Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

Mihnea

Oblete

  • Autorul acestui subiect este »Mihnea«

Răspunsuri: 25

Membru din: 24. mai 2015

Locație: Onesti

Profesia: Freelancer

  • Scrie un mesaj privat

1

joi, 18. august 2016, 21:52

Loc de lansat si parcat barca

Buna seara tuturor,
Intentionez saptamana viitoare sa petrec vreo 3 nopti la o pensiune in Dunavatul de jos. Stie cineva daca exista vreo rampa de lansare si recuperare pentru o barca rigida (4m /motor 15 cp/ barca 125 kg )in Dunavatul de jos. De asemenea daca tot aici (Dunavatul de jos) exista o parcare platita /sigura pentru a lasa barca peste noapte
Va multumesc si astept cateva sugestii :gandesc:

Răspunsuri: 13

Membru din: 31. mai 2015

Locație: Craiova

Profesia: Manager

  • Scrie un mesaj privat

2

vineri, 19. august 2016, 07:37

Salut,mergi pe strada principala din Dunavatul de Jos pana in capul satului,unde faci stanga si in 50 metri dai in canalul satului,este asfalt si lansezi usor barca la apa.Cu parcarea platita,ca sugestie,poti intreba la Pensiunea Califar care este chiar acolo unde lansezi barca,ei au un ponton bine organizat acolo.

teo pes

Șalău

Răspunsuri: 304

Membru din: 11. februarie 2015

Locație: buzau

Profesia: pescar normal

  • Scrie un mesaj privat

3

vineri, 19. august 2016, 08:42

De preferat este sa vrb de prima data cu Claudiu !(te-ar refuza mai greu), are loc in spate pt peridoc si masina ,pontonul este supravegheat video si iluminat!rampa este asfaltata pana in apa si este publica nu este ,, incadrata" in vre-o propietate !
VIATA-I GREA DAR TRECE !!!! :bucuros2:

Mihnea

Oblete

  • Autorul acestui subiect este »Mihnea«

Răspunsuri: 25

Membru din: 24. mai 2015

Locație: Onesti

Profesia: Freelancer

  • Scrie un mesaj privat

4

vineri, 19. august 2016, 09:51

De preferat este sa vrb de prima data cu Claudiu !(te-ar refuza mai greu), are loc in spate pt peridoc si masina ,pontonul este supravegheat video si iluminat!rampa este asfaltata pana in apa si este publica nu este ,, incadrata" in vre-o propietate !

Ai vreun telefon al lui Claudiu te rog? Ar fi mult mai usor sa discut telefonic....poti te rog sa-l transmiti pe privat.

teo pes

Șalău

Răspunsuri: 304

Membru din: 11. februarie 2015

Locație: buzau

Profesia: pescar normal

  • Scrie un mesaj privat

5

vineri, 19. august 2016, 10:33

0741 706 163 ,era public de acum 2 ani , anul asta nu stiu cine raspunde ! :bravo:
VIATA-I GREA DAR TRECE !!!! :bucuros2:

Răspunsuri: 5

Membru din: 5. septembrie 2016

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

6

miercuri, 7. septembrie 2016, 06:50

Salutare
Ai rampa de lansare cum a zis si Mario.
In schimb de lasat barca la Califar , mie mi-a cerut la parcare ( masina si peridoc) 60 lei pe zi!!!!!!
Am plecat in secunda urmatoare si am intrebat prin sateni si am gasit f aproape de ultima curba cu 10 lei pe zi!

teo pes

Șalău

Răspunsuri: 304

Membru din: 11. februarie 2015

Locație: buzau

Profesia: pescar normal

  • Scrie un mesaj privat

7

miercuri, 7. septembrie 2016, 07:13

Cred ca s-a si intors dar a uitat sa ne mai povesteasca !!! :pauza:
VIATA-I GREA DAR TRECE !!!! :bucuros2:

Mihnea

Oblete

  • Autorul acestui subiect este »Mihnea«

Răspunsuri: 25

Membru din: 24. mai 2015

Locație: Onesti

Profesia: Freelancer

  • Scrie un mesaj privat

8

miercuri, 7. septembrie 2016, 14:46

Salutare tuturor,
Da intr-adevar am revenit acasa .Am lansat si recuperat barca pe la pensiunea Califar unde este rampa betonata. De tinut peste noapte ,la pensiunea unde am fost cazat. De dat la somn,zzilnic cam o ora maxim o ora jumate la iesirea canalului Dunavat in bratul Dunarii. Se ridicau dar nu trageau. In rest extraordinar de frumos,am plimbat toata familia pe Canalele din Delta,poze si relaxare
Inca o data multumiri pt informatii!

Subiecte asemănătoare