Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

21

joi, 19. ianuarie 2017, 08:14

Salutare.
Cam asa ceva o sa fie, deocamdata a mai aparut un ordin care spune:
Art.8. Pentru zonele de pescuit recreativ neatribuite către asociaţiile de pescuit recreativ
Agenția Națională pentru Pescuit și Acvacultură instituie regim de protecție totală a resurselor
acvatice vii atâta timp cât zonele rămân neatribuite.


deci unde nu se concesioneaza(poate si din lipsa de membrii/asociatie) se pune pe OFF zona :nunteleg:
:doaaamne:

sursa:http://www.anpa.ro/wp-content/uploads/fi…rtiv%202017.pdf


E belita toata !! :zambet:
Oare e vreo asociatie in Romania care sa indeplineasca conditiile din ordin macar cu 80 puncte ?

22

joi, 19. ianuarie 2017, 11:32

Intrebare: se specifica undeva daca Dunarea are vreun regim special sau e ca toate restul apelor?
Intreb pt. ca, daca retin bine, Dunarea nu s-a concesionat la vechea "imparteala"... :nunteleg: .
Nu știu sa ți răspund.....
Ce știu este ca Zona unde mergem noi la Dunăre în județul. MH +CS face parte din Rezervația Biosferei Cazanele Dunării parcă și cu siguranță o sa aibă același regim ca Rezervația Delta Dunării, cu tot ce deriva.Deja au apărut rangeri,Marian i o și văzut...
PSD ul lucrează pe brânci, ministrul agriculturii e de la MH, se orientează el cumva sa fie bine pentru comunitatea lui.... :zambet:
:noroc:

Răspunsuri: 56

Membru din: 10. iulie 2013

Locație: langa Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

23

joi, 19. ianuarie 2017, 21:18

mai speriat tare cu ordinul asta , dar nu a avut succes , vezi ca a fost si a ramas doar proiect si nu a trecut. legislatia in vigoare este ambigua si controversata.
daca anpa ar face exact cum este in delta( ma refer la eliberarea permisului de pescuit) pe toate apele naturale ar fi bine , dar nu se vrea asta..

24

joi, 19. ianuarie 2017, 22:07

mai speriat tare cu ordinul asta , dar nu a avut succes , vezi ca a fost si a ramas doar proiect si nu a trecut.
Unde ai vazut ca a cazut, ca eu n am gasit :nunteleg:

radduu

Sunt nou și mă prezint!

Răspunsuri: 3

Membru din: 3. august 2016

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

25

marți, 24. ianuarie 2017, 14:32

Intrebare: se specifica undeva daca Dunarea are vreun regim special sau e ca toate restul apelor?
Intreb pt. ca, daca retin bine, Dunarea nu s-a concesionat la vechea "imparteala"... :nunteleg: .
Buna intrebarea, oricum pana in iunie cand o sa fie deschis sezonul la pescuit cred ca o sa se reglementeze situatia.
Mai bine ar ramane tot la anpa si permisul sa fie eliberat de ei la fel cum este achizitionat permisul de pescuit/acces pt Delta Dunarii care este eliberat de ARBDD

Răspunsuri: 56

Membru din: 10. iulie 2013

Locație: langa Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

26

marți, 24. ianuarie 2017, 20:55

mai speriat tare cu ordinul asta , dar nu a avut succes , vezi ca a fost si a ramas doar proiect si nu a trecut.
Unde ai vazut ca a cazut, ca eu n am gasit :nunteleg:

scuze , :bravo: nu a cazut , l am confundat cu cel de anul trecut, este propunere pe pagina ANPA-ului