Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

  • Autorul acestui subiect este »semlecangheorghe«

Răspunsuri: 1 467

Membru din: 14. iulie 2012

Locație: Arad

  • Scrie un mesaj privat

1

sâmbătă, 11. noiembrie 2017, 09:46

Garantie de Romania la lansete.



Magazinul care ofera genul asta de garantie este Big Fish.Este bine asadar sa va interesati ce anume presuopune garantia la o lanseta cumparata din magazin, cu o asa zisa garantie.
'''..as vrea sa practic c@R, dar ..legea nu-mi permite..''' :nunteleg:
'''....oricum nu retin salaii mari, pentru ca au carnea prea tare..'' :doarecapu:
'''''.....sa invatam unii de la altii..'' :drac:
''''...daca as prinde peste la fiecare iesire, si eu as practica c@R...''' :nu:

zamfi

Știucă

Răspunsuri: 1 588

Membru din: 25. februarie 2012

Locație: Pe Mures...

  • Scrie un mesaj privat

2

sâmbătă, 11. noiembrie 2017, 11:29

O mizerie tipica pt.ce se intampla la noi...Personal nu mai cumpar nimic de multa vreme de la ei.

anem

Super Moderator

Răspunsuri: 3 275

Membru din: 19. februarie 2012

Locație: carpi

  • Scrie un mesaj privat

3

sâmbătă, 11. noiembrie 2017, 14:28

huh ... ce chestie de rahat. Deci daca lanseta este defecta pe varf poti uita de garantie ... :doarecapu:

ps: si treaba aia cu "mediul umed" suna bine de tot. Unde folosesti sculele de pescuit daca nu pe malul apei :gandesc:
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

Răspunsuri: 12

Membru din: 31. octombrie 2015

Locație: Medias

  • Scrie un mesaj privat

4

sâmbătă, 11. noiembrie 2017, 21:45

Bun si foarte interesant subiect.Personal nu mai cumpar articole de pescuit de la magazinele specializate din tara online,sa explic si de ce:nu stiu pe ce fel de criterii functioneaza,aproape toate invoca O.U.G34/2014 privind dreptul de protectie al consumatorului .Bun dar mai departe vezi ca pe site ofera un anumit termen de garantie ori tu primesti numai factura(care reprezinta si garantia),de returnare nici vorba sa vezi ca exista scrisa pe undeva iar daca exista trebuie sa completezi un formular tip care daca nu este complectat cu motivul ,observatii pe langa multe altele nu se poate trimite e-mailul o ipocrizie made in Ro.Problema fiind foarte simpla mentionezi O.U.G SI TOTUL TREBUIE SA FIE FOARTE CLAR,nefiind necesar sa mai mentionezi faptul ca nu esti multumit de produs si de ce?.Timp pierdut cu telefoane returnat produs,primit acelasi produs chiar daca doresti sa fie inlocuit cu altul acestea noi si nefolosite nu mai spun de cele folosite si care se afla in perioada de garantie.Desigur sunt si magazine cu personal onest dar din pacate nu toate produsele care doresti sa le achitionezi se gasesesc acolo.Nu dau numele magazinelor renumite sau mai putin renumite probabil o parte din voi ati trecut prin aceste peripetii... Anul acesta am incercat inca o data sa fac cumparaturi (lansete,mulinete) de la magazinele noastre dar imi pare tare rau ca nu reusit sa ma convinga sa raman clientul lor.

Subiecte asemănătoare