Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

mhoria

Biban

  • Autorul acestui subiect este »mhoria«

Răspunsuri: 101

Membru din: 9. iunie 2015

Locație:

  • Scrie un mesaj privat

1

marți, 13. iunie 2017, 21:56

Clonc metalic

Salutare :salut:
Ma adresez pescarilor de clonc. Cei care ati folosit cloncuri metalice, din inox sau aluminiu, puteti spune care sunt avantajele sau dupa caz dezavantajele in comparatie cu cele de lemn? Ma refer aici cu precadere la eficienta, nu la rezistenta, intretinere, etc.
Va intreb pentru ca de curand mi-a sosit cloncul comandat la un pescar rus vestit. De batut, bate bine...in cada! Suna frumos. Pastila este plana. Mai mult un moft de al meu, pentru ca am cloncuri din lemn cu care acopar cu succes cam orice fel de apa, iar George s-a specializat si imi lucreaza niste cloncuri extraordinare.
Mai jos cloncul din aluminiu eloxat cu maner din duplon:

http://imgur.com/a/wuxZX

http://imgur.com/a/bWki1

http://imgur.com/a/3nwAF

*Nu reusesc sa fac pozele sa apara aici, imgur nu-mi da bbcode

mihaigost

Șalău

Răspunsuri: 307

Membru din: 31. iulie 2012

Locație: bucuresti

Profesia: inginer electrician

  • Scrie un mesaj privat

2

joi, 15. iunie 2017, 18:17

Uitati-va pe siteurile rusesti de cloncuri si o sa aveti niste revelatii. Goole rusia si scrieti clonk in slavona. Daca merg la noi nu sti. Pe sonor unele merg ex eptional dupa urechea mea. Asteptam feedbach.

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

3

joi, 21. septembrie 2017, 12:23

In oferta interna, am vazut ca sunt vreo 3 producatori artizanali de cloncuri din aluminiu, cu maner din lemn, cu preturi intre 60 si 120 de lei.
Este un clonc din aluminiu, Aluclonk, care are 9 pastile, cu acelasi maner, care se vinde la set, cu cutie, la un pret destul de ridicat, insa, dac faci media, iesi aproape la pretul unui clonc normal, fiind 9 in 1.
»evergreen« a adaugat urmatoarele poze:
  • Screenshot_20170920-224831.png
  • FB_IMG_1505922962117-1.jpg
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

4

duminică, 24. septembrie 2017, 21:26

In decupajele din mâner, i-as pune spuma poliuretanica, sau alt material plutitor, sa nu apara vreo surpriza...
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

5

duminică, 24. septembrie 2017, 22:08

In decupajele din mâner, i-as pune spuma poliuretanica, sau alt material plutitor, sa nu apara vreo surpriza...
Buna ideea! :bravo:
Io insist de ceva timp sa inaugurez cu captura cloncul electronic, ai vreo idee de ce nu mi iese? Multam :ochi:

Acest răspuns a fost de 1 ori editat, ultima oară de »Cata« (24. septembrie 2017, 22:16)


Subiecte asemănătoare