Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

Răspunsuri: 44

Membru din: 22. mai 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

41

sâmbătă, 9. iunie 2012, 11:38

Ag_master , MULTUMESC inca odata pentru suportul acordat in achizitionarea si plata catre Zoran a Cloncului Ebro 2 .

Nici un fel de problema, stai linistit!
ssssssst! ca-mi sperii pestii!

Eugen

Știucă

Răspunsuri: 970

Membru din: 4. martie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

42

sâmbătă, 9. iunie 2012, 16:26

xxx

Acest răspuns a fost de 1 ori editat, ultima oară de »Eugen« (22. decembrie 2012, 14:23)


Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

43

sâmbătă, 9. iunie 2012, 21:34

A fost o simpla greseala se tastare. sorryzori s-a transformat in sorryzory :buaaaah: Acum i-a venit confirmare de efectuare a platii catre tine. Inainte nu a avut confirmarea. Ai acolo si adresa de expeditie. Iti MULTUMESC in numele lui Daniel:noroc:


E totul ok! :bravo:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

Eugen

Știucă

Răspunsuri: 970

Membru din: 4. martie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

44

sâmbătă, 9. iunie 2012, 21:41

xxx

Acest răspuns a fost de 1 ori editat, ultima oară de »Eugen« (22. decembrie 2012, 14:24)


Eugen

Știucă

Răspunsuri: 970

Membru din: 4. martie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

45

sâmbătă, 9. iunie 2012, 21:48

xxx

Acest răspuns a fost de 1 ori editat, ultima oară de »Eugen« (22. decembrie 2012, 14:24)


Eugen

Știucă

Răspunsuri: 970

Membru din: 4. martie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

46

joi, 14. iunie 2012, 19:53

xxx

Acest răspuns a fost de 1 ori editat, ultima oară de »Eugen« (22. decembrie 2012, 14:24)


47

joi, 14. iunie 2012, 22:39

Cloncul

:salut: Bai nustiu ce va place pescuitul la clonc si cu sonare din barca si deastea!!!Sincer nu va inteleg mai bine pescuiti normal de pe mal adica...simplu !!!fara aparatura electronica!!!astai pescuitu adevarat !! Asa mai bine va duceti la supermarket si va luati peste :doaaamne:

tudor

Super Moderator

Răspunsuri: 1 247

Membru din: 27. februarie 2012

Locație: Saint Cloud, France

Profesia: Catfish angler

  • Scrie un mesaj privat

48

joi, 14. iunie 2012, 22:47

:salut: Bai nustiu ce va place pescuitul la clonc si cu sonare din barca si deastea!!!Sincer nu va inteleg mai bine pescuiti normal de pe mal adica...simplu !!!fara aparatura electronica!!!astai pescuitu adevarat !! Asa mai bine va duceti la supermarket si va luati peste :doaaamne:

Pai am pescuit si asa cum spui. Si tot cu cloncul din barca prefer.
Tu ai incercat amandoua variantele ?

anem

Super Moderator

Răspunsuri: 3 275

Membru din: 19. februarie 2012

Locație: carpi

  • Scrie un mesaj privat

49

joi, 14. iunie 2012, 23:06

:salut: Bai nustiu ce va place pescuitul la clonc si cu sonare din barca si deastea!!!Sincer nu va inteleg mai bine pescuiti normal de pe mal adica...simplu !!!fara aparatura electronica!!!astai pescuitu adevarat !! Asa mai bine va duceti la supermarket si va luati peste :doaaamne:


pescuitul adevarat nu inseamna a merge si a arunca un pestisor in balta dupa care sa ramana sa speri ca poate s-o nimeri vreun peste prin zona in timp ce stai la un mic si la o bere ... ceea ce spui tu este echivalentul unei iesiri la aer liber, foarte bine-venita de-altfel :ochi: ... odata cu trecerea anilor si cu acumularea unei anumite experiente vei intelege mai multe lucruri in cazul in care pescuitul va mai ramane printre pasiuni ...

ps: stilurile de pescuit sunt multe si fiecare prefera sa pescuiasca intr-un fel anume ... eu de exemplu, cel putin momentan nu as putea sa arunc un bat in balta si sa stau sa astept langa el pana trage ceva ... dar nu ii condamn pe cei ce prefera sa pescuiasca in modul asta ... :ochi:
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

50

vineri, 15. iunie 2012, 05:51

Zoran, te rog sa ne spui celor care am platit cam pe cand prognozezi expeditia si cam cat timp face pana la destinatar. :prieteni:

Multumesc,
Eugen Fetes


Salut Eugen,
eu am comandat cloncurile la Tilo, toate, si cele ce nu sunt inca platite, si astept sa le trimita. Cum ajung la mine fac pachetele si le trimit. Cu posta poate sa faca pina la 2 saptamani, dar intotdeauna au ajuns cam intr-o saptamana.
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

Eugen

Știucă

Răspunsuri: 970

Membru din: 4. martie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

51

vineri, 15. iunie 2012, 09:24

xxx

Acest răspuns a fost de 1 ori editat, ultima oară de »Eugen« (22. decembrie 2012, 14:24)


Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

52

vineri, 15. iunie 2012, 16:35

Salut Baieti,
a intervenit o mica problema (pt mine, cel putin). Au ajuns cloncurile lui Tilo, si spre surprinderea mea, nu mai sunt lacuite ca altadata. Am sunat imediat sa clarific, si a spus ca din cautza ca lumea sa plins ca cele lacuite aluneca din mana, le lacuieste acuma cu lac mat. Deci sunt lacuite, dar nu lucesc. (si nu mai aluneca din mana)
Daca cineva dintre voi are neaparata nevoie sa fie lacuite lucios, atunci le voi trimite toate inapoi la Tilo pt. "re-lacuire".



Inca o chestie, care pana acuma nu am mai intilnit-o: 3 dintre cloncuri au niste gaurele finute in ele, prin ele, de parca sunt facute de niste viermisori. Ele sunt la fel de solide ca celelalte, sunetele scoase sunt la fel de bune ca si la celelalte, si vor prinde la fel peste ca si celelalte. Tilo a spus ca imi bat capul unde nu trebuie, deoarece sunt scule de lucru, si asta e important, sa functioneze!?



Voi cum vedeti treaba asta, vi le trimit asa cum sunt, sau le trimit inapoi la lacuit? Asta inseamna inca o saptamina de asteptat...
Daca le vreti asa, va pot pune in pachete drept "despagubire" cite 5 carlige + 3 carabine. Asta-i ce pot face.

Astept raspuns... daca are cineva nr de telefon al lui Eugen sau al lui Junior, il rog sa sune scurt si sa clarifice si cu ei. Daca e totul ok, pot pune maine deja pachetele la posta.
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

53

vineri, 15. iunie 2012, 17:23

Cu urmatorii utilizatori am vorbit, lor il trimit asa cum sunt.

Kzoli, Eugen, Informer, ag_master, silure4ever si cretzu.

Astept si celelalte raspunsuri.
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

Răspunsuri: 147

Membru din: 1. martie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

54

luni, 18. iunie 2012, 07:57

Solicit ajutor pt transferul a 33E prin Paypal catre Zoran(contravaloarea cloncului),inca nu mi-au activat contul personal.Sunt din Bucuresti.
...cogito ergo sum.

Răspunsuri: 44

Membru din: 22. mai 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

55

luni, 18. iunie 2012, 07:59

Solicit ajutor pt transferul a 33E prin Paypal catre Zoran(contravaloarea cloncului),inca nu mi-au activat contul personal.Sunt din Bucuresti.

Te pot ajuta daca vii sa-mi aduci banii in zona Titan sau daca ii pui in cont Raifeissen.
ssssssst! ca-mi sperii pestii!

Răspunsuri: 71

Membru din: 23. mai 2012

Locație: Bucuresti

Profesia: economist

  • Scrie un mesaj privat

56

miercuri, 20. iunie 2012, 17:11

Ce se mai aude cu a doua comanda de cloncuri ? A fost trimisa catre Romania ? Daca da , cine primeste pachetul pentru Bucuresti ? cu cine trebuie sa vorbim?
Always Catch & Release

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

57

miercuri, 20. iunie 2012, 17:37

Salut, da, am trimis deja pachetele si le primeste fiecare in parte, doar al tau merge la ag_master si al lui junior merge pe pachetul lui Eugen (Iane D.).
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

Răspunsuri: 129

Membru din: 19. iunie 2012

Locație: Landshut-Germania Filiasi-Romania

  • Scrie un mesaj privat

58

miercuri, 20. iunie 2012, 17:52

Zoran cum pot achizitiona si eu un clonc Ebro 2 si la ce pret....eu stau in Germania deci cred ca e mai usor cu transportu.......

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

59

miercuri, 20. iunie 2012, 18:00

Salut,
il poti comanda direct la Tilo (da sus klick pe reclama lui Tilo), dar costa 39,- de euro. Nici macar la Messe nu le da mai ieftin. Daca ti-l comand eu, il primesc cu 29,- de euro iar transportul in Germania este de 4,50 euro. Insa trebuie sa mai astepti, eu primesc acest pret doar la o comanda de cel putin 4 cloncuri.
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

Răspunsuri: 129

Membru din: 19. iunie 2012

Locație: Landshut-Germania Filiasi-Romania

  • Scrie un mesaj privat

60

miercuri, 20. iunie 2012, 18:13

atunci mai astept si cand se strang 4 comenzi eu sunt unul din ei.....multam

Subiecte asemănătoare