Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

Eugen

Știucă

Răspunsuri: 970

Membru din: 4. martie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

21

miercuri, 20. iunie 2012, 13:58

xxx

Acest răspuns a fost de 1 ori editat, ultima oară de »Eugen« (22. decembrie 2012, 14:08)


Răspunsuri: 71

Membru din: 23. mai 2012

Locație: Bucuresti

Profesia: economist

  • Scrie un mesaj privat

22

joi, 21. iunie 2012, 20:33

Zornaitoare gasesti in Bucuresti la cel putin 3 magazine ..pescuitshop( pe langa stadionul dinamo , arrow pe colt la Obor ,si mai era unul dar nu-mi aduc aminte acum numele...
Always Catch & Release

Eugen

Știucă

Răspunsuri: 970

Membru din: 4. martie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

23

joi, 21. iunie 2012, 20:39

xxx

Acest răspuns a fost de 1 ori editat, ultima oară de »Eugen« (22. decembrie 2012, 14:08)


Răspunsuri: 71

Membru din: 23. mai 2012

Locație: Bucuresti

Profesia: economist

  • Scrie un mesaj privat

24

joi, 21. iunie 2012, 20:40

Imi cer scuze , n-am citit celelalte postari , vroiam doar sa ajut ...
Always Catch & Release

ovidiu

Știucă

Răspunsuri: 811

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Timişoara/Jud.HD Sîntandrei

  • Scrie un mesaj privat

25

vineri, 22. iunie 2012, 06:51

Mulţumim Eugen, am comandat şi azi trebuie să primesc zornăitoarele, nu ştiam de magazin.
Salut şi bucuraţi-vă de natură.

26

joi, 7. martie 2013, 18:38

daca ma poate ajuta cineva cu un link sau adresa unde gasesc zornaitori si plute de grund in bucuresti

Eugen

Știucă

Răspunsuri: 970

Membru din: 4. martie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

27

joi, 7. martie 2013, 19:20

S-au bagat zornaitori Black Cat prin aproape toate magazinele online din Bucuresti. Vezi la totalfishing, marelepescar etc

28

duminică, 10. martie 2013, 09:16

Multumesc,pe site nu am vazut o sa le fac o vizita celor de la total fishing poate gasesc.asta e mai caut,am vazut ca aduci pe 15 martie zornaitori aduci si plute?eu mi-am facut o montura de grund din ce am gasit pe acasa(o pluta de 20g de la o montura de stiuca cu pestisor viu si zornaitoare din tub de pix taiat la 2cm,bile de la un rulment, dar gaurind tubul sa trec firul prin el o sa intre apa inauntru si no sa se auda la fel de tare am facut proba cu apa in tub).

Eugen

Știucă

Răspunsuri: 970

Membru din: 4. martie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

29

duminică, 10. martie 2013, 10:11

Zornaitorile de la TotalFishing sunt Big Cat si nu Black Cat cum am scris mai sus. Este evidenta diferenta de pret dintre cele ce urmeaza sa le primesc, dar si de calitate. Nu voi scrie in ce constau deficientele celor Big Cat.
Referitor la plute de grund, nu am pescuit nicio data cu asa ceva si nici nu ma incanta sa incerc. Din acest motiv nu am comandat si nici nu comand din afara plute. Aici pe site se explica foarte clar cum se face o montura cu pluta pentru grund. Plute se gasesc pretutindeni (chinezesti ieftine in Dragonul Rosu sau mai scumpe, 5 lei / bucata daca nu gresesc, in Dechatlon). Iti poti confectiona si singur cu putina imaginatie si cu o investitie modesta. La oua kinder, te-ai gandit? :ochi:

30

luni, 11. martie 2013, 09:49

Si zornaitoriile se pot improviza dar la 2lei bucata nu prea merita,plute am facut si din polistiren extrudat si au iesit foarte ok,foarte buna ideea cu ou kinder eu ias baga si spuma poliuretanica ii mareste flotabilitatea si nu intra nici apa in ea.Stilul vostru este foarte diferit de al meu si monturile la fel,eu dau cu lansetele puse pe cracane si cu bambina iar monturile cele mai prinzatoare si cu care dau aici pe Snagov sunt forfac de 70-100cm,2 ace sau un ac si plumb de 30gr jos in care pun rama serpeasca si uneori coropisnite,am dat si la pestisor viu si tipar dar fara rezultate iar de dat am dat numai seara-noaptea.Anul asta vreau sa incerc monturi noi invatate aici sa vad daca rezultatele sunt mai bune si capturile mai mari(cel mai mare prins de mine 6kg si multi somotei pana in kg),iar cand bugetul imi va permite imi voi cumpara echipamentul necesar pentru clonc-lansete,mulinete,sonar... barca am :zambet: