Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

ovidiu

Știucă

  • Autorul acestui subiect este »ovidiu«

Răspunsuri: 811

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Timişoara/Jud.HD Sîntandrei

  • Scrie un mesaj privat

1

vineri, 18. mai 2012, 10:06

WFT Never Crack Catfish Boat LTC

A folosit cineva această lansetă?

Cum se comportă în dril?
Salut şi bucuraţi-vă de natură.

Acest răspuns a fost de 2 ori editat, ultima oară de »ovidiu« (17. decembrie 2012, 08:03)


ovidiu

Știucă

  • Autorul acestui subiect este »ovidiu«

Răspunsuri: 811

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Timişoara/Jud.HD Sîntandrei

  • Scrie un mesaj privat

2

luni, 17. decembrie 2012, 08:09

Nu a folosit nimeni această lansetă? Am văzut că nici magazinele care colaborează cu forum-ul nu o au, are ceva probleme? Mă interesează în special cea de 3,2m şi cea de 2.1m.
Salut şi bucuraţi-vă de natură.

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

3

marți, 18. decembrie 2012, 09:57

Salut Ovidiu,
lanseta este super buna.
Dar, la fel ca si Bank Cat Jakub Wagner, nu o au toate shopurile in program. De aceea voi cauta sa ajung la cat mai multe shopuri de incredere cu care sa putem colabora, pt a putea acoperi o paleta cat mai vasta de produse.
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

mane81

Știucă

Răspunsuri: 1 433

Membru din: 15. aprilie 2012

Locație: Romania Rm Valcea-Italia Modena

  • Scrie un mesaj privat

4

duminică, 7. aprilie 2013, 21:46

Care ar fi diferenta intre WFT NEVER CRACK BOAT LTC Catfish 3,20m si
WFT NEVER Crack Cat Bank Jakub Vagner Edition 3,20m? E o chestie de "fite" adica asta semnata Jakub Vagner e mai scumpa cu 40 de euro doar pentru ca poarta numele lui?
Au acelasi blanc, aceleasi inele?
Gata m-am decis trebuie sa cumpar doua bucati si am nevoie de informatiile astea, daca imi trimite-ti si mesaj privat cu ceva magazin online unde costa mai putin va multumesc mult.Eu le-am gasit in Germania prima la 80 de euro si a doua la 120 euro.

mark

Biban

Răspunsuri: 140

Membru din: 13. mai 2012

Locație: Lugoj

Profesia: Inginer

  • Scrie un mesaj privat

5

luni, 8. aprilie 2013, 21:52

Salut Ovidiu
Am eu aceasta lanseta,varianta de 2,7m.Din pacate e nou,inca nu a vazut apa saraca deoarece am asteptat firul de la Zoran si slammerul 760 din Germania si intre timp a inceput prohibitia.Pare o lanseta ok dar mai multe pot sa-ti spun dupa prohibitie cand am sa-i fac si botezul.
Abia astept sa se termine prohibitia.Sper sa avem parte si de vreme frumoasa,deoarece pana acum a fost frig si foarte multa ploaie. Pana atunci :pauza: :nervos: .

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

6

marți, 9. aprilie 2013, 05:28

Salut Ovidiu
Am eu aceasta lanseta,varianta de 2,7m.Din pacate e nou,inca nu a vazut apa saraca deoarece am asteptat firul de la Zoran si slammerul 760 din Germania si intre timp a inceput prohibitia.Pare o lanseta ok dar mai multe pot sa-ti spun dupa prohibitie cand am sa-i fac si botezul.
Abia astept sa se termine prohibitia.Sper sa avem parte si de vreme frumoasa,deoarece pana acum a fost frig si foarte multa ploaie. Pana atunci :pauza: :nervos: .


Salut Mane,
- blancul lansetelor este acelasi, de colorat sunt diferit.
- Inelele aceleasi, la nr nu le-am numarat.
- manierele difera
- suportul de prins mulineta este diferit

Cele de 3,2 m mi se par ceva cam groase in minier, si de aceea cam... neestetice. Cel mai bine sa astepti pina la o expozitie unde poti sa le iei in mana si sa tragi de ele.

Daca nu te deranjeaza ca-s "butucanoase", e ok. Eu prefer in acest caz robusticitatea si faptul ca sunt "never crack" fata de estetic. Daca vrei ceva mai "subtirel", atunci trebuie sa te orientezi spre modelele concepute pt pelete. Acestea au insa ceva mai mult carbon in ele.

Daca esti dispus sa dai ceva mai mult pe o lanseta, atunnci, dupa parerea mea, cele mai bune lansete la ora actuala de tras la pom/ geamandura/ grund la distanta, sunt de la TaffiTackle "Unlimited Guiding" (159 euro bucata):

Video
-

Video

Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

LARRY

Știucă

Răspunsuri: 1 334

Membru din: 1. martie 2012

Locație: Galați

  • Scrie un mesaj privat

7

marți, 9. aprilie 2013, 06:21

Daca esti dispus sa dai ceva mai mult pe o lanseta, atunnci, dupa parerea mea, cele mai bune lansete la ora actuala de tras la pom/ geamandura/ grund la distanta, sunt de la TaffiTackle "Unlimited Guiding" (159 euro bucata):

:buaaaah: Frumos......
Prefer să fiu urât pentru ceea ce sunt decât să fiu iubit pentru ceea ce nu sunt.

ovidiu

Știucă

  • Autorul acestui subiect este »ovidiu«

Răspunsuri: 811

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Timişoara/Jud.HD Sîntandrei

  • Scrie un mesaj privat

8

marți, 9. aprilie 2013, 07:22

Acum am şi eu Catfish Boat LTC de 3,2m şi de 2,4m. Cu cea de 3,2m am şi ieşit la pescuit, deşi nu am avut nici undril îmi place cum lucrează, este cu acţiune parabolică şi foarte tare pe cotor. Poţi arunca plumb geru fără probleme.
Salut şi bucuraţi-vă de natură.

imi78

Oblete

Răspunsuri: 14

Membru din: 19. februarie 2013

  • Scrie un mesaj privat

9

miercuri, 10. aprilie 2013, 19:40

Daca esti dispus sa dai ceva mai mult pe o lanseta, atunnci, dupa parerea mea, cele mai bune lansete la ora actuala de tras la pom/ geamandura/ grund la distanta, sunt de la TaffiTackle "Unlimited Guiding" (159 euro bucata):
mar interesa de unde sar poate comanda?

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

10

miercuri, 10. aprilie 2013, 20:16

Daca esti dispus sa dai ceva mai mult pe o lanseta, atunnci, dupa parerea mea, cele mai bune lansete la ora actuala de tras la pom/ geamandura/ grund la distanta, sunt de la TaffiTackle "Unlimited Guiding" (159 euro bucata):
mar interesa de unde sar poate comanda?


As putea intreba direct la Taffi Tackle. :gandesc: cind primesc raspuns ma anunt!
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

11

joi, 11. aprilie 2013, 14:16

Am intrebat la producator si mi-a raspuns ca lanseta de stationar de 3,3 m ar putea sa-mi livreze citeva bucati, dar abia la sfarsitul lunii mai! Tot stocul avut a fost vandut mult mai bine si mai repede decit pronosticat si deocamdata nu poate distribui nici magazinelor din Germania. Pretul este de 159,- de euro.
Daca este cineva interesat sa faca acuma comanda, sa plateasca si sa primeasca lanseta abia in iunie…!?

Varianta de 2,6 m de spinning este cu 390 grame cam "grea" pt spin, dar se poate lejer pescui stationar din barca. Pretul 139,- euro

Sa vedem daca mai e cineva interesat, cite bucati se aduna, poate reusim sa mai facem ceva la pret. macar vreo 10 euro la bucata :)
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

imi78

Oblete

Răspunsuri: 14

Membru din: 19. februarie 2013

  • Scrie un mesaj privat

12

joi, 11. aprilie 2013, 21:43

multumesc anticipat

13

marți, 23. aprilie 2013, 16:07

Pina una alta rucksacul are 5.6 kg este plin cu 2 baterii de ups de 7v12A si ceva scule
mulineta pen760
fir de 0.60

Lungime lanseta 2.10 am luat-o pentru pescuit din barca pentru ca 100 % din timpul petrecut pe apa dau din barca.
»deepr« a atasat urmatoarele fisiere:
  • WTF-6.jpg (119,19 kB - 161 ori coborit - ultima oara: 25. iulie 2019, 16:30)

ovidiu

Știucă

  • Autorul acestui subiect este »ovidiu«

Răspunsuri: 811

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Timişoara/Jud.HD Sîntandrei

  • Scrie un mesaj privat

14

luni, 23. noiembrie 2015, 07:20

Lanseta WFT J.V. Carbon Never Crack BankCat 3m 200-1000g sau Lanseta WFT Never Crack BankCat 3m 200-1000g

Am găsit la ofertă lansetă Lanseta WFT J.V. Carbon Never Crack BankCat 3m 200-1000g şi, în ultimul moment, am vobservat că sunt două modele de lansetă Lanseta WFT Never Crack BankCat 200-1000g, iar una are în nume inclus şi J.V. Carbon. Ştie cineva care dintre ele este mai bună, sau ce le diferenţiază?
Salut şi bucuraţi-vă de natură.

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

15

luni, 23. noiembrie 2015, 08:03

Am găsit la ofertă lansetă Lanseta WFT J.V. Carbon Never Crack BankCat 3m 200-1000g şi, în ultimul moment, am vobservat că sunt două modele de lansetă Lanseta WFT Never Crack BankCat 200-1000g, iar una are în nume inclus şi J.V. Carbon. Ştie cineva care dintre ele este mai bună, sau ce le diferenţiază?


Da.
Cele cu Carbon sunt o idee mai usoare si ceva mai rigide. Dar, avand carbon ma mult in ele si mai casante. In afara de asta, la ridicare de 6 kg Tilo a reusit sa rupa 2 din 4 lansete modelul 3,2m.

Cele pe care nu scrie Carbon le am eu de vreo 6 ani, in 2,7 m, aruncate prin masina, pe mal, prin barca, zgariate si luptate, si inca nu dau semne de oboseala. :noroc:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

ovidiu

Știucă

  • Autorul acestui subiect este »ovidiu«

Răspunsuri: 811

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Timişoara/Jud.HD Sîntandrei

  • Scrie un mesaj privat

16

luni, 23. noiembrie 2015, 12:17

Mulţam fain, era cât pe ce să cumpăr una. Ştii ceva mai rigid puţin decât Never Crack Catfish Boat LTC 3mm şi la un preţ rezonabii?
Salut şi bucuraţi-vă de natură.

17

vineri, 15. ianuarie 2016, 20:28

Am 2 lansete WFT never crack de 2.7 m de culoare neagră si de curind am achiziționat o lanseta de 3 m si are cotorul de culoare cenușie si blancul negru exista modele de culoarea cenușie sau am luat teapa cu ea?
salut si fir intins

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

18

sâmbătă, 16. ianuarie 2016, 07:52

Nu cred ca ai luat teapa... probabil un alt model? :gandesc:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

19

sâmbătă, 16. ianuarie 2016, 14:14

Multumesc Zoran am luat-o sh. si de aia întrebam ca nu am mai văzut cu cotor de culoarea asta doar negre, asta e modelu:WFT carbon never crack jakub vagner BANK CAT 3m,200-1000g :prieteni:
salut si fir intins

Răspunsuri: 30

Membru din: 7. ianuarie 2014

Locație: madrid

  • Scrie un mesaj privat

20

luni, 18. ianuarie 2016, 10:48

Taffi tackle unlimited guiding

Abia in iunie :nervos: Ok vreau doua!

Subiecte asemănătoare