Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

Zoran

ADMINISTRATOR

  • Autorul acestui subiect este »Zoran«

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

1

luni, 28. mai 2012, 13:15

Shopul forumului a fost desfiintat!

Salut prieteni,
in urma unor discutii de nemultumire, am hotarit sa desfiintez shopul forumului.
Daca mai e cineva interesat de cele citeva mulinete ce au mai ramas, sau fire, poate sa-mi scrie un e-mail. :noroc:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

LARRY

Știucă

Răspunsuri: 1 334

Membru din: 1. martie 2012

Locație: Galați

  • Scrie un mesaj privat

2

luni, 28. mai 2012, 15:15

De ce oare, ceva ce părea a fi un lucru bun a necesitat închiderea.......stătea în gât rechinilor?????????????

:nunteleg: :doarecapu: :nunteleg: :doarecapu:

Păcat.......... :necajit: :necajit: :necajit: :necajit:
Prefer să fiu urât pentru ceea ce sunt decât să fiu iubit pentru ceea ce nu sunt.

Zoran

ADMINISTRATOR

  • Autorul acestui subiect este »Zoran«

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

3

luni, 28. mai 2012, 15:19

Nu Larry, dădea intradevar impresia ca din cauza asta nu permit link-uri catre alte shopuri (cu toate ca alta este cauza), si ca mi-as proteja o oarecare "afacere" prin asta.
E mai bine asa.
Cine doreste fire sau alte produse gigafish, pe Mesaj Privat sau e-mail.
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

Eugen

Știucă

Răspunsuri: 970

Membru din: 4. martie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

4

luni, 28. mai 2012, 15:21

Din nou iti spun ca gresesti prin inchiderea shop-ului. :noroc:

Răspunsuri: 71

Membru din: 23. mai 2012

Locație: Bucuresti

Profesia: economist

  • Scrie un mesaj privat

5

luni, 28. mai 2012, 15:28

Sincer cred ca shopul trebuie redeschis . Trebuie sa gasim o formula astfel incat sa nu incalcam nici legea germana , dar in acelasi timp sa putem da informatiile cerute de catre utilizatorii site-ului. De exemplu nu mai postati linkuri world wide web ci faceti o simpla referire a numelui site-ului sau magazinului online fara sa mai postati @www@ sau @http@ sau terminatia .com.ro.de etc... o parere... ce ziceti.Sincer vreau shopul forumului redeschis dar nu vreau nici ca Zoran sa intre in bucluc pentru nimic.
Always Catch & Release

masivul

Oblete

Răspunsuri: 41

Membru din: 8. mai 2012

Locație: Cluj Napoca Romania

Profesia: intreprinzator

  • Scrie un mesaj privat

6

luni, 28. mai 2012, 16:24

Si mie imi place shop ul muuult...decizia e al lui Zoran.
Probabil nu stim toate motivele,dar......sper sa nu fie vreo suparare din cauza vreunui om,care sa fi jignit...sa fi sugerat ca cine stie ce afacere sta in spatele shop ului,si astfel Zoran sa fi simtit ca mai bine se retrage.Oameni fara cap,probleme de orice natura sunt peste tot,tot timpul.
Sper sa se poata trece peste orice ar fi cauzat inchiderea shop ului,si sa se redeschida.
Scule ce erau in shop greu se pot procura din alta parte....si la preturi mai mari :nu:

dinu55

Biban

Răspunsuri: 79

Membru din: 28. martie 2012

Locație: TG-JIU

Profesia: Pensionar

  • Scrie un mesaj privat

7

luni, 28. mai 2012, 17:08

Cred ca acest shop a fost minunat creat de un adevarat om care traieste in alta tara dar a ramas cu gindul si sufletul la pescari care nu au acces la scule si accesori.Zoran cred ca ar trebui sa te mai gindesti si depus atita suflet si ai creat ceva frumos.Noaptea este un sfatuitor bun,te rog sa mai meditezi. :gandesc:

8

luni, 28. mai 2012, 17:47

o decizie proasta, luata la nervi si extrem de pripita.
din cauza unor neintelegeri dintre mine, eugen si zoran s-a ajuns aici.
imi cer scuze celorlalti pescari si parteneri in acest forum, dar comentariile mele nu s-au dorit a aduce un asemenea rezultat si in nici un caz un astfel de prejudiciu membrilor forumului
Montarea sonarului si reglarea sondei
imi cer scuze inca odata pentru acest fapt.
zoran, ai luat o decizie proasta si te-ai aprins mai rau ca o fata mare.
pacat.

Zoran

ADMINISTRATOR

  • Autorul acestui subiect este »Zoran«

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

9

luni, 28. mai 2012, 18:08

Inca o data si aici, nici tu si nici altcineva nu are de a face cu decizia luata de mine. Nu trebuie sa ceri nimanui nici un fel de scuze, ar trebui eu de fapt sa fiu acela care isi cere scuze, pt ca eu l-am decuplat.

Asa ca, toti mebrilor forumului imi cer scuze ca am desfiintat acest shop al forumului: sorry! :prieteni:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

dinu55

Biban

Răspunsuri: 79

Membru din: 28. martie 2012

Locație: TG-JIU

Profesia: Pensionar

  • Scrie un mesaj privat

10

luni, 28. mai 2012, 18:09

Cei care au gresit ae isi ceara scuzele de rigoare,au facut un lucru care nu are definitie nu vreau sa jignesc pe nimeni dar parerea mea este ca Zoran nu merita sa fie suparat pentru ca afacut un lucru super cu acest shop. :pescuit:

Zoran

ADMINISTRATOR

  • Autorul acestui subiect este »Zoran«

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

11

luni, 28. mai 2012, 19:12

Dinu, am mai spus, nu sunt suparat si nici nervos n-am fost. Vom gasi noi o solutie mai buna, sunt sigur de asta!
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

andrei

Biban

Răspunsuri: 133

Membru din: 29. martie 2012

Locație: BELGIA

  • Scrie un mesaj privat

12

luni, 28. mai 2012, 19:16

:salut: Salut Zoran!intr-o scrisoare de-a lui Lucian Blaga catre fiica sa spunea citez:draga mea,nimic nu este mai important pe lumea asta decat sa ai un suflet si o constiinta curata ca lacrima!inchei citatul!RESPECTELE mele pentru ceea ce ai facut si faci pentru iubitorii silurusului glanis din Romania si nu numai...CHAPEAU!!! :pescuit: placut!

Răspunsuri: 210

Membru din: 17. aprilie 2012

Locație: caprino veronese Italia

Profesia: constructii

  • Scrie un mesaj privat

13

luni, 28. mai 2012, 20:39

de acord cu andrei, nu vreau sa intru in polemica cu nimeni, oricum e destul de usoara extrema in ziua de azi, DAR SI EU ITZI MULTUMESC PT CE AI FACUT CU CU ACEST SITE SI PENTRU FAPTUL CA PROMOVAM SUS SI TARE FEOMENUL C&R, care in Romania e pe cale de disparitie, cer si eu shopul inapoi, de unde imi mai iau mulinetele alea, pe care mi le-a promis nevasta-mea in vara ???? :doarecapu:
Get Rich or Die Tryin'

Răspunsuri: 147

Membru din: 1. martie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

14

luni, 28. mai 2012, 21:38

Zoran,vreau sa-mi dau si eu cu parerea.Nu-mi permit sa-ti dau sfaturi sau sa te influentez in decizia ta ,dar este o vorba care spune ca daca doi oameni spun ca n-ai dreptate,atunci...(era altfel formularea).E in final treaba ta ce si cum iti organizezi propriul site,dar cu hotararea luata nu crezi ca ne-ai privat de o chestie care ne interesa pe majoritatea?Ca si cum ai merge la pescuit,ai nadi locul si cand s-a format vadul ti-ai luat jucariile si ai plecat.Pacat.Nu te cunosc decat de pe acest forum dar asa ceva nu se face.Cei care(daca)au gresit cu ceva ,si-au cerut oficial scuze,manifestandu-si totodata interesul pt shopul siteului.Chiar iti place sa ne vezi pe toti facand plecaciuni?E ridicol.Nu cred ca asta urmaresti dar asta rezulta.In speranta ca noaptea e un sfetnic bun,sper sa revenim la sentimente mai bune.Totul este sa vrem.Cele bune.
...cogito ergo sum.

Zoran

ADMINISTRATOR

  • Autorul acestui subiect este »Zoran«

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

15

luni, 28. mai 2012, 21:58

:salut: Junior,
stiu, e greu, dar nimeni nu-i perfect, nici eu. Nu e vorba de plecaciuni sau altele ce le astept, dupa cum am mai spus, produsele gigafish se pot in continuare comanda prin mail sau MP: fire, carabine, forfah, si cit mai am, si carlige si mulinete (Penn Spinfisher 950 cu 85 euro bucata - 4 buc; Slammer 560 LL- 75 euro - 3 buc; Slammer 760 cu 75 euro bucata - 1 bucata; Slammer 760 LL cu 85 euro buc - 1 bucata) :prieteni:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

cretzu64

neînregistrat

16

luni, 28. mai 2012, 22:21

:salut: hei,hei,prea multa incrancenare.un forum deosebit,care mie cel putin mi-a deschis perspective noi despre pescuit.sunt pescar de crap,dar in 2009 am scos un somn de 1,5 m cc 30 kg,la Sf. Gheorghe.acum am realizat cat de mult noroc am avut(o trasatura violenta inainte de a apuca sa las lanseta jos,si o gonflabila la mal,cu ajutorul careia,dupa o plimbare de 30 min si cc 200 m in aval,am reusit sa ridic captura norocoasa in barca).de cc o luna citesc zilnic informatiile de pe forum,aproape tot,si sincer ma bucur ca exista oameni ca Zoran,dar merit la acest site au toti cei care vin cu sfaturi,idei din experienta lor.ma bucura sinceritatea si marinimia voastra.referitor la shop,desi eu nu am comandat nimic,a avut un rol serios pentru mine in ghidare,cel putin la preturi,dar si la modele folosite pentru pescuit la somn.deci sunt pentru shop.cred ca o auto cenzurare in exprimare(sunt convins ca toti sunt bine intentionati)ar ajuta.

:ciao:

dinu55

Biban

Răspunsuri: 79

Membru din: 28. martie 2012

Locație: TG-JIU

Profesia: Pensionar

  • Scrie un mesaj privat

17

marți, 29. mai 2012, 04:39

Zoran cred ca ar trebui sa te mai gandesti o data?????????????????????? :pescuit:

stiuca

Oblete

Răspunsuri: 16

Membru din: 30. septembrie 2012

Locație: Sibiu (Hermannstatd) Romania

Profesia: Intreprinzator

  • Scrie un mesaj privat

18

duminică, 4. noiembrie 2012, 11:33

ZORAN ,deacord cu TOTII antivorbitorii mei . :salut:
Totii pescari sunt mincinosii ,s-au la pescuit se duc doar mincinosii . :gandesc:

crissti

Oblete

Răspunsuri: 17

Membru din: 25. septembrie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

19

duminică, 4. noiembrie 2012, 13:31

ZORAN ,deacord cu TOTII antivorbitorii mei . :salut:
si eu

Zoran

ADMINISTRATOR

  • Autorul acestui subiect este »Zoran«

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

20

luni, 5. noiembrie 2012, 22:04

Salut,
cam asa va fi ... mai am putin de lucru la el, mai sunt ceva articole de inregistrat in shop:

Catfish-Fishing-Shop
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com