Sie sind nicht angemeldet.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Lieber Besucher, herzlich willkommen bei: Forum Pescuit la Somn. Falls dies Ihr erster Besuch auf dieser Seite ist, lesen Sie sich bitte die Hilfe durch. Dort wird Ihnen die Bedienung dieser Seite näher erläutert. Darüber hinaus sollten Sie sich registrieren, um alle Funktionen dieser Seite nutzen zu können. Benutzen Sie das Registrierungsformular, um sich zu registrieren oder informieren Sie sich ausführlich über den Registrierungsvorgang. Falls Sie sich bereits zu einem früheren Zeitpunkt registriert haben, können Sie sich hier anmelden.

caty

Anfänger

  • »caty« ist der Autor dieses Themas

Beiträge: 14

Registrierungsdatum: 3. August 2016

Wohnort: Hunedoara

  • Nachricht senden

1

Samstag, 6. August 2016, 16:38

Celebrul macrou....

Ce parere aveti despre folosinta macroului ca si momeala? Sau ce bucati din corpul acestuia in cazul celor mari pre-ambalati....

voilovicimarian

Fortgeschrittener

  • »voilovicimarian« wurde gesperrt

Beiträge: 251

Registrierungsdatum: 14. März 2014

Wohnort: moldova noua

Beruf: profesor

  • Nachricht senden

2

Samstag, 6. August 2016, 20:48

In primul rand ar trebui sa ne spui pe ce ape vrei sa folosesti macroul ca momeala. Eu am pescuit doar pe Dunare si pot sa-ti spun urmatoarele: cu o momeala cu care prinzi peste pe nu stiu ce lac, nu inseamna ca va avea aceleasi rezultate peste tot. Am primit de la cineva cateva cutii cu peleti ptr somni, cu care au fost prinsi multi somni pe Ebro. Am pescuit cu montura facuta de amicul meu, care a pescuit pe Ebro si dupa o saptamana rezultatul a fost 0 trasaturi, in timp ce la momelile autohtone au fost foarte multe trasaturi. Am incercat sa schimb betele intre ele si tot degeaba ... Parerea este ca daca locul de pescuit nu a fost momit cu momeala respectiva, mai ales daca este vorba de ceva nou, pestii nu vor reactiona corespunzator. Dar s-ar putea sa fie si exceptii, cine stie.

caty

Anfänger

  • »caty« ist der Autor dieses Themas

Beiträge: 14

Registrierungsdatum: 3. August 2016

Wohnort: Hunedoara

  • Nachricht senden

3

Samstag, 6. August 2016, 21:26

Ai dreptate in ceea ce spui nu contest! De ex am fost informat ca s-a luat la ficat de pui si la pestisor...la coropisnita nu merge...sau cel putin vb respectivului "ba eu nu am prins nimic"

evergreen

Erleuchteter

Beiträge: 2 641

Registrierungsdatum: 24. Februar 2012

Wohnort: Bucuresti

  • Nachricht senden

4

Sonntag, 11. Juni 2017, 12:17

Pe unde se mai pot gasi/cumpara, bucati si alte resturi de macrou, pentru pescuit la somn, in afara de magazinele cu peste congelat... :ochi:
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

Ähnliche Themen