Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

Nelutu

Biban

Răspunsuri: 126

Membru din: 11. septembrie 2012

Locație: Timisoara

Profesia: Mecanic intretinere si mentenanta

  • Scrie un mesaj privat

61

marți, 26. februarie 2013, 20:58

Au determinat f. simplu ca pescuiam in Mh.! :zid: Pescuiam chiar langa borna km.fluviala1011, adica granita dintre Mh.si Cs. :gandesc: :zambet:

62

marți, 26. februarie 2013, 22:44

Au determinat f. simplu ca pescuiam in Mh.! :zid: Pescuiam chiar langa borna km.fluviala1011, adica granita dintre Mh.si Cs. :gandesc: :zambet:


:rizi:

63

joi, 15. ianuarie 2015, 19:03

Salut :salut:
Sie careva cum se procedeaza anul asta pt PG?....sau s-a complicat/simplificat procedura? :nunteleg:
Multumesc anticipat! :saluti:
:noroc:

SorinM

Biban

Răspunsuri: 80

Membru din: 23. martie 2014

Locație: Timis

  • Scrie un mesaj privat

64

joi, 15. ianuarie 2015, 20:00

Pentru Timis am obtinut viza in 3 zile la fel ca si anul trecut:
Cerere prin mail la ijpf.timis@mai.gov.ro cu copie dupa : Permis pescuit, carte Identitate si chitanta de 30ron platita la finante si vizata de ANPA (nu sunt membru al vreunei asociatii) sau cerere la sediul lor.
Ridicarea Pg se face de la sediul in 3 zile

Pentru Caras, anul trecut am urmat aceeai pasi si in doua zile am primit avizul pe mail.
Acum nu le merge internetul (am sunat dupa ce am depus cererea si mi-au zis ca nu au internet, fiind reziliat contractul) singura varianta ramanand momentan depunerea cererii la sediul lor (Oravita).

65

joi, 15. ianuarie 2015, 20:20

Multumesc Sorin!
N-am stiut ca si la TM si CS se poate prin mail.Stiu sigur ca la DJ am obtinut la fel prin mail/fax de vreo 2 ani ....(ziceam ca e alta tara Oltenia aia :apl: :bucuros2: )
Dar la MH??? .....vreau si eu o veste buna de-acolo :love: ...... , una singura...... :pescuit:
:noroc:


larry

Știucă

Răspunsuri: 1 334

Membru din: 1. martie 2012

Locație: Galați

  • Scrie un mesaj privat

66

joi, 15. ianuarie 2015, 21:02

Sie careva cum se procedeaza anul asta pt PG?....sau s-a complicat/simplificat procedura

Eu am vizat pe 2015, aceleași reguli ca în 2014. :pescuit:
Prefer să fiu urât pentru ceea ce sunt decât să fiu iubit pentru ceea ce nu sunt.

  • Autorul acestui subiect este »evergreen«

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

67

joi, 15. ianuarie 2015, 21:29

Multumesc Sorin!
N-am stiut ca si la TM si CS se poate prin mail.Stiu sigur ca la DJ am obtinut la fel prin mail/fax de vreo 2 ani ....(ziceam ca e alta tara Oltenia aia :apl: :bucuros2: )
Dar la MH??? .....vreau si eu o veste buna de-acolo :love: ...... , una singura...... :pescuit:
:noroc:

Am primit eu PG-ul de MH, prin 2013, parca, nu mai retin exact, prin posta sau prin e-mail!
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

68

joi, 15. ianuarie 2015, 22:12

Multumesc frumos baieti! :prieteni:
Anul asta.....numai pe mail/fax o sa cer PG.....sa vedem diferente intre judete :gandesc: .... :gandesc: Va tin la curent. :ochi:
:noroc:



09fish

Biban

Răspunsuri: 122

Membru din: 21. februarie 2014

Locație: bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

69

vineri, 16. ianuarie 2015, 06:42

Eu sunt membru al asociatiei aps (asociatia pescar sportiv) bucuresti.
duc carnetu pt viza anuala si platesc pt pg-urile dorite...in doua saptamani maxim le am.
a nu se intelege ca fa reclama. :noroc:

SorinM

Biban

Răspunsuri: 80

Membru din: 23. martie 2014

Locație: Timis

  • Scrie un mesaj privat

70

vineri, 16. ianuarie 2015, 12:45

PG este gratuit , nu ar trebui sa va solicite bani suplimentari pentru el, l-ar putea da bonus in contul cotizatiei de membru . (Momentan eu unul nu vad cu ce ma ajuta asociatia, doar ca sunt membru nu ma incalzeste cu nimic)

71

luni, 19. ianuarie 2015, 18:20

:salut:
Vineri pe la pranz am trimis fax catre PF-DJ,MH,CS,TM care a continut cerere eliberare aviz de pescuit recreativ/sportiv+copii CI,permis pescuit, chitanta de 30 Trezorerie cu timbrul de 2 lei(obligatoriu) toate xerocopiate sa incapa pe un A4, unde am mai mentionat cu pixul "Rog raspuns la nr de fax:0256xxxxxxx".
Surpriza:Azi dimineata am gasit in fax avizele eliberate de PF DJ,PF CS :apl: :apl: :apl:
Avand in vedere ca PF CS apartine, ca si PF MH, PF Timis, de Directia Zonala a PF cu sediul la Timisoara, mai asteptam o zi-doua ca n-o fi foc :pauza:
Deci pt participantii de la concursul din august de la Divici-cereti avizul de pescuit recreativ sportiv pe fax la PF CS ca este vreme! :bucuros2:
:noroc:

72

joi, 22. ianuarie 2015, 21:52

A urmat MH-ul azi prin posta
prin 2013, parca, nu mai retin exact, prin posta sau prin e-mail!
@evergreen...asa-i, posta romana, nu e-mail :bravo:
Am primit azi de la PF MH un plic la locul de domiciliu, in care era un abtibild, (care reprezenta viza de pescuit recreativ/sportiv) insotit de o adresa, prin care ma rugau sa aplic abtibildul pe permisul de pescuit recreativ/sportiv, iar dupa aceea, sa le comunic ca am reusit la un nr. de telefon pe care mi l-au comunicat prin adresa respectiva.
Este Ok s-asa :bravo: , dar mie unu' ,mi s-a parut mai "ieftina" procedura celor de la DJ,CS.Hai sa facem niste calcule: Fax vs Posta Romana....dar inca la noi, in tara asta, nu este o abordare unitara, cum nu la fel se procedeaza nici in VL,SB, GJ, AR,etc. Dar e f bine ca punem umarul :rizi: si ar fi si mai bine sa fim mai mult optimisti :ochi:

P.S.Deja ceva bun la MH s-a intamplat :bravo: .
L.E.Gluma din start.. :rizi:
Se stie ca in Timisoara sunt multi olteni(marea majoritate din MH), si acum vine bancul:
-Stiti ce judet are initialele MH?
Raspuns:Mehedinti.
-Dar TM?
Raspuns:Tot Mehedinti. :rizi:
:noroc:

Nelutu

Biban

Răspunsuri: 126

Membru din: 11. septembrie 2012

Locație: Timisoara

Profesia: Mecanic intretinere si mentenanta

  • Scrie un mesaj privat

73

vineri, 23. ianuarie 2015, 08:14

Cata, imi pare rau, dar gresesti, cei din Mh. zic sa sunt din Munchen ... :ochi: :zambet:

74

sâmbătă, 24. ianuarie 2015, 20:33

cei din Mh. zic sa sunt din Munchen ...
Poate,poate :rizi: , dar pot sa va spun ca am sunat la nr de tel indicat si am avut o conversatie "calduroasa" de-a dreptul cu dl ofiter :apl: :apl: PF MH! .
Tot intrebam.....o vorba buna de la MH?...Raspunsul mi l-am dat singur....DA, s-au schimbat s-acolo multe :apl: :apl: :apl: :apl:
Fiti optimisti dragilor...! :prieteni:
:noroc:

75

joi, 29. ianuarie 2015, 18:53

Salut baieti!
Avand in vedere ca am solicitat prin fax avizul de pescuit la sediile inspectoratelor de PF DJ,MH,CS,TM cu rugamintea de a-mi fi trimis avizul tot prin fax si avand in vedere ca raspunsurile la solicitarea mea au fost primite astfel:
1.DJ-prin fax-in 0 zile lucratoare;
2.CS-prin fax-in 0 zile lucratoare;
3.MH- prin posta romana(aviz primit in original)-2 zile lucratoare;
4.TM-nici pana-n ziua de astazi :doarecapu: ,
daca ar fi sa faceti un clasament al modului cum au fost comunicate aceste raspunsuri, care ar fi clasamentul??1,2,3,4? :gandesc:
:noroc:



76

joi, 29. ianuarie 2015, 19:10

Fiti fericiti ...cu depus actele la poarta, la Galati dupa 3 saptamani ! Ce fax, ce mail, ce posta !

77

joi, 29. ianuarie 2015, 19:36

Dovada ca ai depus la poarta ai?? Fac pariu ca nu!-Tu spui miza... :rizi:
Asa este, depinde cum pui problema.... :gandesc:
:noroc:

78

joi, 29. ianuarie 2015, 19:42

Nu pun eu...pune filiala Galati, face permisul si pune si PG si ANPA. Permisul lor pe loc, PG in 3 saptamani si ANPA in 3 luni.

informer

Administrator

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

79

joi, 29. ianuarie 2015, 21:20

4.TM-nici pana-n ziua de astazi ,

Adevaru-i Cata ca si io-mi iau PG-u` de Timis in fiecare an da` cred ca-i mai mult din obisnuinta... n-am mai fost pe granita in judetu` Timis de nici nu mai stiu cand... :).
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

  • Autorul acestui subiect este »evergreen«

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

80

sâmbătă, 28. februarie 2015, 08:02

Pentru Tulcea, nimic? Nicio informatie? In afara de asociatii sau de a merge personal!? Asemenea, si pentru permisele de pescuit, acces, acces cu masina si cu barca!? N-ar fi normal sa evolueze si PF TL? Intreb, in situatia in care au ramas tot la aceleasi 2 metode, mai sus enuntate!?
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!