Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

  • Autorul acestui subiect este »evergreen«

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

1

marți, 16. ianuarie 2018, 23:41

Permis ANPA 2018

Stie cineva cum sta treaba in zonele Botosani, Iasi, Vaslui si Galati, cu ANPA AJVPS-uri? Au concesionat AJVPS-urile pe
toata distanta, din Botosani pana in Galati, si pe Prut, si pe Dunare!? Ca asa am auzit...
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

  • Autorul acestui subiect este »evergreen«

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

2

miercuri, 17. ianuarie 2018, 00:31

Se poate sterge, postarea mea despre PG-uri(am adaugat-o si aici, din greseala) de catre moderatori, cu multumiri anticipate!
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

dodi22

Oblete

Răspunsuri: 7

Membru din: 4. iulie 2017

Locație: Timisoara

  • Scrie un mesaj privat

3

marți, 20. februarie 2018, 11:27

La ANPA Timisoara, ieri, multi oameni de dimineata. Cei care inca nu au permisul albastru .....FYI - dupa ora 12.30, chiar 13.00 :)

informer

Administrator

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

4

marți, 20. februarie 2018, 11:52

La ANPA Timisoara, ieri, multi oameni de dimineata. Cei care inca nu au permisul albastru .....FYI - dupa ora 12.30, chiar 13.00

Ai idee daca pot sa platasc "o votca" cuiva sa mearga pt. mine sau tre` neaparat sa te prezinti personal? :)
Si oare trebuie obtinut neaparat de la ANPA-ul din judetul unde ai domiciliul sau de la orice ANPA?
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

dodi22

Oblete

Răspunsuri: 7

Membru din: 4. iulie 2017

Locație: Timisoara

  • Scrie un mesaj privat

5

marți, 20. februarie 2018, 12:11

Merge si cu votca - ieri dadeau maxim 3 permise la 1 pescar, fara imputernicire notariala. Cu judetul...nu stiu, probabil ca merge, deoarece ieri am luat si pt. un prieten de la M.Noua.

informer

Administrator

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

6

marți, 20. februarie 2018, 12:18

Merge si cu votca - ieri dadeau maxim 3 permise la 1 pescar, fara imputernicire notariala. Cu judetul...nu stiu, probabil ca merge, deoarece ieri am luat si pt. un prieten de la M.Noua.

Multzam fain.
:noroc:
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

7

marți, 20. februarie 2018, 12:30

Salut!

Ma poate ajuta si pe mine cineva cu permisul ANPA pe 2018? Al meu e din 2012 :gandesc:

Mi-e sa nu am de asteptat cand voi veni in concediu, pina imi trece concediu, din te miri ce motive :rizi:

Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

Nelutu

Biban

Răspunsuri: 126

Membru din: 11. septembrie 2012

Locație: Timisoara

Profesia: Mecanic intretinere si mentenanta

  • Scrie un mesaj privat

8

marți, 20. februarie 2018, 13:19

Zoran si Costi, se poate scoate permisul ANPA de orice prieten care are drum acolo, trebuie sa aiba doar copia dupa cartea de identitate a pescarului doritor, la fata locului se completeaza pe copie, (din aceasta cauza e bine sa fie copia pe o coala A4) o cerere de eliberare a permisului ( este un formular acolo stas pe care trebuie sa-l copiezi pe copia de carte de identitate).
Si Costi, ANPA Timisoara elibereaza permise ptr. mai multe judete, nu stiu daca ptr. toate dar sigur ptr. TM, CS., MH., ...

9

marți, 20. februarie 2018, 18:34

Salut!

Ma poate ajuta si pe mine cineva cu permisul ANPA pe 2018? Al meu e din 2012 :gandesc:

Mi-e sa nu am de asteptat cand voi veni in concediu, pina imi trece concediu, din te miri ce motive :rizi:

index.php?page=Attachment&attachmentID=2941
Da Zoran.Eu.
Ai permis eliberat 2012 perfect valabil.
Mai ai pe email și avizul de pescuit 2018 (PG-u') pt.CS pe care ti l am trimis acum o luna, așa ca stai liniștit.Esti în regula pe CS.
E drept ca încă nu ai PG de MH, nici io n-am.E în lucru... :doaaamne:
:noroc:

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

10

marți, 20. februarie 2018, 19:03

Salut!

Ma poate ajuta si pe mine cineva cu permisul ANPA pe 2018? Al meu e din 2012 :gandesc:

Mi-e sa nu am de asteptat cand voi veni in concediu, pina imi trece concediu, din te miri ce motive :rizi:

index.php?page=Attachment&attachmentID=2941
Da Zoran.Eu.
Ai permis eliberat 2012 perfect valabil.
Mai ai pe email și avizul de pescuit 2018 (PG-u') pt.CS pe care ti l am trimis acum o luna, așa ca stai liniștit.Esti în regula pe CS.
E drept ca încă nu ai PG de MH, nici io n-am.E în lucru... :doaaamne:
:noroc:



Merci... m-ai linistit :noroc:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

informer

Administrator

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

11

marți, 20. februarie 2018, 19:58

Zoran si Costi, se poate scoate permisul ANPA de orice prieten care are drum acolo, trebuie sa aiba doar copia dupa cartea de identitate a pescarului doritor, la fata locului se completeaza pe copie, (din aceasta cauza e bine sa fie copia pe o coala A4) o cerere de eliberare a permisului ( este un formular acolo stas pe care trebuie sa-l copiezi pe copia de carte de identitate).
Si Costi, ANPA Timisoara elibereaza permise ptr. mai multe judete, nu stiu daca ptr. toate dar sigur ptr. TM, CS., MH., ...

Multzam Nelutu.
Pe mine ma interesa daca se poate scoate permisul ANPA pt. Dunare din alte judete decat Timis, ca la noi sunt mai multi pescari decat in toate judetele invecinate la un loc... :rizi: .
Cat priveste ce zice Cata cu permisele 2012 / 2016 pe care le detin si eu, posibil sa fie valabile in continuare pt. ca nu se specifica intr-adevar nicaieri in mod expres (din ce-am citit) ca de anu` asta NU mai sunt valabile dupa cum si mie PG-ul de TM mi-a fost eliberat specificand in clar numarul permisului VECHI.
Doar ca, asa cum am mai spus de multe ori eu nu ma duc la pescuit sa demonstrez vreunui "tablagiu" ca eu am dreptate si decat sa-mi stric ziua de pescuit, daca tot nu ma costa mai nimic, prefer sa-mi scot noul permis.
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

12

marți, 20. februarie 2018, 20:16

Zoran si Costi, se poate scoate permisul ANPA de orice prieten care are drum acolo, trebuie sa aiba doar copia dupa cartea de identitate a pescarului doritor, la fata locului se completeaza pe copie, (din aceasta cauza e bine sa fie copia pe o coala A4) o cerere de eliberare a permisului ( este un formular acolo stas pe care trebuie sa-l copiezi pe copia de carte de identitate).
Si Costi, ANPA Timisoara elibereaza permise ptr. mai multe judete, nu stiu daca ptr. toate dar sigur ptr. TM, CS., MH., ...

Multzam Nelutu.
Pe mine ma interesa daca se poate scoate permisul ANPA pt. Dunare din alte judete decat Timis, ca la noi sunt mai multi pescari decat in toate judetele invecinate la un loc... :rizi: .
Cat priveste ce zice Cata cu permisele 2012 / 2016 pe care le detin si eu, posibil sa fie valabile in continuare pt. ca nu se specifica intr-adevar nicaieri in mod expres (din ce-am citit) ca de anu` asta NU mai sunt valabile dupa cum si mie PG-ul de TM mi-a fost eliberat specificand in clar numarul permisului VECHI.
Doar ca, asa cum am mai spus de multe ori eu nu ma duc la pescuit sa demonstrez vreunui "tablagiu" ca eu am dreptate si decat sa-mi stric ziua de pescuit, daca tot nu ma costa mai nimic, prefer sa-mi scot noul permis.



Informer, cel mai simplu e sa le scri celor de la ANPA, sa ii intrebi daca e nevoie de un permis nou, sau e valabil cel vechi!
Le-as scrie eu, dar sunt la la a 39a bere...

Ah, si la mine raspunde Cata daca e sa iau amenda :bucuros2:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

13

marți, 20. februarie 2018, 20:24

Ah, si la mine raspunde Cata daca e sa iau amenda
Ti-am spus si in privat, ti-o spun si-aici.
Esti super legal pe Dunare pe CS.
Ai PG+ permis valabil in 2018.
Daca vor sa te amendeze (la PF sau ANPA ma refer, ca nu-i valabil permisul 2012), ma suni pe loc.Io platesc o eventuala amenda :ochi:
:noroc:

informer

Administrator

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

14

marți, 20. februarie 2018, 20:30

Informer, cel mai simplu e sa le scri celor de la ANPA, sa ii intrebi daca e nevoie de un permis nou, sau e valabil cel vechi!
Le-as scrie eu, dar sunt la la a 39a bere...

Ah, si la mine raspunde Cata daca e sa iau amenda

Zorane, daca aia de la ANPA au vrut sa tipareasca un nou permis sigur au sa-mi spuna ca trebuie sa-l scot... ca asta se specifica in vreun document oficial sau nu, asta-i alta treaba... la noi nu-i acelasi lucru. :)
Cata este genul de om la care-i face placere (cred :) ) sa le demonstreze unora ca n-au acoperirea legala sa-i ceara una sau alta... io sunt genu` de om care prefera sa le puna biblioraftu` la aia in brate si sa plece dracului cat mai r/d si sa ma lase sa pescuiesc in liniste... tu ce gen esti? :rizi:
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

15

marți, 20. februarie 2018, 20:37

tu ce gen esti?


Masculin :gandesc:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

informer

Administrator

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

16

marți, 20. februarie 2018, 20:38

tu ce gen esti?


Masculin :gandesc:

Atunci ia-te la bataie cu aia, cand vin sa te controleze... :rizi: :rizi: .
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

17

marți, 20. februarie 2018, 20:40

tu ce gen esti?


Masculin :gandesc:

Atunci ia-te la bataie cu aia, cand vin sa te controleze... :rizi: :rizi: .


nuuu .... la mine e CBIB :bucuros2: :rizi: negociem
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

informer

Administrator

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

19

marți, 20. februarie 2018, 20:44

nuuu .... la mine e CBIB negociem

Io negociez in TM cu cineva sa mearga sa-mi scoata permisu`... daca gasesc pe cineva curios... :ochi: .
Si asa-s pescar de weekend, n-am chef ca si-n alea cateva ore sa-mi pierd vremea si sa ma enervez aiurea.
Da` nah, fiecare cum considera.
:noroc:
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

ovidiu

Știucă

Răspunsuri: 811

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Timişoara/Jud.HD Sîntandrei

  • Scrie un mesaj privat

20

miercuri, 21. februarie 2018, 11:34

Am vorbit acum cu cei de la AMPA Timisoara, permisele vechi, plastificate nu mai sunt valabile.
Trebuie permis nou.
Salut şi bucuraţi-vă de natură.