Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit
  • Autorul acestui subiect este »Razvy1012«

Răspunsuri: 5

Membru din: 7. iulie 2016

Locație: București

  • Scrie un mesaj privat

1

joi, 11. august 2016, 17:52

Sonare lowrance elite 5 si hook 5 aduse din SUA, probleme cu gps-ul?

Salutare!
Am posibilitatea sa primesc cadou, unul din cele doua sonare, in functie de ce oferta buna prind acolo, si din ce am citit pe forum si din discuțiile cu Marius, de pe acest forum, sonarele lowrance produse pt SUA, ar avea ceva probleme cu conectarea la gps, sau cu hartile pt Europa. Mai exista asemenea probleme, sau au existat la inceput?
Multumesc.

  • Autorul acestui subiect este »Razvy1012«

Răspunsuri: 5

Membru din: 7. iulie 2016

Locație: București

  • Scrie un mesaj privat

2

marți, 13. septembrie 2016, 14:06

Am primit sonarul, hook 5, si pot spune chiar de la primele butonari, ca mi-a placut f mult. Intre timp am facut download la harta României care am gasit-o pe site, si de cum am bagat cardul in sonar, mi-a recunoscut harta imediat. M-am dus in curte, am dat drumul la sonar, si m-a gasit in spatele casei, conectandu-se in cel mult 10 secunde la gps. Deci temerile mele au fost spulberate, iar problema cu faptul ca nu mai recunoaște sistemul metric, cand se conecteaza in Europa (asa auzisem ca se intampla), cel putin la sonarul meu nu exista.
Intre timp, am iesit in wcd pe dunare circa 4 ore, si atât cat stiu eu sa dau cu cloncul, au urcat f putini somni, si oricum cred ca au fost mici. Am pescuit cu doua lansete, se vedeau f bine monturile pe sonar, doar câteodată mai dispărea cea care era mai departe de sonda, dar nu trecea mult timp si apărea din nou.
Per total, sunt f multumit de sonar, de cum se conecteaza la gps, de acuratetea gps ului. Ramane problema sa prind si eu un somn la clonc :doaaamne:

informer

Administrator

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

3

marți, 13. septembrie 2016, 15:37

iar problema cu faptul ca nu mai recunoaște sistemul metric, cand se conecteaza in Europa (asa auzisem ca se intampla), cel putin la sonarul meu nu exista.

Asta-i o veste buna. :bravo:
Mai ramane problema garantiei da` sa speram ca n-o sa ai nevoie.
Sa-l folosesti sanatos!
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

Subiecte asemănătoare