Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

  • Autorul acestui subiect este »semlecangheorghe«

Răspunsuri: 1 467

Membru din: 14. iulie 2012

Locație: Arad

  • Scrie un mesaj privat

21

sâmbătă, 3. februarie 2018, 17:22





Daiwa Legalis 2500 LT. Primele impresii sunt foarte bune.

Arata bine Gigi! Sa o folosesti cu placere! Eu tocmai am pus fir pe un Stradic CI4+ 2500 FB . Adica acuma eu cu Shimano si tu cu Daiwa ? :rizi: Ca eu mai am doar o Daiwa si 4 Shimano ...

Asta nu este a mea, este a unui amic. Eu astept un Fuego . Am ales-o in special pentru greutatea extrem de redusa si pretul foarte atractiv..Am 3 shimano si O Daiwa , cand o sa imi ajunga..
'''..as vrea sa practic c@R, dar ..legea nu-mi permite..''' :nunteleg:
'''....oricum nu retin salaii mari, pentru ca au carnea prea tare..'' :doarecapu:
'''''.....sa invatam unii de la altii..'' :drac:
''''...daca as prinde peste la fiecare iesire, si eu as practica c@R...''' :nu:

anem

Super Moderator

Răspunsuri: 3 275

Membru din: 19. februarie 2012

Locație: carpi

  • Scrie un mesaj privat

22

sâmbătă, 3. februarie 2018, 18:23

Pai stiu sigur ca asta e usoara...190g ,deci a fost primul criteriu...In rest cred ca xshipul ar fi un plus,raportul de 1:5, asa numitul concept Hagane...si nu mai stiu.Are fluturele ca Vanquishul 2016 deci nu cred ca se agata firul!Alt criteriu...


Iti va placea. Am una de vreo jumate de an. E adevarat ca nu am pescuit foarte mult cu ea dar pare a fi foarte OK. Mai ciudata pentru mine senzatia produsa de corpul Ci4+ (in conditile in care restul care le am sunt din aluminiu) dar ceva ma face sa cred ca va rezista ...

ps: acum 5 minute iarasi am desfacut 2 Daiwa cu antireversurile care nu functioneaza corespunzator :rizi: ... e adevarat ca sunt aceleasi Daiwa care in trecut au facut probleme si acum speram sa o scot la capat cu ele.
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

informer

Administrator

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

23

sâmbătă, 3. februarie 2018, 18:47

Pai stiu sigur ca asta e usoara...190g ,deci a fost primul criteriu...In rest cred ca xshipul ar fi un plus,raportul de 1:5, asa numitul concept Hagane...si nu mai stiu.Are fluturele ca Vanquishul 2016 deci nu cred ca se agata firul!Alt criteriu...

XShip are si FA-u`... da` cred ca are 6:1 raportu`... :nunteleg: .
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

zamfi

Știucă

Răspunsuri: 1 588

Membru din: 25. februarie 2012

Locație: Pe Mures...

  • Scrie un mesaj privat

24

duminică, 4. februarie 2018, 09:40

Asa este Costi, are si FA.Ti-am zis ca nu mai tineam minte... Eu am luat-o pentru ca am trei bete cu care dau la salau dedicat pe balti! ML,M,MH ca si putere. Pe ML am Vanquish de 180g, pe M o sa pun Stradicul de 190 g si pe MH Sustainul ,care este cea mai grea, de 240g ,dar sta bine pe bat! Eu merg pe ideea ca batul este mai important ca mulineta la salau pe balta si deci nu ma omor cu Stelle si alte minuni :rizi: Bine,sunt unii pescari care apar des pe sticla si care vreau sa ne convinga ca doar Stella prinde salau ...E dreptul lor si alegerea mea. Ca idee de final ,Stradicul se potriveste fain si la culori cu batul pe care-l voi pune, un bat custom Sava. O fi bine,o fi rau ? :bravo:

Nemo

Șalău

Răspunsuri: 223

Membru din: 6. noiembrie 2014

Locație: Le Cannet, France

  • Scrie un mesaj privat

25

duminică, 4. februarie 2018, 22:46

Ca tot a venit vorba de stelle si alte ozn-uri...o disectie virtuala a noului model Stella FJ, prevazut sa apara prin marie -aprilie:

REEL TALK Let's look at the 2018 Shimano Stella FJ. And how it differs from the 2014 Stella FI - YouTube


Ce am inteles din prezentare: cei de la Shimano s-au gandit la Anem si au reproiectat antireturul, ca sa nu mai dea rateuri nici pe viscol, nici daca vrei sa-l folosesti la copca, s-au gandit si la Mane si au imbunatatit rezistenta la apa :rizi: , vor sa-i multumeasca si pe cei care nu suporta plasticaraia in mulinete si au introdus asa numitul Micro Modul de a doua generatie, au bagat Hagane peste tot, desi nimeni nu prea e in clar ce e acel vestit Hagane si au redus zgomotul. :rizi:
Ce n-am inteles e de ce n-au folosit vestitul si mult laudatul Magnumlite Rotor, prezent si la Vanquish, si la TP, si la noul Sustain? :gandesc:
Poate fiindca se deformeaza in sarcina? :rizi:


Iar mesajul, destul de trist, din spatele intregii reclame, suna cam asa: "Uite, putem sa facem un lucru bun, nu ceva cu durata de viata preprogramata, si acest lucru, care pina la urma e un produs de masa, iesit de pe o banda de fabricatie, nu o creatie artistica sau manufacturata, o sa te coste vreo 600 de euro" :doarecapu:

  • Autorul acestui subiect este »semlecangheorghe«

Răspunsuri: 1 467

Membru din: 14. iulie 2012

Locație: Arad

  • Scrie un mesaj privat

26

luni, 12. februarie 2018, 11:20



Cuta de pe tamburul Legalisului , duce la situatii de genul celei din imagine. La fiecare lansare trebuie sa verifici daca nu se agata firul in cuta aceea. Alte modele nu au aceasta cuta...nu stiu ce poate fi in capul lor cand proiecteaza o mulineta daca nu tin cont de astfel de amanunte destul de ...esentiale, sa zic asa..
'''..as vrea sa practic c@R, dar ..legea nu-mi permite..''' :nunteleg:
'''....oricum nu retin salaii mari, pentru ca au carnea prea tare..'' :doarecapu:
'''''.....sa invatam unii de la altii..'' :drac:
''''...daca as prinde peste la fiecare iesire, si eu as practica c@R...''' :nu:

zamfi

Știucă

Răspunsuri: 1 588

Membru din: 25. februarie 2012

Locație: Pe Mures...

  • Scrie un mesaj privat

27

luni, 12. februarie 2018, 13:04

Oare ai uitat pozele care le-am pus eu cu firul peste fluture la Shimano ? :rizi: Caracteristic Daiwa zici ? Asa o fi ,dar cu niste virgule... :nunteleg:

  • Autorul acestui subiect este »semlecangheorghe«

Răspunsuri: 1 467

Membru din: 14. iulie 2012

Locație: Arad

  • Scrie un mesaj privat

28

luni, 12. februarie 2018, 18:28

Tu esti unicul la care i s-a bagat firul dupa fluture la Shimano..
:rizi:
'''..as vrea sa practic c@R, dar ..legea nu-mi permite..''' :nunteleg:
'''....oricum nu retin salaii mari, pentru ca au carnea prea tare..'' :doarecapu:
'''''.....sa invatam unii de la altii..'' :drac:
''''...daca as prinde peste la fiecare iesire, si eu as practica c@R...''' :nu:

informer

Administrator

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

29

luni, 12. februarie 2018, 20:14

Tu esti unicul la care i s-a bagat firul dupa fluture la Shimano..

Confirm, tre` sa ne arati odata cum se face... :rizi: .
:noroc:
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

  • Autorul acestui subiect este »semlecangheorghe«

Răspunsuri: 1 467

Membru din: 14. iulie 2012

Locație: Arad

  • Scrie un mesaj privat

30

luni, 12. februarie 2018, 20:41

Io vreau sa imi spuna Zamfi care e diferenta intre capul de serie de la Daiwa si alea din coada clasamentului..inafara de pret, desigur.. :rizi:





...alea mai tari mosoare de pe planeta..)))
'''..as vrea sa practic c@R, dar ..legea nu-mi permite..''' :nunteleg:
'''....oricum nu retin salaii mari, pentru ca au carnea prea tare..'' :doarecapu:
'''''.....sa invatam unii de la altii..'' :drac:
''''...daca as prinde peste la fiecare iesire, si eu as practica c@R...''' :nu:

zamfi

Știucă

Răspunsuri: 1 588

Membru din: 25. februarie 2012

Locație: Pe Mures...

  • Scrie un mesaj privat

31

luni, 12. februarie 2018, 21:03

Deci ,in general, e bine sa fii unic intr-o lume copiatoare :rizi: Dar ,pe cuvant, ca la capitolul asta NU sunt unic! Mai grav, am prieteni care au facut peruci urate pe Shimano ,cu mine in barca ...Si ,nu , nu sunt incepatori ...Doar ca pescuiesc cu fire fff subtiri ,pe balta cu gramaje mici .Dar poate e prea complicat de explicat.In conditiile in care mai am o singura Daiwa Bradia nu cred ca pot fi considerat fan Daiwa. Doar am spus ce am vazut si patit.

In rest ,spre deosebire de anumiti spinningari ,eu nu dau mai mult de 1000 lei pe o mulineta!Uneori este important si de unde si cum le cumperi...
Prefer sa bag banii in bete, fire,etc. Unii am vazut ca prefera sa pescuiasca cu tot felul de gioarse ( upps!) dar sa dea (doar) cu Stella ca sa-i tina! De ce sa ma tina "uauuu" o mulineta? Prefer sa o pescuiesc doi ani si cand altii fac service o dau si iau alta de clasa medie ...Fiecare cu problemele lui! :bravo:

In rest Gigi ,sper sa nu-ti placa noua ta mulineta :soc: , nu de alta dar ar fi pacat ca Shimano sa-si piarda cel mai ferm sustinator! Fara suparare, dar chiar mi-ar parea rau sa nu mai vad posturile tale in sustinerea tehnologiei Shimano :prieteni:
Bine, in afara de Gyorg ,dar el e platit macar...
Ps: legat de intrebare , nu exista nici o diferenta Gigi .Sunt la fel de proaste ! Indiferent de pret ,normal. La fel de proaste ca si Shimano ,tu la ce te-ai gandit? :rizi:

anem

Super Moderator

Răspunsuri: 3 275

Membru din: 19. februarie 2012

Locație: carpi

  • Scrie un mesaj privat

32

luni, 12. februarie 2018, 21:28

Am mai auzit si eu de anumite chestii care au in rol principal firele textile foarte subtiri ... din ambele directii, atat Shimano cat si Daiwa. Eu ne-pescuind cu fire sub 8lbs (PP) nu am prea avut probleme cu perucile. Tin minte ca de vreo 3-4 ori am facut niste peruci frumoase cu ambele marci, dar atunci am fost eu de vina pentru ca aveam exagerat de mult fir pe tambur.

Chiar sunt curios ce e cu noile generatii de Daiwa ... se bate mult toba pe seama lor si cu siguranta vor veni si "feedback"-urile in scurt timp. Poate voi avea nevoie de o mulineta mai umana care sa inlocuiasca Saragosa-ul in majoritatea partidelor.
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

Răspunsuri: 11

Membru din: 17. septembrie 2017

Locație: arad

  • Scrie un mesaj privat

33

luni, 12. februarie 2018, 21:56

saltiga aceea a suferit clar un accident nici nu poate fi vorba de cedat in drill.mulinetele din gama aceea fie daiwa fie shimano,tin mult la tavaleala.nu dati gres cu niciuna dintre aceste firme,oricum. :pauza:

  • Autorul acestui subiect este »semlecangheorghe«

Răspunsuri: 1 467

Membru din: 14. iulie 2012

Locație: Arad

  • Scrie un mesaj privat

34

marți, 13. februarie 2018, 06:18

Deci ,in general, e bine sa fii unic intr-o lume copiatoare :rizi: Dar ,pe cuvant, ca la capitolul asta NU sunt unic! Mai grav, am prieteni care au facut peruci urate pe Shimano ,cu mine in barca ...Si ,nu , nu sunt incepatori ...Doar ca pescuiesc cu fire fff subtiri ,pe balta cu gramaje mici .Dar poate e prea complicat de explicat.In conditiile in care mai am o singura Daiwa Bradia nu cred ca pot fi considerat fan Daiwa. Doar am spus ce am vazut si patit.

In rest ,spre deosebire de anumiti spinningari ,eu nu dau mai mult de 1000 lei pe o mulineta!Uneori este important si de unde si cum le cumperi...
Prefer sa bag banii in bete, fire,etc. Unii am vazut ca prefera sa pescuiasca cu tot felul de gioarse ( upps!) dar sa dea (doar) cu Stella ca sa-i tina! De ce sa ma tina "uauuu" o mulineta? Prefer sa o pescuiesc doi ani si cand altii fac service o dau si iau alta de clasa medie ...Fiecare cu problemele lui! :bravo:

In rest Gigi ,sper sa nu-ti placa noua ta mulineta :soc: , nu de alta dar ar fi pacat ca Shimano sa-si piarda cel mai ferm sustinator! Fara suparare, dar chiar mi-ar parea rau sa nu mai vad posturile tale in sustinerea tehnologiei Shimano :prieteni:
Bine, in afara de Gyorg ,dar el e platit macar...
Ps: legat de intrebare , nu exista nici o diferenta Gigi .Sunt la fel de proaste ! Indiferent de pret ,normal. La fel de proaste ca si Shimano ,tu la ce te-ai gandit? :rizi:


La fel ca si o anumita categorie (sa nu-i zic gasca ) tu nu poti intelege ca eu nu sunt un sustinator fanatic al firmei Shimano. Am spus-o de nenumarate ori , NU MA INTERESEAZA CE SCRIE PE MULINETA ATATA TIMP CAT ARE TOTI PARAMETRII TEHNICI PE CARE II DORESC EU. Nah , s-a intimplat sa fie Shimano , putea sa fie orice alta firma. Acum , este Daiwa , cu seria asta LT. Si ce sa vezi mi-am comandat fara sa o vad live, fara sa o pipai, DOAR DIN CE AM VAZUT PE NET..Si nu cred ca m-am inselat.

Faptul ca tu si altii nu ati inteles din posturile mele decat ca e o sordida batalie Shimano versus Daiwa nu denota decat ca fie sunteti superficiali , fie faceti misto ceea ce nu-i corect. Iti spun si de ce..si aici te aduc pe tine , personal, in discutie..

In urma cu cativa ani eram in punctul in care am zis ca musai sa imi iau 2-3 mulinete. Traiesc in Romania, am familie, si nu imi este tot una pe ce dau banii, bani pentru care lucrez de imi sar capacele..Asadar , inainte sa dau niste bani am cautat sa ma informez pe ce dau banii astia..Cea mai usoara cale a fost cea a feedback-ului de la alte persoane.Intre primele persoane ai fot tu. Te-am intrebat despre Daiwa..mi-ai raspuns numai cuvinte de lauda..te-am intrebat de ce se aude atunci de problemele alea, marait, antiretur, etc..nu mi-ai dat un raspuns concret..cert este ca dupa ce am vorbit cu tine nu am vazut nici un motiv sa nu incerc o Daiwa..Si tocmai era pe rapitori un tip care aducea Daiwa Aird-9 rulmenti..Nah , i-am zis ca vreau si eu una..Intre timp transportul lui intepenise in vama si zilele treceau una dupa alta si eu nu aveam mulineta de salau..Numai ca intre timp gasesc pe net feedback de la oameni onesti care au spus adevarul asa cum e..Anem-probleme la frana, bailarm rupt, Mane-antiretur, Kingofbeast-marait la Morethan-persoane pe care le cunosteam chiar si numai din spatiul virtual..Apoi pe forumuri straine, o gramada de probleme legate de Daiwa..Am cautat sa vad daca gasesc acelasi gen de feedeback despre Shimano..am gasit , insa mult,mult mai putin cat despre Daiwa..mult mai putin..Apoi am cautat pe net schema de la Aird si am vazut ca avea rulmenti peste tot, inafara de galet. No, pentru mine sa aiba rulment la galet e foarte important, si nu oricum ci unul bine protejat si fiabil.No, Daiwa nu are asa ceva nici daca sta in cap..Am renuntat la Aird si am mai pus niste bani si am luat Ultegra..iaca are 3 ani e din ''plastic'' ..da' naiba stie cum merge beton si acum..Intre timp ce aflu..tot de pe net, ca tu , mare susstinator si fan Daiwa ai ajuns sa ai numai Shimano..mai sa fie..da cum se face ??Ai avut si tu un Advantage , doamen cat a tinut, doamne ce bun a fost da' tot la Shimano ai ajuns..oare de ce?

Mno, ca sa nu mai fiu la mila feedback-ului altuia, sa nu mai aud argumente gen ..''plastic'' ...si ''e bine inchegata'' :rizi: m-am pus sa fac eu cercetari si mi-am facut un hobby aproape cautand indformatii despre modelele de spining care ma intereseaz pe mine. Schite tehnice, video-uri, informatii despre materiale si ceva mecanica fina...asta cu atat mai mult cu cat am si formarea profesionala de baza pe asa ceva..

Pe baza acestora am ajuns la concluzia ca
1. mulineta perfecta de spining , nu exista pe piata(nu ca nu ar fi posibil , dar nu se doreste)
2.intre ce exista pe piata Shimano e cel mai fiabil si reusit ca si concept
3.daca e vorba strict de Daiwa , are un feedback negativ in multe privinte , feedback bazat pe probleme reale, nu povesti..

Tot ce am gasit negativ despre Shimano, eu am scris. Inclusiv tie ti-am dat un feedback freal cu privire la Stradic FB, in timp ce tu nu mi-ai dat un feedback real la Daiwa..Asadar, desi nu sunt platit, am spus adevarul..si ceea ce vreau sa subliniez ca imi pare rau ca am facut-o pentru ca a ajuns la oameni ca si tine dar imi pare bine daca a ajuns la oameni care cautau o informtie reala, asa cum cautam si eu la un moment dat..

Cat despre comparatia cu Gyorg , mi se pare usor ofensatoare..eu mi-am bazat sustinerea pt. Shimano pe argumente tehnice, Gyorg ii varza cand ajunge in domeniul acela si ar face mai bine sa nu se bage sa explice unde habar nu are..pentru el e suficient tandemul''metal-plastic'' sau ''jocuri-inchegat''..
'''..as vrea sa practic c@R, dar ..legea nu-mi permite..''' :nunteleg:
'''....oricum nu retin salaii mari, pentru ca au carnea prea tare..'' :doarecapu:
'''''.....sa invatam unii de la altii..'' :drac:
''''...daca as prinde peste la fiecare iesire, si eu as practica c@R...''' :nu:

zamfi

Știucă

Răspunsuri: 1 588

Membru din: 25. februarie 2012

Locație: Pe Mures...

  • Scrie un mesaj privat

35

marți, 13. februarie 2018, 11:41

Ok ,fie cum vrei tu . :rizi: Daca te-am ofensat cumva ,scuze nu a fost cu intentie. Cum la fel cred ca nu ai intentionat sa ma ...hai sa nu zic ce, in vreo 3 locuri in postul tau. In rest ,iti doresc toate cele buine ,asigurandu-te ca niciodata nu o sa mai comentez la posturile tale! Sa fie bine,ca sa nu fie rau ...

  • Autorul acestui subiect este »semlecangheorghe«

Răspunsuri: 1 467

Membru din: 14. iulie 2012

Locație: Arad

  • Scrie un mesaj privat

36

marți, 13. februarie 2018, 15:52

...asa cum zici..sa fie de bine , nu de rau. :noroc:
'''..as vrea sa practic c@R, dar ..legea nu-mi permite..''' :nunteleg:
'''....oricum nu retin salaii mari, pentru ca au carnea prea tare..'' :doarecapu:
'''''.....sa invatam unii de la altii..'' :drac:
''''...daca as prinde peste la fiecare iesire, si eu as practica c@R...''' :nu:

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

37

miercuri, 14. februarie 2018, 06:38

Zamfi, Gigi, cred ca amandoi sunteti putin de vina, sau amandoi nu sunteti deloc de vina! E doar momentul in care primim raspunsurile, unele ne afecteaza ptr ca suntem ceva mai iritati in acel moment, sau ptr ca le intelegem gresit, sau le scriem din prisma noastra de umor... ceea ce unora, altora, nu le pica bine. poate din motive personale, sau caracter diferit.

Dar sunt sigur ca nu este un motiv de a nu mai comenta un post! Parerea mea :noroc:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

ovidiu

Știucă

Răspunsuri: 811

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Timişoara/Jud.HD Sîntandrei

  • Scrie un mesaj privat

38

miercuri, 14. februarie 2018, 08:54

In general lumea este foarte tensionata, ne stim de prea mult timp (chiar daca uni numai de pe forum) ca sa ne supere o vorba.
Se apropie primavara si incepe prohibitia, mai trebuie putina rabdate rabdare :rizi:.
P.S. Oricum, pro sau contra parerile sunt binevenite asa ca nu va opriti. :prieteni:
Salut şi bucuraţi-vă de natură.

  • Autorul acestui subiect este »semlecangheorghe«

Răspunsuri: 1 467

Membru din: 14. iulie 2012

Locație: Arad

  • Scrie un mesaj privat

39

miercuri, 14. februarie 2018, 18:52

Pe mine ma supara in general ne adevarurile..
Ma deranjeaza cand zice lumea despre mine ca sunt fan la nush ce firma sau daca vorbesc de bine un produs am interes sa il promovez..asa am patit pe forum la Claudiu cu Kingof beast in care s-a umflat ovazul ca am laudat mai stie naiba ce produs sau naluca..nici nu mai stiu , cert e ca m-a acuzat ca vezi doamne fac reclama..no , pa astia care nu vedeti decat asta va spun clar ca nu va suport...sunteti niste oameni invidiosi care va roade la ficati doar pentru ca in voi se naste preupunerea ca cineva ar avea ceva de castigat daca lauda produsul respectiv...si daca ar fi asa, care e problema..???

Va dau un exemplu...am aflat de cateva zile de o mulineta produsa de Favorite

Reel FAVORITE Arena

Ia ghici de unde...??? ..De la un pescar de competitite care face reclama la produs pentru Big Fish..eu ii multumesc pentru ca m-am informat depsre o scula ca lumea..La fel gasesc informatii in reclama la difereite naluci prinzatoare japoneze , sau fire de calitate..datorita lor..Mno, exista persoane care au dureri la ficati numai la gandul ca astia de fac reclama au unele beneficii... ei si?? Lasa frate sa aiba..care-i problema..Va zic ca nu suport genul ala de ranchiunosi..si mi se rupe ca se supara daca le-o spun in fata..
'''..as vrea sa practic c@R, dar ..legea nu-mi permite..''' :nunteleg:
'''....oricum nu retin salaii mari, pentru ca au carnea prea tare..'' :doarecapu:
'''''.....sa invatam unii de la altii..'' :drac:
''''...daca as prinde peste la fiecare iesire, si eu as practica c@R...''' :nu:

  • Autorul acestui subiect este »semlecangheorghe«

Răspunsuri: 1 467

Membru din: 14. iulie 2012

Locație: Arad

  • Scrie un mesaj privat

40

miercuri, 14. februarie 2018, 18:58

off topic..

Катушка Favorite Arena C2000S - YouTube

O mulineta produsa de Favorite copie la Exterior si la geometria tamburului dupa Shimano si la mecanism si sub tambur Daiwa Certate..Deocamdata doar la Big Fish dar e out of stock..
'''..as vrea sa practic c@R, dar ..legea nu-mi permite..''' :nunteleg:
'''....oricum nu retin salaii mari, pentru ca au carnea prea tare..'' :doarecapu:
'''''.....sa invatam unii de la altii..'' :drac:
''''...daca as prinde peste la fiecare iesire, si eu as practica c@R...''' :nu: