Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

attila

Șalău

Răspunsuri: 282

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Nördlingen/Resita

  • Scrie un mesaj privat

21

joi, 5. iulie 2012, 22:20

A incercat careva sa obtina PG fara a avea ANPA-ul?
Intreb asta pentru ca am tot avut "probleme" cu eliberarea PG-ului atat la TM, CS cat si MH.
La TM, nu au vrut sa imi puna PG pentru ca le-am dat doar ANPA si nu le-am dat si carnet de membru. La CS idem, iar la MH nu mi-au pus PG pentru ca inca nu aveam ANPA. Intr-un final le-am rezolvat pe CS si MH, dar nu stiu cum se procedeaza in cazul celor care nu au inca ANPA eliberat....
Voi ma urati ca sunt altfel, eu va compatimesc ca sunteti toti la fel.

  • Autorul acestui subiect este »evergreen«

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

22

joi, 5. iulie 2012, 22:33

Dupa ce am primit si PG-ul pentru Dolj, imi ramane sa mai incerc sa sun si :bucuros2: :noroc: pentru Olt si sa trimit carnetul spre Caras-Severin si am toate PG-urile pentru Dunare!
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

  • Autorul acestui subiect este »evergreen«

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

23

marți, 17. iulie 2012, 11:55

In sfarsit am primit si PG-ul pentru Olt, pentru doua persoane!!! :bucuros2:
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

  • Autorul acestui subiect este »evergreen«

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

24

luni, 23. iulie 2012, 11:20

Dupa ce am trimis prin mail documentele pentru un prieten, am primit de la Calarasi viza PG tot prin mail, un alt judet unde se poate rezolva destul de repede si de comd aceasta problema
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

  • Autorul acestui subiect este »evergreen«

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

25

miercuri, 1. august 2012, 13:13

In ultima saptamana am mai primit vizele din Timis, Olt si Galati, pentru colegul meu! Un lucru bun, s-a micsorat perioada in care se trimit aceste vize, din momentul cand am inceput pentru mine!
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

attila

Șalău

Răspunsuri: 282

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Nördlingen/Resita

  • Scrie un mesaj privat

26

miercuri, 1. august 2012, 17:07

Pentru PG pe MH a durat mult?
Voi ma urati ca sunt altfel, eu va compatimesc ca sunteti toti la fel.

informer

Administrator

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

27

miercuri, 1. august 2012, 19:03

Pentru PG pe MH a durat mult?
Daca treci prin Severin cumva, dureaza 5 minute sa-l obtii de la portaru` politiei de frontiera... io am fost vineri pe la pranz da` cre` ca se poate si in weekend.
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

attila

Șalău

Răspunsuri: 282

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Nördlingen/Resita

  • Scrie un mesaj privat

28

miercuri, 1. august 2012, 19:33

Asta o stiu :)
Eu ma refeream la faza cu trimisul prin mail/fax, caci nu am drum in viitorul apropiat pe acolo :D.
Voi ma urati ca sunt altfel, eu va compatimesc ca sunteti toti la fel.

  • Autorul acestui subiect este »evergreen«

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

29

miercuri, 1. august 2012, 21:33

Pentru PG pe MH a durat mult?

Pentru Mehedinti a durat vreo 3 saptamani pana sa mi-l trimita prin posta!
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

attila

Șalău

Răspunsuri: 282

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Nördlingen/Resita

  • Scrie un mesaj privat

30

miercuri, 1. august 2012, 22:14

Mulltumesc de raspuns. Decat sa astept 3 saptamani, mai bine merg personal si il pun :)
Voi ma urati ca sunt altfel, eu va compatimesc ca sunteti toti la fel.

31

duminică, 13. ianuarie 2013, 08:46





Citat de la »attila«



Pentru PG pe MH a durat mult?
Daca treci prin Severin cumva, dureaza 5 minute sa-l obtii de la portaru` politiei de frontiera... io am fost vineri pe la pranz da` cre` ca se poate si in weekend.
Pentru PG pe MH a durat mult?
Daca treci prin Severin cumva, dureaza 5 minute sa-l obtii de la portaru` politiei de frontiera... io am fost vineri pe la pranz da` cre` ca se poate si in weekend

Acest răspuns a fost de 1 ori editat, ultima oară de »iulian luis popescu« (13. ianuarie 2013, 12:16)


32

duminică, 13. ianuarie 2013, 09:19

Ce stiti despre PG pe 2013... cum se stie ANPA trece in subordonarea celor de la Mediu ... si e un haos total...am sunat la ei de mai multe ori si inca nimeni NU stie nimic cand vor fi permise valabile...se zvoneste ca se vor retipari cartonasele si se va mari si cuantumul taxei...insa sunt deocamdata doar zvonuri... intrebarea ar fi cum se poate obtine PG in aceste conditii ???

informer

Administrator

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

33

duminică, 13. ianuarie 2013, 11:01

intrebarea ar fi cum se poate obtine PG in aceste conditii ???
La noi in Timisoara asociatia Banatul si un magazin de pescuit intermediaza deja obtinerea vizelor PG pentru judetele apropiate.
In TM si CS viza se pune pe orice carnet de membru la vreo asociatie deci nu depinde de permisele ANPA.
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

Adi

Șalău

Răspunsuri: 378

Membru din: 14. iulie 2012

Locație: Stuttgart

  • Scrie un mesaj privat

34

miercuri, 16. ianuarie 2013, 20:02

Cum se numeste magazinul respectiv de pescuit ?
Multumesc anticipat
:ciao:

attila

Șalău

Răspunsuri: 282

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Nördlingen/Resita

  • Scrie un mesaj privat

35

miercuri, 16. ianuarie 2013, 21:19

Cei din TM, puteti merge sa va puneti vizele pe TM, CS si MH direct la sediul ITPF Timis (sau cum s-o chema)
In CS, au fost niste prieteni azi sa isi puna PG, si nu le-a pus viza....Motivul: Nu mai pun pe carnete de membru, doar pe ANPA. Si cum ei nu aveau ANPA...., ca inca nu l-au primit de anul trecut....
Voi ma urati ca sunt altfel, eu va compatimesc ca sunteti toti la fel.

Mishu

Oblete

Răspunsuri: 18

Membru din: 2. ianuarie 2013

Locație: Timisoara

  • Scrie un mesaj privat

36

miercuri, 16. ianuarie 2013, 21:49

Am vorbit eu azi la PF Caras-Severin(Oravita). Se poate pune pg-ul doar cu dovada platii taxei de pescuit ANPA pe 2013(chitanta de la trezorerie in valoare de 30ron) si bineinteles a cardului ANPA. De la MH voi afla maine care e procedura si va anunt.

informer

Administrator

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

37

miercuri, 16. ianuarie 2013, 21:50

Cum se numeste magazinul respectiv de pescuit ?
Multumesc anticipat
:ciao:
Magazinul Avatul, str. Transilvania, nr. 10... daca faceai referire la ceea ce-am scris eu.
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

informer

Administrator

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

38

miercuri, 16. ianuarie 2013, 21:54

Cei din TM, puteti merge sa va puneti vizele pe TM, CS si MH direct la sediul ITPF Timis (sau cum s-o chema)

Anul trecut in TM dadeau doar pentru TM si CS... esti sigur ca anu` asta dau si pt. MH?... intreb si io, ca MH-u` asta intotdeauna a fost "altfel" decat restu`... :).
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

attila

Șalău

Răspunsuri: 282

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Nördlingen/Resita

  • Scrie un mesaj privat

39

miercuri, 16. ianuarie 2013, 22:01

Mi asa mi s-a transmis azi, ca la TM, fiind sediu teritorial pentru TM, CS si MH se pun vize pe toate 3...evident daca se doreste asta.
Voi ma urati ca sunt altfel, eu va compatimesc ca sunteti toti la fel.

informer

Administrator

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

40

miercuri, 16. ianuarie 2013, 22:05

Mi asa mi s-a transmis azi, ca la TM, fiind sediu teritorial pentru TM, CS si MH se pun vize pe toate 3...evident daca se doreste asta.
Ar fi fain... io anu` trecut am fost la portaru` de la Politia de Frontiera din Severin pt. viza de MH.
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

Subiecte asemănătoare