Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

  • Autorul acestui subiect este »Ceoarec Dan«

Răspunsuri: 9

Membru din: 23. februarie 2017

Locație: Reghin, Jud. Mures

  • Scrie un mesaj privat

1

vineri, 3. martie 2017, 07:20

Sonare Germania vs Romania

Buna ziua.
Vreau sa imi cumpar un sonar Lowrance hook 5x dar am vazut diferente de pret foarte mari de pret intre Romania si Germania.
Spre exemplu am gasit pe un site in germania mybait.de acest sonar la pretul de 333 euro + 5 euro transport prin curier in Germania ( de unde fratele meu il poate trimite aproape gratis in Romania)
Ce dezavantaje pot avea la aceste sonare fata de cele cumparate din Romania?

informer

Administrator

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

2

vineri, 3. martie 2017, 07:41

Nici un dezavantaj, suntem totusi in EU. :)
Atat ca daca ai probleme in garantie, PROBABIL va trebui sa-l trimiti in Germania... teoretic ar trebui sa existe si in RO un service autorizat Lowrance (cum exista de ex. pt. masini...) dar poate e totusi mai bine sa-l trimiti in DE.
Alternativ, poti sa cumperi de pe magazinul forumului .
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

marius35

Oblete

Răspunsuri: 42

Membru din: 16. martie 2014

Locație: Focsani

  • Scrie un mesaj privat

3

vineri, 3. martie 2017, 20:03

Cel mai simplu cumperi de pe magazinul forumului ai transport inclus beneficiezi si de garantie , pret mai mic decat in Romania , eu asa am facut

4

vineri, 3. martie 2017, 20:47

Si eu sunt de parere ca cel mai bine e sa cumperi sonarul din shopul forumului!
Vanzatori de sonare noi de pe olx sau mai stiu io ce site-uri nu prea ofera garantie!

nelutu25

Șalău

Răspunsuri: 256

Membru din: 11. august 2012

Locație: Tg. Mures

  • Scrie un mesaj privat

5

duminică, 5. martie 2017, 20:27

Recomand cu toata increderea shopul forumului

Subiecte asemănătoare