Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

greere

Biban

Răspunsuri: 65

Membru din: 5. iulie 2012

Locație: rm valcea

  • Scrie un mesaj privat

41

vineri, 24. martie 2017, 09:48

Pai faza e ca nu m-am dus la anpa sa vizez stampilez .... dar de platit am platit

Răspunsuri: 195

Membru din: 7. august 2014

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

42

vineri, 24. martie 2017, 11:14


Pai faza e ca nu m-am dus la anpa sa vizez stampilez .... dar de platit am platit
Poti sa te duci si acum la ANPA si sa vizezi. Saptamana trecuta a fost un prieten care era in aceeasi situatie si i-a pus o stampila pe chitanta...atat! Dupa a putut sa isi scoate si PG. :noroc:

bc74abs

Oblete

Răspunsuri: 32

Membru din: 25. martie 2014

Locație: Onesti, Bacau

  • Scrie un mesaj privat

43

sâmbătă, 25. martie 2017, 07:12

Da' noi ceilalti (p^ulimea) care nu ne permitem sau nu dorim sa pescuim in DD sau pe minunatul fluviu de la frontiera, ce facem? Cum putem fi in legalitate? :doaaamne: :doaaamne:

SorinM

Biban

Răspunsuri: 80

Membru din: 23. martie 2014

Locație: Timis

  • Scrie un mesaj privat

44

duminică, 31. decembrie 2017, 14:57

Cum vizam pe 2018? - sunt ape concesionate?
Anul trecut fiind neclara legea mi-am facut AJVPS dupa mai multi ani de ANPA.

zamfi

Știucă

Răspunsuri: 1 588

Membru din: 25. februarie 2012

Locație: Pe Mures...

  • Scrie un mesaj privat

45

duminică, 31. decembrie 2017, 16:46

In 90%din cazuri apele sunt concesionate de Agvps'uri deja...

Nelutu

Biban

Răspunsuri: 126

Membru din: 11. septembrie 2012

Locație: Timisoara

Profesia: Mecanic intretinere si mentenanta

  • Scrie un mesaj privat

46

duminică, 31. decembrie 2017, 17:45

Doar ptr. Dunare nu este nevoie de AJVPS-uri, este suficient permis ANPA (albastru). Ptr. apele interioare, din nefericire, trebuie permis emis de filiala care are in administrare apa respectiva (card alb). Dar care si cum are ape-n administrare nu stiu, pe site-ul ANPA ba apare ba dispare lista cu asociatii si apele ce le au in administrare... :doaaamne: