Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit
  • Autorul acestui subiect este »paulcostea«

Răspunsuri: 7

Membru din: 2. mai 2017

Locație: Alba Iulia

  • Scrie un mesaj privat

1

sâmbătă, 20. mai 2017, 07:13

Cum recuperez voblerele pescuind la somn

salut , cum ar trebui recuperate voblerele cand pescuiesti la somn ?

Acest răspuns a fost de 1 ori editat, ultima oară de »paulcostea« (20. mai 2017, 07:18)


Răspunsuri: 1 467

Membru din: 14. iulie 2012

Locație: Arad

  • Scrie un mesaj privat

2

duminică, 21. mai 2017, 07:02

In general pe viteze mici de recuperare mai ales cand pescuiesti la suprafata.Seara ori noaptea tasneste si apuca naluca de multe ori in momentul cand aceasta cade pe apa.Daca dai pe substrat trebuie sa tii woblerul pe cat posibil in zona substratului si din cand in cand sa atingi cu woblerul jos, dar in cazul asta se si lasa cu agataturi.
'''..as vrea sa practic c@R, dar ..legea nu-mi permite..''' :nunteleg:
'''....oricum nu retin salaii mari, pentru ca au carnea prea tare..'' :doarecapu:
'''''.....sa invatam unii de la altii..'' :drac:
''''...daca as prinde peste la fiecare iesire, si eu as practica c@R...''' :nu:

anem

Super Moderator

Răspunsuri: 3 275

Membru din: 19. februarie 2012

Locație: carpi

  • Scrie un mesaj privat

3

marți, 23. mai 2017, 11:39

Totul depinde atat de locatie cat si de moment … cu toate ca nu exista vreo regula general valbila.

As spune ca merita recuperat cam la fel cum le recuperezi cand pescuiesti dupa salau. Poate pe timp de noapte merita sa incerci niste recuperari ceva mai incete decat ai face-o in mod normal. Pe timp de zi, totul depinde de loc, am prins atat pe recuperi incete si liniare cat si pe recuperari rapide, zvacniri sau mai stiu eu ce alte artificii.
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

mihaigost

Șalău

Răspunsuri: 307

Membru din: 31. iulie 2012

Locație: bucuresti

Profesia: inginer electrician

  • Scrie un mesaj privat

4

joi, 15. iunie 2017, 18:02

Tot ce au raspuns cei de deasupra mea este valabil. Si locul in care dai in functie de particularitati da jocul artificialei. Conteaza f. Mult si experienta. Cat mai multe ore de spining.

Subiecte asemănătoare