Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Zoran

ADMINISTRATOR

  • Autorul acestui subiect este »Zoran«

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

1

vineri, 1. septembrie 2017, 06:51

Hook 4 nu citeste bine?

:salut: ,
in ultima saptamana am primit 2 feedbackuri de la pescari, precum sonarele lor, Hook 4 - 4x, nu citesc bine!
Adica, daca pica din 10m in groapa de 15-18m, nu mai vad montura!?!? :gandesc:

Motivele ar putea fi urmatoarele:

- apa este f tulbure
- se merge din lin intr-o groapa si acolo sunt varteje puternice cu multe bule de aer (debit apa ridicat)
- plumbul e prea mic ptr adancimi mari
- reglaj sonda gresit
- e vant, din orice directie (mai ales barcile pneumatice si cele cu bordaj inalt au problemele astea)
- se foloseste fir prea gros ptr curentii respectivi (efect parasuta), in combinatie cu plumbul
- reglajele la sonar gresite

Ati patit si voi asta cu sonarul vostru? Cum ati rezolvato?

Eu da, chiar si cu Hds Carbon!
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

greere

Biban

Răspunsuri: 65

Membru din: 5. iulie 2012

Locație: rm valcea

  • Scrie un mesaj privat

2

luni, 4. septembrie 2017, 11:49

patit cu chirp 4 la treceri peste gropi... ecran curat pana in groapa (9m ) intrat in groapa (14m ) apar niste interferente si se umple ecranul (pureci) .... inca se vede montura dar e aiurea momentul ...

acdfr

Oblete

Răspunsuri: 12

Membru din: 24. martie 2013

Locație: tg-jiu

  • Scrie un mesaj privat

3

joi, 7. septembrie 2017, 16:55

Si mie mi s-a intamplat, la Hook 4x. Nu era nicio diferenta de adancime...pe lac...apa limpede. Pur si simplu disparea montura. O ridic si o cobor de cateva ori...si reapare :)

Subiecte asemănătoare