Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

LARRY

Știucă

  • Autorul acestui subiect este »LARRY«

Răspunsuri: 1 334

Membru din: 1. martie 2012

Locație: Galați

  • Scrie un mesaj privat

1

marți, 29. mai 2012, 13:57

Voblere Salmo

Mediocre ori acceptabile ?
Ce părere aveți despre Skinnere.......investiție greșită ?



Eu cu așa ceva pescuiesc. :gandesc: :gandesc:
Prefer să fiu urât pentru ceea ce sunt decât să fiu iubit pentru ceea ce nu sunt.

anem

Super Moderator

Răspunsuri: 3 275

Membru din: 19. februarie 2012

Locație: carpi

  • Scrie un mesaj privat

2

miercuri, 30. mai 2012, 20:18

nu le-am pescuit dar avand in vedere ca prinzi cu ele atunci nu vad de ce nu ar fi bune. am doar un skinner de 10 pe care rareori il pescuiesc pentru ca se arunca ca naiba ...

cel mai de jos din stanga nu il cunosc si nici cu Mass Marauder-ul, sau Jack-ul de la Salmo nu am pescuit inca ...

ps: cu ala de culoarea pastravuluinl-ai folosit? mi- a picat si mie unul din greseala sub mana si ceva imi spune ca daca prinzi ceva cu el se desface ca o pastaie ...
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

LARRY

Știucă

  • Autorul acestui subiect este »LARRY«

Răspunsuri: 1 334

Membru din: 1. martie 2012

Locație: Galați

  • Scrie un mesaj privat

3

miercuri, 30. mai 2012, 21:34

cu ala de culoarea pastravuluinl-ai folosit? mi- a picat si mie unul din greseala sub mana si ceva imi spune ca daca prinzi ceva cu el se desface ca o pastaie ...

Nu l-am folosit încă, dar este posibil să fie o vrăjeală de la spanioli...... :)
Prefer să fiu urât pentru ceea ce sunt decât să fiu iubit pentru ceea ce nu sunt.

4

miercuri, 30. mai 2012, 21:37

Buna Larry,
Skinnerul poti folosi cu incredere la somn, ( are firul tras din cap pana in coada si sudat, chiar daca corpul se sfarama total sarma tine pestele) mai ales in noptile de vara lansezi din barca spre mal si recuperezi incet, incet, incat sa iasa inotatoarea din apa( ca la rechin) ... atacurile sunt iminente si foarte hotarate eu foloseam cele de 12 si 15 cm am prins si moace de 2-3 kg cu aceste naluci( deci nu sunt mari deloc) dar si bucati frumoase... trebuie doar insistat ... culorile mele preferate sunt RR, rosu cu dungi negre si galben verzui cu dungi negre... am si de 20 cm o foloseam la trolling dar in afara de cateva marle inca nu am prins nimic, cica pe Po si pe Ebro sunt o comoara... urmeaza sa incerc si acolo si o sa postez...

Acest răspuns a fost de 1 ori editat, ultima oară de »kzoli« (20. iunie 2012, 08:20)