Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

attila

Șalău

Răspunsuri: 282

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Nördlingen/Resita

  • Scrie un mesaj privat

41

miercuri, 16. ianuarie 2013, 22:07

E ciudat cum se aplica legea in Romania...
Eu am prieteni care anul trecut si-au pus PG la TM, pentru cele 3... Eu mi le-am pus personal doar pe CS si MH
Voi ma urati ca sunt altfel, eu va compatimesc ca sunteti toti la fel.

Nelutu

Biban

Răspunsuri: 126

Membru din: 11. septembrie 2012

Locație: Timisoara

Profesia: Mecanic intretinere si mentenanta

  • Scrie un mesaj privat

42

joi, 17. ianuarie 2013, 16:27

Costi, si eu am avut viza pe toate 3 jud. anul trecut, pusa direct de la pol. de Frontiera Timis! :ochi: :zambet:

informer

Administrator

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

43

vineri, 18. ianuarie 2013, 13:43

Costi, si eu am avut viza pe toate 3 jud. anul trecut, pusa direct de la pol. de Frontiera Timis! :ochi: :zambet:
Foarte bine, atunci imi rezolvi si mie anu` asta? :zambet:
Dau si io o sticla de palinca, ceva... :).
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

Nelutu

Biban

Răspunsuri: 126

Membru din: 11. septembrie 2012

Locație: Timisoara

Profesia: Mecanic intretinere si mentenanta

  • Scrie un mesaj privat

44

vineri, 18. ianuarie 2013, 16:05

Da' bine, cand m-ai vazut pe mine sa beau asa ceva??? :gandesc: Daca dai un MountainDew, la 2,5l. ... ma mai gandesc! :limba: :zambet:

informer

Administrator

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

45

vineri, 18. ianuarie 2013, 16:43

Da' bine, cand m-ai vazut pe mine sa beau asa ceva??? :gandesc: Daca dai un MountainDew, la 2,5l. ... ma mai gandesc! :limba: :zambet:
Io ma gandeam sa dai palinca lu` "pila" ta... cu tine ma socotesc io dupa... :limba: :bravo: .
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

Adi

Șalău

Răspunsuri: 378

Membru din: 14. iulie 2012

Locație: Stuttgart

  • Scrie un mesaj privat

46

duminică, 20. ianuarie 2013, 11:26

Multumesc Informer pentru informatie. :bravo:
Da , la cele scrise de tine am facut referire.
:ciao:

Stefi

Biban

Răspunsuri: 93

Membru din: 16. mai 2012

Locație: București (după 18 ani de Timișoara)

  • Scrie un mesaj privat

47

sâmbătă, 23. februarie 2013, 06:52

In data de 18.02 .2013 am vorbit la ANPA-sediu din Bucuresti (tel. 021 634 44 29 / 021 634 44 30 / 021634 44 31) si mi-a fost transmise urmatoarele:
1. Agentia a fost mutata din subordinea celor de la agricultura la cei de la mediu.
2.Posesorii de permise ANPA eliberate in anul 2012 (cele plastificate)pot pescui in 2013 in baza acestora si a dovadei platii (chitantei de plata) de 30 ron in contul ANPA (nr. cont 201 601 03 )
3. Pentru cei care nu au permise eliberate in 2012 , momentan nu au putut sa imi dea un raspuns referitor la procedura de obtinere a permisului de pescuit .
4.Mi-au spus sa nu platesc taxa de pescuit si pentru cei care nu au permis ca exista posibilitatea ca aceasta taxa sa fie modificata si permisele sa fie schimbate inclusiv la cei care il au eliberat in 2012,dar in momentul acesta nu puteau sa imi confirme nimic.
5.Nu au primit si nici nu stiu daca mai primesc acele marci (abtibilduri holografice )de care se vorbea ca vor fi lipite pe permisele plastificate eliberate in 2012.
6.Pentru informatii suplimentare m-au rugat sa revenin cu un telefon la sfarsitul lunii martie.
7.Pentru obtinerea PG-urilor NU mi-au putut confirma sau infirma ca nu as putea sa le obtin in baza permisului ANPA 2012 si a chitantei (copie) cu arata dovada platii de 30 ron in contul de mai sus pentru pescuit pe anul 2013.
8. Plata taxei de 30 ron am facut-o in Bucuresti la trezoreria sectorului in raza caruia domiciliez.Personanul de acolo stiind exact nr de cont in care trebuie virati banii , nefiind nevoie sa comunic nr de cont (201 601 03). :ciao:

informer

Administrator

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

48

sâmbătă, 23. februarie 2013, 16:37

7.Pentru obtinerea PG-urilor NU mi-au putut confirma sau infirma ca nu as putea sa le obtin in baza permisului ANPA 2012 si a chitantei (copie) cu arata dovada platii de 30 ron in contul de mai sus pentru pescuit pe anul 2013.
Pe baza permisului ANPA 2012 si a chitantei pe 2013 pot sa-ti confirm eu ca am obtinut din Timisoara (multumesc Nelutu!), de la politia de frontiera, vize pt. CS, MH si TM.
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

zamfi

Știucă

Răspunsuri: 1 588

Membru din: 25. februarie 2012

Locație: Pe Mures...

  • Scrie un mesaj privat

49

sâmbătă, 23. februarie 2013, 17:28

Ma bate gandul sa merg in martie pe la Moldova Noua sa vad si eu ce si cum .Mentionez ca nu am fost niciodata in zona ...Pentru cei care sunt mai in domeniu ,cum imi recomandati sa procedez cu PG pentru a simplifica la maxim treaba? Mentionez ca am permisul pe 2012 si am platit deja la AJVPS Alba taxele aferente pe 2013 . Multumesc anticipat! :noroc:

Stefi

Biban

Răspunsuri: 93

Membru din: 16. mai 2012

Locație: București (după 18 ani de Timișoara)

  • Scrie un mesaj privat

50

sâmbătă, 23. februarie 2013, 18:10

Multumesc Informar pentru confirmare. :prieteni:

informer

Administrator

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

51

sâmbătă, 23. februarie 2013, 18:18

Ma bate gandul sa merg in martie pe la Moldova Noua sa vad si eu ce si cum .Mentionez ca nu am fost niciodata in zona ...Pentru cei care sunt mai in domeniu ,cum imi recomandati sa procedez cu PG pentru a simplifica la maxim treaba? Mentionez ca am permisul pe 2012 si am platit deja la AJVPS Alba taxele aferente pe 2013 . Multumesc anticipat! :noroc:
Anul trecut se putea obtine rapid PG-ul pentru CS de la politia de frontiera Oravita.
Banuiesc ca nu s-a schimbat nimic, conditia ar fi sa ajungi intr-o zi lucratoare pe acolo.
Cred ca oricum ti-e in drum sau in cel mai rau caz, ocolul nu-i mare.
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

attila

Șalău

Răspunsuri: 282

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Nördlingen/Resita

  • Scrie un mesaj privat

52

sâmbătă, 23. februarie 2013, 19:45

Si anul asta e la fel. PG se obtine foarte repede, se pune chiar de oamenii de la poarta.
Voi ma urati ca sunt altfel, eu va compatimesc ca sunteti toti la fel.

zamfi

Știucă

Răspunsuri: 1 588

Membru din: 25. februarie 2012

Locație: Pe Mures...

  • Scrie un mesaj privat

53

sâmbătă, 23. februarie 2013, 19:51

Multumesc frumos pentru informatii. Inseamna ca treaba e buna! Nu de alta dar am avut o aventura distractiva cu politia de frontiera in Cazane ...O sa va povestesc eu odata :rizi:

54

duminică, 24. februarie 2013, 00:00

Multumesc frumos pentru informatii. Inseamna ca treaba e buna! Nu de alta dar am avut o aventura distractiva cu politia de frontiera in Cazane ...O sa va povestesc eu odata :rizi:

:rizi: :rizi: inamicii publici, nu alta :zambet:

Nelutu

Biban

Răspunsuri: 126

Membru din: 11. septembrie 2012

Locație: Timisoara

Profesia: Mecanic intretinere si mentenanta

  • Scrie un mesaj privat

55

duminică, 24. februarie 2013, 11:12

Aia din Mh. sunt mult mai periculosi! :nervos: Sa vezi distractie cand am pescuit odata exact pe granita dintre judete, eram in CS dar betele erau oblic in aval si m-au amendat cei din Mh. ca nu aveam PG-ul aferent jud. lor. :necajit: :nu:

zamfi

Știucă

Răspunsuri: 1 588

Membru din: 25. februarie 2012

Locație: Pe Mures...

  • Scrie un mesaj privat

56

duminică, 24. februarie 2013, 14:14

Aia din Mh. sunt mult mai periculosi! :nervos: Sa vezi distractie cand am pescuit odata exact pe granita dintre judete, eram in CS dar betele erau oblic in aval si m-au amendat cei din Mh. ca nu aveam PG-ul aferent jud. lor. :necajit: :nu:


Asta-i cea mai tare chestie!!! Deci erau firele prea inclinate ...Trageau catre Mh ... :rizi:

57

luni, 25. februarie 2013, 21:20

..... cand am pescuit odata exact pe granita dintre judete, ...........


cum draqu au determinat granita aia? era trasat pe asfalt cu creta?!! :zambet:

58

luni, 25. februarie 2013, 22:06

[/quote]
cum draqu au determinat granita aia? era trasat pe asfalt cu creta?!! :zambet:[/quote]

Ii subestimezi....aia din MH sunt si mai tari, au trasat PE APA cu creta :rizi: :rizi: -pe Nelutu l-au amendat ca era pe asfalt in CS, si curentul i-a dus monturile in MH :rizi: ...ce sa faci...pe vremea aia nu exista site-ul acesta....nu se stia de "montura la grund cu BOLOVAN" :rizi: :rizi:
Va salut pe toti! :noroc:

59

marți, 26. februarie 2013, 00:07

Lasand gluma la o parte, cine doreste viza PG pe jud.TM,CS,MH, se poate adresa la doua magazine de profil din Timisoara (am inteles ca au acelas proprietar), unul in Badea Cartan, altul... undeva pe str.Transilvania.
:noroc:

informer

Administrator

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

60

marți, 26. februarie 2013, 07:40

... cine doreste viza PG pe jud.TM,CS,MH, se poate adresa la doua magazine de profil din Timisoara (am inteles ca au acelas proprietar), unul in Badea Cartan, altul... undeva pe str.Transilvania.
Magazinul Avatul, str. Transilvania, nr. 10.
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

Subiecte asemănătoare