Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit
  • Autorul acestui subiect este »semlecangheorghe«

Răspunsuri: 1 467

Membru din: 14. iulie 2012

Locație: Arad

  • Scrie un mesaj privat

1

marți, 8. noiembrie 2016, 08:51

Cloncuri SiGi



Am realizat 2 modele de clonc din lemn de fag -modelul Danube si din lemn de fag cu pastila din nuca de cocos .Acesta din urma pentru ca nuca de cocos este foarte dura si in plus este imuna total la apa,deci nu isi va schimba forma prea usor in timp..si cand zic asta ma gandec la muchiile ascutite.
Ambele au lungimea de 42 cm si diametrul pastilei de 4 cm.Manerul este realizat din lemn de tei
Tija este facuta in asa fel incat muchia activa sa taie apa, iar pe cealalta parte sa aiba o oarecare consistenta pentru a fi rezistenta.Grosimea tijei inainte de prelucrare este de 6 mm..





'''..as vrea sa practic c@R, dar ..legea nu-mi permite..''' :nunteleg:
'''....oricum nu retin salaii mari, pentru ca au carnea prea tare..'' :doarecapu:
'''''.....sa invatam unii de la altii..'' :drac:
''''...daca as prinde peste la fiecare iesire, si eu as practica c@R...''' :nu:

  • Autorul acestui subiect este »semlecangheorghe«

Răspunsuri: 1 467

Membru din: 14. iulie 2012

Locație: Arad

  • Scrie un mesaj privat

2

marți, 8. noiembrie 2016, 08:52

In video se - o scurta proba pe apa..
'''..as vrea sa practic c@R, dar ..legea nu-mi permite..''' :nunteleg:
'''....oricum nu retin salaii mari, pentru ca au carnea prea tare..'' :doarecapu:
'''''.....sa invatam unii de la altii..'' :drac:
''''...daca as prinde peste la fiecare iesire, si eu as practica c@R...''' :nu: