Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

mane81

Știucă

Răspunsuri: 1 433

Membru din: 15. aprilie 2012

Locație: Romania Rm Valcea-Italia Modena

  • Scrie un mesaj privat

21

miercuri, 15. ianuarie 2014, 19:22

Uite aici regulamentul: http://www.provincia.mantova.it/UploadDo…ENNAIO_2010.pdf

Articolul 6, paragraful 7 spune ca nu ai voie sa montezi geamanduri, acelasi articol paragraful 14 spune ca nu ai voie sa folosesti barca pentru pozitionarea monturilor atunci cand pescuiesti la stationar.In regiunea Lombardia aveti voie sa pescuiti la 5 metri de poduri(e cea mai toleranta regiune pentru ca in alte regiuni sunt 20 respectiv 40 de metri)

Ps: cum procedati cu permisele de pescuit, o sa vi le faca persoana ce va duce pe Po? e informat bine? persoana asta binevoitoare e pescar? sau doar o cunostinta care va duce in primul loc ce il gaseste pe Po si va lasa acolo.Intreb chestiile astea ca sa nu aveti ceva surprize neplacute. :ciao:

Răspunsuri: 82

Membru din: 28. martie 2012

Locație: italia

Profesia: pescar

  • Scrie un mesaj privat

22

sâmbătă, 22. februarie 2014, 14:08

bravo

ai fost la gonzaga la expozitie?

mane81

Știucă

Răspunsuri: 1 433

Membru din: 15. aprilie 2012

Locație: Romania Rm Valcea-Italia Modena

  • Scrie un mesaj privat

23

sâmbătă, 22. februarie 2014, 18:21

ai fost la gonzaga la expozitie?

Nu am fost la expozitie :noroc:

Răspunsuri: 14

Membru din: 9. ianuarie 2014

Locație: Arad

  • Scrie un mesaj privat

24

luni, 10. martie 2014, 12:06

Salut prieteni pescari

Se pare ca intervin ceva schimbari de planuri..

Tocmai am aflat ca persoana care urma sa ne ajute cu permis, loc de pescuit etc n-o sa mai fie in italia in 21 Aprilie.. ca pleaca la munca in Anglia.. :doarecapu:

Asta e, probabil ca vom apela la un camp pescaresc sa ne rezolve cu permisele..

Mai avem 6 saptamani de asteptare.. pana atunci eu incep pregatirile prin Ungaria, pe Cris..



Fir Intins!

anem

Super Moderator

Răspunsuri: 3 275

Membru din: 19. februarie 2012

Locație: carpi

  • Scrie un mesaj privat

25

joi, 10. aprilie 2014, 16:14

[.....]
In jurul datei de 15 aprilie vreau sa merg pe raul Po in regiunea Ostiglia impreuna cu un prieten din Arad sa pescuim.
[.....]


v-ati decis in ce zona mergeti? ati apelat la ceva camp specializat?
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

mane81

Știucă

Răspunsuri: 1 433

Membru din: 15. aprilie 2012

Locație: Romania Rm Valcea-Italia Modena

  • Scrie un mesaj privat

26

joi, 10. aprilie 2014, 17:00

[.....]
In jurul datei de 15 aprilie vreau sa merg pe raul Po in regiunea Ostiglia impreuna cu un prieten din Arad sa pescuim.
[.....]


v-ati decis in ce zona mergeti? ati apelat la ceva camp specializat?



Nu stiu daca mai vin baietii dar cred ca i-am "speriat" eu cand le-am explicat regulamentul de pescuit destul de restrictiv de pe aici :rizi:

Răspunsuri: 14

Membru din: 9. ianuarie 2014

Locație: Arad

  • Scrie un mesaj privat

27

vineri, 11. aprilie 2014, 07:43

:salut:

Pai pe mine nu m-ai speriat.. in schimb pe colegu... ala e mai comod, ba imi zice ca mergem, ba imi zice ca ne mai gandim.. si uite asa ne toooot gandim, da lui ii e frica sa nu ne strice careva pe acolo cheful de pescuit cu o amenda..

Adevaru e ca ii destul de obositor, mai ales partea cu statul in soare fara cort pe timpul zilei, pentru 7 - 8 zile la rand.. O zi - doua e ok, rezisti, da zi de zi - mai ales ca pescuind noaptea n-o sa ne odihnim.. Incerc sa vin cu inca niste propuneri la colegu asta, ca fara el n-am cum sa merg. Tot ce ne tine in loc sunt regulile legate de campare.. vrem- nu vrem - trebe si odihna..

Am vazut cateva filmulete cu Mincio. Am vazut ca pare un rau mai linistiti.

Ce imi puteti spune, dragi pescari, pe Mincio este permisa camparea? Am vaazut ca nu aveau capturi mai subtiri, dar macar erau cateva locuri unde era umbra..

Gabi

mane81

Știucă

Răspunsuri: 1 433

Membru din: 15. aprilie 2012

Locație: Romania Rm Valcea-Italia Modena

  • Scrie un mesaj privat

28

vineri, 11. aprilie 2014, 08:07

:salut:



Am vazut cateva filmulete cu Mincio. Am vazut ca pare un rau mai linistiti.

Ce imi puteti spune, dragi pescari, pe Mincio este permisa camparea? Am vaazut ca nu aveau capturi mai subtiri, dar macar erau cateva locuri unde era umbra..

Gabi


:rizi: Pe Mincio de la Mantova in jos unde raul intra in Po nu ai voie cu cortul nici macar noaptea.Nu ai voie nici macar cu umbrela chiar daca risti sa faci insolatie :rizi: si chestia e ca sunt controale destul de des.
Ps: cred ca cea mai ok solutie raman ghizii de pescuit :noroc:

29

vineri, 11. aprilie 2014, 19:09

mda,
si ne mai minunam de ce in Romania nu este peste sau de ce este mai bine pentru straini - pentru ca AI VOIE sa faci aproape orice