Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

  • Autorul acestui subiect este »bobo250969«

Răspunsuri: 9

Membru din: 24. februarie 2013

Locație: bucuresti/heidelberg

Profesia: ing. constructor

  • Scrie un mesaj privat

1

duminică, 19. martie 2017, 21:47

diferenta intre sonda totalscan si structure scan ?

care este diferenta intre totalscan si structurescan la Lowrance 7 gen 3?

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

2

miercuri, 22. martie 2017, 20:05

Salut Bobo, eu am pescuit ambele sonde, si nu am remarcat absolut nici o diferenta la TotalScan fata de sonda Structure Scan.

Structure Scan + 2d = DownScan si Structucture Scan + 20°/60°
TotalScan = DownScan si StructureScan + 60°/ 90°

Mi se pare ca la TotalScan partea de 2d vede muuult mai bine decit sonda unica de 2d, la fel de bine ca si sonda HDI (cea de la Hook).
In rest, DownScan si StructureScan sunt la fel de ok si bune la ambele :noroc:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

  • Autorul acestui subiect este »bobo250969«

Răspunsuri: 9

Membru din: 24. februarie 2013

Locație: bucuresti/heidelberg

Profesia: ing. constructor

  • Scrie un mesaj privat

3

vineri, 24. martie 2017, 17:43

Multumesc mult Zoran .Deci mai buna totalscan desi este cam mare mai ales pt delta acolo unde o folosesc sau o voi folosi pt ca inca nu sunt hotarat

  • Autorul acestui subiect este »bobo250969«

Răspunsuri: 9

Membru din: 24. februarie 2013

Locație: bucuresti/heidelberg

Profesia: ing. constructor

  • Scrie un mesaj privat

4

vineri, 24. martie 2017, 17:43

Multumesc mult Zoran .Deci mai buna totalscan desi este cam mare mai ales pt delta acolo unde o folosesc sau o voi folosi pt ca inca nu sunt hotarat