Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

Mihnea

Oblete

Răspunsuri: 25

Membru din: 24. mai 2015

Locație: Onesti

Profesia: Freelancer

  • Scrie un mesaj privat

21

miercuri, 6. septembrie 2017, 19:15

Fire intinse si sa ne impartasesti impresiile tale :noroc:

  • Autorul acestui subiect este »Adrian Sb«

Răspunsuri: 119

Membru din: 25. februarie 2012

Locație: Sibiu

Profesia: Ing

  • Scrie un mesaj privat

22

miercuri, 6. septembrie 2017, 21:39

Multumesc, din nou.
Capitanul salupei, va tracta doua barci de fibra, de 4-5m, la care o sa punem motorul meu de 4 cp, sa ne invartim in zona de pescuit.
M-as mira sa aiba vreun act pentru barci.
Pe Sf. Gheorghe pe unde ar fi locuri de dat la clonc?
-----------------------------------------
Nu sta degeaba, ca degeaba stai.

Mihnea

Oblete

Răspunsuri: 25

Membru din: 24. mai 2015

Locație: Onesti

Profesia: Freelancer

  • Scrie un mesaj privat

23

joi, 7. septembrie 2017, 02:55

Pe Sfantul Gh. -parerea mea- locurile mai bune ar fi cele de pe cursul vechi al bratului (daca te uiti pe harta DD )ai sa vezi niste ,,M''-uri. Acolo esti cat de cat ferit si de ambarcatiunile mari.
Pe Chilia spre exemplu eu l-am gasit preponderent pe 8-13 m (in general pe malul ucrainian) ...cand ma lasam in deriva si ajungeam la apa mai adanca de 15-18 m -spre malul romanesc-nu prea ii mai gaseam

  • Autorul acestui subiect este »Adrian Sb«

Răspunsuri: 119

Membru din: 25. februarie 2012

Locație: Sibiu

Profesia: Ing

  • Scrie un mesaj privat

24

duminică, 10. septembrie 2017, 21:25

Poti , te rog sa imi dai link-ul catre harta?
Am cautat pe cateva harti ale Deltei, dar nu am gasit M urile.
-----------------------------------------
Nu sta degeaba, ca degeaba stai.

Mihnea

Oblete

Răspunsuri: 25

Membru din: 24. mai 2015

Locație: Onesti

Profesia: Freelancer

  • Scrie un mesaj privat

25

luni, 11. septembrie 2017, 00:57


  • Autorul acestui subiect este »Adrian Sb«

Răspunsuri: 119

Membru din: 25. februarie 2012

Locație: Sibiu

Profesia: Ing

  • Scrie un mesaj privat

26

marți, 12. septembrie 2017, 21:50

In sfarsit m-am prins! :zid:
Eu ma uitam dupa litera M , fara sa ma prind ca ziceai de forma cursului Apei.
Asta pentru ca vazusem o harta pe colanda.ro cu harta bratului Sf. Ghe. Unde erau notate puncte de interes pentru diferiti pesti.
Multumesc de sfat, sa vedem ce vom hotara cand ne urcam pe salupa.
-----------------------------------------
Nu sta degeaba, ca degeaba stai.

teo pes

Șalău

Răspunsuri: 304

Membru din: 11. februarie 2015

Locație: buzau

Profesia: pescar normal

  • Scrie un mesaj privat

27

miercuri, 13. septembrie 2017, 08:45

Uite cam cum arata ceva locuri de parcare pe bucle!
»teo pes« a adaugat urmatoarele poze:
  • IMG_20170704_173016.jpg
  • IMG_20170704_202119.jpg
  • IMG_20170706_064446.jpg
VIATA-I GREA DAR TRECE !!!! :bucuros2:

  • Autorul acestui subiect este »Adrian Sb«

Răspunsuri: 119

Membru din: 25. februarie 2012

Locație: Sibiu

Profesia: Ing

  • Scrie un mesaj privat

28

miercuri, 13. septembrie 2017, 20:56

Arata foarte bine, este chiar ce ne dorim. Sa ancoram la mal sa putem face un foc...
Locurile din poze sunt de la M ul din dreptul lacului Taranova sau in M-ul din aval?
Daca coboram pe aseste locuri, pentru stiuca unde putem pescui?
-----------------------------------------
Nu sta degeaba, ca degeaba stai.

Răspunsuri: 98

Membru din: 8. iulie 2014

Locație: Galati

Profesia: Economist

  • Scrie un mesaj privat

29

joi, 14. septembrie 2017, 13:33

Am fost pe bratul Sulina la un pescuit mai antrenant, vreo 8 zile.. ARBDD - 100 lei amenda pt campare si lipsa plata taxa masina pe zi( 5lei/zi). Am plecat seara pe fuga si numai de asta nu m-am ocupat. Stiam ca de voi fi controlat amenda va exista iar ca acte - permis acces/turist , permis pescuit, permis pt barca (am pneumatica), nu mi-au zis nimic. Curatenie sa fie, fara copaci taiati, fara multe, fara foc de tabara..

Teo Pes - Aici e de la stalp mai in aval...mai concret, canalul de la Perivo...lovca ? :pauza:


Uite cam cum arata ceva locuri de parcare pe bucle!
'' Carpe diem ! ''

teo pes

Șalău

Răspunsuri: 304

Membru din: 11. februarie 2015

Locație: buzau

Profesia: pescar normal

  • Scrie un mesaj privat

30

vineri, 15. septembrie 2017, 10:37

Primele 2 sunt de pe bucla 3 parca ,iar a treia de pe ultima bucla , vorbim de Sf Gheorghe , pe Sulina este altceva , de fapt noi am amarat la mal si am dormit in barca !focul l am facut numai seara la groapa n mal si butelie ! , nu ne a controlat nimeni ! ne am intalnit cu autoritati dar avand nr cat china pe barca cred ca chiar ei se feresc sa te abordeze ..sa nu le dai de lucru cu fo reclamatie !! :rizi: .Pe Sulina merg in zona Crisan iar acolo prefer sa ma cazez undeva drumul fiind mai lung si asa mai scapi de bagaje si greutate din barca ... practic la bani tot asa ajungi ! De stiuca nu prea stiu dar sunt destule lacuri pe care poti intra .. acum ramane de vazut ce dihanie ai si ce pescaj ! ... daca ai cabinata ti iei o MNEUMATICA mica dupa tine si te bagi cu n electric mic sau vasle !
PAREREA MEA !! :prieteni: :noroc:
VIATA-I GREA DAR TRECE !!!! :bucuros2:

  • Autorul acestui subiect este »Adrian Sb«

Răspunsuri: 119

Membru din: 25. februarie 2012

Locație: Sibiu

Profesia: Ing

  • Scrie un mesaj privat

31

duminică, 17. septembrie 2017, 14:49

Pescajul e de un metru . Sa vedem pe ce cote mergem anul asta. Salupa o sa traga doua barci de fibra si luam cu noi un motor de 5 cp, si poate si pe cel electric. Anul trecut am tras cu una din barci cu motorul , pe cealalta, prin toata zona Lacurilor Chiril, Isac, Uzlina. Dar am fost croiti doar pe stiuca.
-----------------------------------------
Nu sta degeaba, ca degeaba stai.

Acest răspuns a fost de 1 ori editat, ultima oară de »Adrian Sb« (17. septembrie 2017, 14:56)


barladi

Oblete

Răspunsuri: 52

Membru din: 10. septembrie 2017

Locație: Ploiesti

  • Scrie un mesaj privat

32

luni, 2. octombrie 2017, 22:02

Mai sus, acel "M" este vorba de cel care este aproape vis-a-vis de canalul Dunavat? E ok ca zona acolo? Ma gandesc ca nu e accesibil decat daca ai barca.