Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

liviu

Oblete

  • Autorul acestui subiect este »liviu«

Răspunsuri: 8

Membru din: 6. iunie 2012

Locație: Brasov

  • Scrie un mesaj privat

1

miercuri, 6. iunie 2012, 14:22

Comanda cloncuri (partea a 2-a)

Am vazut ca suntem mai multi interesati in a comanda cloncuri, eu zic sa postam aici si sa-l rugam pe Zoran sa ne ajute. Personal, sunt interesat de modelul Ebro2 pe care vreau sa-l folosesc pe Chilia Veche, dar sunt deschis la propuneri pentru alte modele...M-ar mai interesa zornaitori, plute de grund si fir, atat pentru linia principala cat si pentru inaintas...

Răspunsuri: 147

Membru din: 1. martie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

2

miercuri, 6. iunie 2012, 15:21

Ma inscriu si eu cu un Woodoo+zornaitori.
...cogito ergo sum.

Eugen

Știucă

Răspunsuri: 970

Membru din: 4. martie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

3

miercuri, 6. iunie 2012, 17:20

xxx

Acest răspuns a fost de 1 ori editat, ultima oară de »Eugen« (22. decembrie 2012, 14:22)


4

miercuri, 6. iunie 2012, 20:16

Un ebro 2 ma tenteza si pe mine...

informer

Administrator

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

5

miercuri, 6. iunie 2012, 20:49

As comanda si eu un Ebro 2 date fiind parerile foarte bune despre el, eventual ceva plute si zornaitori pe langa, daca se poate.
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

Bruno

Șalău

Răspunsuri: 223

Membru din: 15. martie 2012

Locație: Arad

  • Scrie un mesaj privat

6

miercuri, 6. iunie 2012, 21:13

Ebro 2 a dat rezultate pe Chilia, numai ca nu au fost finalizari (se salta dar nu gasea momeala). Eu, parca, ti-as recomanda un clonc pentru adancime mare (20-30m)


N-am dat cu Ebro2, dar ar mai trebui jonglat si cu adincimea :)

Eugen

Știucă

Răspunsuri: 970

Membru din: 4. martie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

7

miercuri, 6. iunie 2012, 23:00

xxx

Acest răspuns a fost de 1 ori editat, ultima oară de »Eugen« (22. decembrie 2012, 14:21)


Răspunsuri: 44

Membru din: 22. mai 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

8

joi, 7. iunie 2012, 09:53

Cum am scris si in topicul anterior, vreau si eu un Ebro 2, si plute de grund de 80 gr. Si sa nu uit, multumesc Zorane pentru comanda anterioara, au ajuns cu bine! :noroc:
ssssssst! ca-mi sperii pestii!

Răspunsuri: 71

Membru din: 23. mai 2012

Locație: Bucuresti

Profesia: economist

  • Scrie un mesaj privat

9

joi, 7. iunie 2012, 12:34

As vrea si eu un Ebro 2 , dar cum am mai zis , nu am cont de paypal .Daca ar comanda cineva si pentru mine , i-as trimite banii in contul bancar sau direct in mana cand ne intalnim sa impartim comanda.
Always Catch & Release

Răspunsuri: 44

Membru din: 22. mai 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

10

joi, 7. iunie 2012, 12:37

As vrea si eu un Ebro 2 , dar cum am mai zis , nu am cont de paypal .Daca ar comanda cineva si pentru mine , i-as trimite banii in contul bancar sau direct in mana cand ne intalnim sa impartim comanda.


Daca vrei platesc eu pentru tine, insa nu stiu daca la plata prin paypal mi se opreste vreo taxa! Stau prin Titan, daca ti-e ok!
ssssssst! ca-mi sperii pestii!

Răspunsuri: 71

Membru din: 23. mai 2012

Locație: Bucuresti

Profesia: economist

  • Scrie un mesaj privat

11

joi, 7. iunie 2012, 12:46

E Perfect !!! Eu stau in zona Real Vitan .. platesc orice taxe este nevoie, fie ca este vorba de taxe bancare sau paypal sau taxe postale . Dau si de o bere rece :))
Duminica dupa votare , plec spre Dunare in zona Fetesti-Bordusani-Giurgeni , pentru o saptamana ..abia astept sa dau barca la apa sa montez noul sonar humminbird 718 :D
Always Catch & Release

Răspunsuri: 44

Membru din: 22. mai 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

12

joi, 7. iunie 2012, 12:50

Nu e nevoie de nimic in plus, te servesc cu placere! Sa ne zica Zoran cat costa, si dupa aia iti las numarul de telefon pe privat - mie mi-a ajuns un pachet de la el cam intr-o saptamana!
ssssssst! ca-mi sperii pestii!

Răspunsuri: 71

Membru din: 23. mai 2012

Locație: Bucuresti

Profesia: economist

  • Scrie un mesaj privat

13

joi, 7. iunie 2012, 12:53

PERFECT!
Pai daca suntem mai multi din Bucuresti si comandam mai mult de 4 cloncuri , am inteles ca e 29 euro plus taxele postale ( nu mai tin minte cat 17 sau 10 euro) + 3,5 euro paypal fee parca .. sper ca n-am zis vreo prostie...
Always Catch & Release

informer

Administrator

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

14

joi, 7. iunie 2012, 13:00

PERFECT!
Pai daca suntem mai multi din Bucuresti si comandam mai mult de 4 cloncuri , am inteles ca e 29 euro plus taxele postale ( nu mai tin minte cat 17 sau 10 euro) + 3,5 euro paypal fee parca .. sper ca n-am zis vreo prostie...
Si daca suntem mai multi da` nu toti din Bucuresti, nu facem cumva? :)
Daca sunteti mai multi de acolo pot sa trimit banii prin banca sau PayPal unuia dintre voi, inclusiv costul expedierii in TM + "taxa de bere". ;)
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

Acest răspuns a fost de 1 ori editat, ultima oară de »informer« (7. iunie 2012, 13:05)


Răspunsuri: 71

Membru din: 23. mai 2012

Locație: Bucuresti

Profesia: economist

  • Scrie un mesaj privat

15

joi, 7. iunie 2012, 13:13

Ideal ar fi sa fim mai multi , sa facem o comanda comuna , ca de aia s-a deschis acest topic :) ... sa vorbim cu Zoran sa-l rugam sa ne mai ajute odata , si sa primeasca comanda unul dintre noi , de obicei cel ce are mai multe de comandat (ex fire, cloncuri,zornaitori,plute, etc) ...si apoi cel la care ajunge pachetul cu comanda comuna , imparte mai departe catre cei care au comandat ...Acum trebuie sa te intelegi cu cel care va primi comanda ...
Always Catch & Release

Răspunsuri: 44

Membru din: 22. mai 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

16

joi, 7. iunie 2012, 13:20

Eu zic sa vedem cati vom fi cei care comandam una-alta, dupa care sa vedem din ce zona a tarii sunrt cei mai multi dintre cei care au comandat, iar Zoran va trimite la unul din noi din zona respectiva, de unde se vor imparti catre ceilalti. Sau, daca se vor aduna multi, pot fi trimise cateva pachete in loc de unul singur, catre fiecare zona a tarii unde au existat cateva comenzi de exemplu... dar cred ca Zoran a prins deja ceva experienta de la prima comanda de cloncuri, si ne va zice ce si cum!
ssssssst! ca-mi sperii pestii!

Eugen

Știucă

Răspunsuri: 970

Membru din: 4. martie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

17

joi, 7. iunie 2012, 16:56

xxx

Acest răspuns a fost de 1 ori editat, ultima oară de »Eugen« (22. decembrie 2012, 14:22)


Eugen

Știucă

Răspunsuri: 970

Membru din: 4. martie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

18

joi, 7. iunie 2012, 17:12

xxx

Acest răspuns a fost de 6 ori editat, ultima oară de »Eugen« (22. decembrie 2012, 14:22)


cretzu64

neînregistrat

19

joi, 7. iunie 2012, 17:26

Ebro 2

:ochi: 8. Marius,Petrosani,pentru Ebro2 :ciao:

liviu

Oblete

  • Autorul acestui subiect este »liviu«

Răspunsuri: 8

Membru din: 6. iunie 2012

Locație: Brasov

  • Scrie un mesaj privat

20

joi, 7. iunie 2012, 18:57

Sunt din Brasov...buna ideea ta Eugen, felicitari!

Subiecte asemănătoare