Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit
  • Autorul acestui subiect este »ciprian savu«

Răspunsuri: 19

Membru din: 16. august 2013

Locație: satu mare

Profesia: economist

  • Scrie un mesaj privat

1

marți, 6. septembrie 2016, 08:49

Era somn

Am fost la o partida de spin si spre seara am incercat cloncul ca sa vad daca se ridica ceva. Nu am pescuit nici o data la clonc asa ca va rog spuneti-mi daca pe sonar la secunda 14 ce e pe ecran putea fi un somn.
Cloncul e unul fara pretentii cumparat din magazin marca Hunor, curge apa pe mine asa dau ca sa sune , alfel doar pleoscaie.
Apa avea cam 7 mt si el a aparut la 2.5 mt, au mai aparut si altii mai mici , ba am avut o bataie in spatele meu , putea fi el domnul somn ?
Scuzati filmarea dar asta am putut ?!?!?!?!



Upload and Share Videos - Sendvid



Merci

Răspunsuri: 1 467

Membru din: 14. iulie 2012

Locație: Arad

  • Scrie un mesaj privat

2

marți, 6. septembrie 2016, 09:52

Cam asa arata..desi nu sint familiarizat cu sonarul acela.Dunga poate fi un somn..
'''..as vrea sa practic c@R, dar ..legea nu-mi permite..''' :nunteleg:
'''....oricum nu retin salaii mari, pentru ca au carnea prea tare..'' :doarecapu:
'''''.....sa invatam unii de la altii..'' :drac:
''''...daca as prinde peste la fiecare iesire, si eu as practica c@R...''' :nu:

informer

Administrator

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

3

marți, 6. septembrie 2016, 10:17

Ce e pe ecran poate fi un somn dupa cum poate fi orice peste cu o dimensiune cat de cat.
Nu poti sa spui cu siguranta daca un peste este somn sau nu decat daca urmaresti comportamentul lui macar niste zeci de secunde (daca reactioneaza la sunetu` cloncului, daca sta langa montura, daca-i unu` sau mai multi s.a.m.d.)... si nici atunci nu-i ceva 100%.... :)
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."