Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

LARRY

Știucă

  • Autorul acestui subiect este »LARRY«

Răspunsuri: 1 334

Membru din: 1. martie 2012

Locație: Galați

  • Scrie un mesaj privat

1

miercuri, 6. iunie 2012, 22:33

Pescuitul somnului la trenă

A pescuit cineva la trenă......cu ce, și ce rezultate ați avut ? :gandesc:
Prefer să fiu urât pentru ceea ce sunt decât să fiu iubit pentru ceea ce nu sunt.

tudor

Super Moderator

Răspunsuri: 1 247

Membru din: 27. februarie 2012

Locație: Saint Cloud, France

Profesia: Catfish angler

  • Scrie un mesaj privat

2

joi, 7. iunie 2012, 11:59

Am pescuit la trena cu succes pe lacuri de baraj. Am folosit crank-uri cu barbeta mare in majoritatea cazurilor. Merg bine si oscilantele. Uite un articol despre salau dar am alternat salai si somni in modul asta.

#mce_temp_url#

LARRY

Știucă

  • Autorul acestui subiect este »LARRY«

Răspunsuri: 1 334

Membru din: 1. martie 2012

Locație: Galați

  • Scrie un mesaj privat

3

joi, 7. iunie 2012, 12:44

Frumos și educativ....... :bucuros:
Prefer să fiu urât pentru ceea ce sunt decât să fiu iubit pentru ceea ce nu sunt.

danmiclau56

Știucă

Răspunsuri: 1 579

Membru din: 2. mai 2013

Locație: TM

  • Scrie un mesaj privat

4

marți, 28. mai 2013, 19:44

lacuri cu apa limpede, voblere barbeta lunga ,lasat 30 de metri in urma barci,motor electric obligatoriu ,in viteza 4 ideal,
frana molinetei reglata sa scape la cea mai mica atingere, daca nu te prinde somnul salaii si clenii nu o sa te ocoleasca.
cine are timp recomahd lacul colibita jud bistrita, :bravo:
lumea vorbeste,si vorbeste,si vorbeste,iar cind nu mai stie ce sa spuna, INVENTEAZA

Adi

Șalău

Răspunsuri: 378

Membru din: 14. iulie 2012

Locație: Stuttgart

  • Scrie un mesaj privat

5

marți, 28. mai 2013, 20:05

excelent articolul, n-am fost inca in Spania, pescuitul la trena l-am practicat in Suedia, dar trebuie sa recunosc ca nu prea le am ..singur in barca prefer sa
dau la spinnig ca barca in deriva in fata cordoanelor de stuf, copaci , stinci , etc..in Franta in Jura unde am fost , nu este (sau era, e deja o vreme de atunci) permis pescuitul la trena
, Lac Vouglans , sau Lac du Chalain..
Fir intins si mai ales vreme buna de pescuit !

tudor

Super Moderator

Răspunsuri: 1 247

Membru din: 27. februarie 2012

Locație: Saint Cloud, France

Profesia: Catfish angler

  • Scrie un mesaj privat

6

marți, 28. mai 2013, 21:41

Pe Chalains n-am fost dar pe Vouglans am pescuit 4 saptamani. Ce lac frumos. Prapad la bibani si stiuci. :bucuros2:

mihaigost

Șalău

Răspunsuri: 307

Membru din: 31. iulie 2012

Locație: bucuresti

Profesia: inginer electrician

  • Scrie un mesaj privat

7

marți, 25. iunie 2013, 20:39

Vobler foarte DEEP, cu actiune rapida si galagioase, chiar si ratlin.In locurile bune se pierd foarte multe.
Cel mai bine e sa vezi unde sar seara si acolo sa insisti.
Daca esti pe faza din max. 10 lanseuri il ai.si sa te tii dril.