Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

Zoran

ADMINISTRATOR

  • Autorul acestui subiect este »Zoran«

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

1

joi, 12. ianuarie 2017, 06:21

Atentie! Sonar fara garantie in Slatina (neachitat) serie sonar: 107340057

Salutari baieti,
as dori sa va atrag atentia la un sonar aflat la un pescar instarit din Slatina, sonar care este vizat si la Politia Slatina ca neachitat, sonar obtinut prin inselaciune.

Sonarul a fost comandat telefonic, a fost achitat cu jumatate din suma prin depunere bancara, iar cealalta jumaatate prin transfer bancar... doar ca, suma transferata nu a ajuns niciodata in contul meu.

Cumparatorul sustine acuma ca a fost folosit si ca asa ne-am inteles la pret de la bun inceput, eu fiind un escroc si dorind sa il insel...

In fine, asta este treaba mea cum o voi rezolva cu cumparatorul mincinos, pe voi doresc sa va avertizez, ca daca cumva exista posibilitatea ca posesorul sa vrea sa se scape de el, sa il vanda, ca acest sonar NU are garantie! Chiar dacă acesta vă va arata o factura cu data de cumparare, acest sonar este inca proprietatea mea, nefiind achitat decit 50%:

Sonar Lowrance Elite 7 Ti - serie sonar: 107340057
Factura are nr: RE-16/0768, din data de 21.09.2016
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

teo pes

Șalău

Răspunsuri: 304

Membru din: 11. februarie 2015

Locație: buzau

Profesia: pescar normal

  • Scrie un mesaj privat

2

joi, 12. ianuarie 2017, 07:12

Pune anuntul si pe : probarca , capcompas, barcaholic,targul virtual al pescarilor, ! :box:
VIATA-I GREA DAR TRECE !!!! :bucuros2:

anem

Super Moderator

Răspunsuri: 3 275

Membru din: 19. februarie 2012

Locație: carpi

  • Scrie un mesaj privat

3

joi, 12. ianuarie 2017, 09:25

huh ... nasoala situatie. daca apare pe vreun forum eventual ai putea sa ne spui si ce user foloseste sau chiar numele individului pentru a stii altii de cine sa se fereasca.

pe viitor sa nu te increzi in persoanele pe care nu le cunosti si cere plata in avans :ochi:
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

Zoran

ADMINISTRATOR

  • Autorul acestui subiect este »Zoran«

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

4

joi, 12. ianuarie 2017, 09:36

daca apare pe vreun forum eventual ai putea sa ne spui si ce user foloseste sau chiar numele individului pentru a stii altii de cine sa se fereasca.


Anem, e o treaba personala de rezolvat, si nu as dori sa se interpreteze ca si "calomnie" sau te mai miri cum... omul asta e un mincinos, nesimtit si tupeist, si asa va si ramane! Ca il cunosti sau nu, asta nu ii va schimba caracterul :noroc:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

dinu55

Biban

Răspunsuri: 79

Membru din: 28. martie 2012

Locație: TG-JIU

Profesia: Pensionar

  • Scrie un mesaj privat

5

joi, 12. ianuarie 2017, 15:30

Foarte urit din partea lui ,de acea oameni își pierd încrederea, am lucrat foarte mult cu Zoran dar cuvântul lui a fost pe primul plan.

marius35

Oblete

Răspunsuri: 42

Membru din: 16. martie 2014

Locație: Focsani

  • Scrie un mesaj privat

7

vineri, 13. ianuarie 2017, 19:39

Ar trebui sa se stie si numele lui sa nu mai "tepuiasca" si pe altii :doarecapu: :nervos:

Eugen

Știucă

Răspunsuri: 970

Membru din: 4. martie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

8

sâmbătă, 14. ianuarie 2017, 07:10

Zoran, din cate am inteles eu... ti-ai luat-o! Ca si posibilitati ar fi darea in judecata insa sincer nu-ti vad sansele de castig sau sa incerci in continuare rezolvarea pe cale amiabila cu toate ca nici asa nu-ti dau prea multe sanse. Greseala este a ta si un individ a speculat bunatatea si buna ta credinta. Parerea mea este ca deja ti-ai asumat aceasta pierdere si iti va servi drept lectie in viitor, drept este ca-i cam scumpa lectia asta... Tot pacat este de faptul ca toti muncim pentru bani si stim cat de greu se obtin, iar pierderea unei asemenea sume strica "balanta" buzunarului semnificativ.
Il doare pe ala in basca de faptul ca nu are garantie la sonar. Ce, daca-l cumpara din SUA avea garantie de care putea beneficia? Omul are factura => nu l-a furat :zid:

Zoran

ADMINISTRATOR

  • Autorul acestui subiect este »Zoran«

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

9

sâmbătă, 14. ianuarie 2017, 07:29

Eugen, asa este, mi-am luato, si asta va fi invatatura de minte!

Omul a fost chemat la politie sa dea declaratie. Imediat dupa aceea m-a sunat si mi-a spus o alta minciuna:

"Domnu' Zoran, am fost azi la politie si am predat sonarul"


Raspunsul meu a fost doar atata, dupa care am inchis: "OK"

Sunand la Politia de la Slatina, mi s-a spus ca nu e adevarat, ca nu a predat nici un sonar, declaratia lui fiind ca sonarul achizitionat era second si ca asa ne-am inteles la tel, la suma de 450€. O minciuna!

Cit despre instanta, aici sunt sigur de castig de cauza, ptr ca am o inregistrare telefonica a lui unde recunoaste ca avea nevoie de bani si s-a bagat in ei, si unde ma ameninta ca daca nu-l astept inca citeva saptamani va spune tuturor ca sonarul era second si ca vreu eu sa il insel pe el... :gandesc:

In plus, dupa seria sonarului se poate foarte usor afla asa: data livrarii de la Lowrance catre mine, data productiei sau intrarea acestuia in vama Germania. Si astfel se poate demonstra ca nu era second, ca a stat la mine in magazie doar citeva zile...

Il doare pe ala in basca de faptul ca nu are garantie la sonar. Ce, daca-l cumpara din SUA avea garantie de care putea beneficia? Omul are factura => nu l-a furat

Prin acest subiect vreau sa avertizez un alt posibil cumparator, ca sonarul cu seria 107340057 nu este de achizitionat! :noroc:

Ar trebui sa se stie si numele lui sa nu mai "tepuiasca" si pe altii


Voi intreba avocatul daca pot da numele persoanei care m-a "tepuit" fara sa am consecinte negative... :drac2:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

10

sâmbătă, 14. ianuarie 2017, 16:30

Zoran,

ceea ce ai patit tu se numeste abuz de incredere, intreaba avocatul despre asta.
din pacate, legislatia romaneasca este foarte ambigua in acest caz si fara sa o mai lungesc, cu siguranta nu mai recuperezi nimic si sigur nu ai ce sa ii faci decat daca platesti pe careva sa ii sparga capul (desi nu se merita pt suma asta, dar macar va sti data viitoare ca se poate si mai rau)
politia nu poate si nu va face nimic in acest caz, singura cale legala fiind actionarea in justitie, iar asta inseamna bani si timp pierdut basca stresul
din pacate iti vorbesc din propia experienta :zid:

Răspunsuri: 195

Membru din: 7. august 2014

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

11

sâmbătă, 14. ianuarie 2017, 19:43

Zoran imi pare rau sa aud ca se mai intampla si asa ceva. Sper sa rezolvi rapid problema si pe viitor sa ai mai multa grija.


Zoran,

ceea ce ai patit tu se numeste abuz de incredere, intreaba avocatul despre asta.
din pacate, legislatia romaneasca este foarte ambigua in acest caz si fara sa o mai lungesc, cu siguranta nu mai recuperezi nimic si sigur nu ai ce sa ii faci decat daca platesti pe careva sa ii sparga capul (desi nu se merita pt suma asta, dar macar va sti data viitoare ca se poate si mai rau)
politia nu poate si nu va face nimic in acest caz, singura cale legala fiind actionarea in justitie, iar asta inseamna bani si timp pierdut basca stresul
din pacate iti vorbesc din propia experienta

In cazul lui Zoran nu se aplica. Nu a facut o intelegere ca persoana fizica direct cu cel in cauza, ci ca persoana juridica... Lucrurile sunt diferite si cred ca se va rezolva pe cale legala, numai ca un proces dureaza... Mai mult, daca nu ma insel, persoana in cauza risca si puscaria in cazul in care nu e la prima abatere, iar daca este ceva pedeapsa cu suspendare + o amenda sanatoasa + cheltuieli de judecata + valoarea neachitata a sonarului + ceea ce va ce cere in plus Zoran(daca o va face).

Răspunsuri: 41

Membru din: 9. noiembrie 2015

Locație: Drobeta Turnu Severin

Profesia: Profesor Pian

  • Scrie un mesaj privat

12

sâmbătă, 14. ianuarie 2017, 21:07

Îmi pare nespus de rău de cele întâmplate,, Zoran ești un băiat excepțional,, fin păcate oamenii buni primesc astfel de lucruri urate,, îți doresc sa finalizezi cu succes cazul și sa nu mai ai parte de astfel de întâmplări,,,,,
Sonarul meu elite 5 chirp este cu acte în regula,, și garanție 1 an
2000 lei Negociabil,,, functioneaza foarte bine,, întreținut foarte bine cumpărat nou de la Zoran,, se vinde din motive personale,,
GANDESTE CA UN PESTE

mdascalu

Oblete

Răspunsuri: 23

Membru din: 7. ianuarie 2016

Locație: Iasi

Profesia: inginer

  • Scrie un mesaj privat

13

luni, 16. ianuarie 2017, 19:40

Buna seara.
I-mi pare nespus de rau sa citesc asa ceva, mai ales ca Zoran este un tip extraordinar si care a ajutat pe multi cu astfel de aparate. O sugestie ar fi ca in astfel de cazuri (cand cel care cumpara da doar avans) sa trimiti un colet printr-o firma de curierat, cu plata la livrare si chiar daca e mai scump macar ai garantia ca banii ajung unde trebuie.
Zoran, trebuia sa astepti sa intre banii trimisi prin transfer si apoi sa-i dai obiectul.

Zoran

ADMINISTRATOR

  • Autorul acestui subiect este »Zoran«

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

14

luni, 16. ianuarie 2017, 20:01

Buna seara.
I-mi pare nespus de rau sa citesc asa ceva, mai ales ca Zoran este un tip extraordinar si care a ajutat pe multi cu astfel de aparate. O sugestie ar fi ca in astfel de cazuri (cand cel care cumpara da doar avans) sa trimiti un colet printr-o firma de curierat, cu plata la livrare si chiar daca e mai scump macar ai garantia ca banii ajung unde trebuie.
Zoran, trebuia sa astepti sa intre banii trimisi prin transfer si apoi sa-i dai obiectul.



Merci ... Chiar daca nu am deschis subiectul ptr "flori", totusi va multumesc. :noroc:

Problema a fost ca, tipul cica se grabea sa plece in Delta Dunarii, si fara aparat i-as fi stricat tot concediu :doarecapu:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

Zoran

ADMINISTRATOR

  • Autorul acestui subiect este »Zoran«

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

15

joi, 2. februarie 2017, 07:27

:salut: ,

revin la acest subiect dupa ce am primit feedback de la avocat.

Este vorba de Florin Orodel, patronul Restaurantului "Casa Olteneasca" din Slatina.

Chiar m-am uitat pe pagina lui de FB, unde avea poze cu sonarul, inca cu folia de nou pe el. Acu' vad ca le-a sters :rizi:

Citeva din pozele lui de pe FB, care erau postate for free, fara drepturi de autor:

index.php?page=Attachment&attachmentID=2695 index.php?page=Attachment&attachmentID=2693 index.php?page=Attachment&attachmentID=2694
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

Răspunsuri: 41

Membru din: 9. noiembrie 2015

Locație: Drobeta Turnu Severin

Profesia: Profesor Pian

  • Scrie un mesaj privat

16

joi, 2. februarie 2017, 07:33

După cum se vede ,,, in poza de facebook este om cinstit
GANDESTE CA UN PESTE

Zoran

ADMINISTRATOR

  • Autorul acestui subiect este »Zoran«

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

17

joi, 2. februarie 2017, 07:39

După cum se vede ,,, in poza de facebook este om cinstit ,,,
:rizi: :rizi: :rizi: exact de aceea am si pastrat aceasta poza! Mi s-a parut ceva atata de stupid! Sa fi defapt un escroc cum nu s-a mai intalnit, si sa te dai pe FB drept ingeras :doarecapu:
Daca goagalesti dupa numele lui, mai gasesti lucruri interesante:

http://olt-alert.ro/2016/02/28/mascatii-…cala/?print=pdf

Mascații de la IPJ Olt, au descins la 12 adrese din Slatina – ACASA | Semnalul Oltului, Râmnicului si Argesului

Nah, ma rog, acu omu' e cinstit rau!
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

cristi80

Oblete

Răspunsuri: 9

Membru din: 1. septembrie 2016

Locație: galati

  • Scrie un mesaj privat

18

joi, 2. februarie 2017, 07:45

un ordinar, un cacat de om, ce ar trebui marginalizat de societate, din pacate, la noi, acest gen de oameni este apreciat de o mare parte din populatie(mai ales de tineri).

Răspunsuri: 41

Membru din: 9. noiembrie 2015

Locație: Drobeta Turnu Severin

Profesia: Profesor Pian

  • Scrie un mesaj privat

19

joi, 2. februarie 2017, 08:04

Poate face parte din structurile guvernului ,,, si stia de ordonanța care discrimineaza furtul sub 200 mii ,, lei ,,, in fine nu vreau sa deviez de la subiect ,, desi este foarte grav ce se intampla in România ,,, cât despre băiat ,, un nenorocit ,,,,
GANDESTE CA UN PESTE

marius35

Oblete

Răspunsuri: 42

Membru din: 16. martie 2014

Locație: Focsani

  • Scrie un mesaj privat

20

joi, 2. februarie 2017, 17:10

Mascații de la IPJ Olt, au descins la 12 adrese din Slatina – ACASA | Semnalul Oltului, Râmnicului si Argesului

Cel mai bine e sa te interesezi inainte !!!!!!!!!!!