Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

Zoran

ADMINISTRATOR

  • Autorul acestui subiect este »Zoran«

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

1

luni, 27. iunie 2016, 07:48

Cel mai greu sport...

:salut: ,
vazand saptamana trecuta o emisiune despre sportivii de performanta, au prezentat si lista cu cele mai grele sporturi, dar si cu sportul cel mai simplu, care se claseaza pe ultimul loc...

Ce parere aveti, care este sportul cel mai dificil de pe locul 1 si 2? Si care este cel mai simplu sport? :gandesc: :noroc:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

Răspunsuri: 195

Membru din: 7. august 2014

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

2

luni, 27. iunie 2016, 09:28

Nu cred ca se poate determina un criteriu de diferentiere. Cred ca totul e pe baza de popularitate si pareri neargumentate, dar chiar sunt curios...

Răspunsuri: 271

Membru din: 7. ianuarie 2014

Locație: Galati

Profesia: Inginer

  • Scrie un mesaj privat

3

luni, 27. iunie 2016, 10:51

HALBERE
STICLISM
ARUNCATUL CU PRIVIREA
FUGA DE RASPUNDERE
etc

danmiclau56

Știucă

Răspunsuri: 1 579

Membru din: 2. mai 2013

Locație: TM

  • Scrie un mesaj privat

4

luni, 27. iunie 2016, 11:41

vazand saptamana trecuta o emisiune despre sportivii de performanta, au prezentat si lista cu cele mai grele sporturi, dar si cu sportul cel mai simplu, care se claseaza pe ultimul loc...

Ce parere aveti, care este sportul cel mai dificil de pe locul 1 si 2? Si care este cel mai simplu sport?

........io cred ca aterizarea in BARA :) ..........si mentinerea in BARA :rizi: ....adica....prima si ultima proba :buaaaah: :bravo:
...........https://youtu.be/dbafPEPgnQU
.....EXTREM !!!! NU ??
lumea vorbeste,si vorbeste,si vorbeste,iar cind nu mai stie ce sa spuna, INVENTEAZA

macinic

Biban

Răspunsuri: 148

Membru din: 4. februarie 2013

Locație: Bucuresti

Profesia: Inginer

  • Scrie un mesaj privat

5

luni, 27. iunie 2016, 12:15

Triatlon,ironman;

Desi mie mi se pare foarte greu, sa stai cu undita in apa si sa nu prinzi nimic; :)

Zoran

ADMINISTRATOR

  • Autorul acestui subiect este »Zoran«

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

6

vineri, 1. iulie 2016, 07:26

Cel mai greu sport, dupa un clasament facut de sportivi de performanta in urma unor teste cu zeci de intrebari, a reiesit ca boxul este cel mai dificil sport! E nevoie de o conditie fizica extrema, si in permanenta concentrare maxima.
Iar pe locul 2 este hocheiul pe gheata.

Ok, ce parere aveti, pescuitul, pe ce loc s-a clasat? :gandesc:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

macinic

Biban

Răspunsuri: 148

Membru din: 4. februarie 2013

Locație: Bucuresti

Profesia: Inginer

  • Scrie un mesaj privat

7

vineri, 1. iulie 2016, 10:43

Suntem curiosi pe loc au clasat pescuitul....sportivii de performanta...Eu l-as pune pe trei :) :) :) :) :)

Dar pescuitul , asa cum este indicat ca sport, este foarte dificil. Sunt multe specii de pesti si multe stiluri de pescuit. De la stationar, shefield, fly,feeder,crap, somn ,rapitori,marin etc....Acuma eu nu stiu cum s-au gandit cei care au facut clasamentul.Poate s-au gandit doar ca cineva sta si pescuieste la stationar cu o undita....sau poate s-au gandit cum ma gandesc eu, la un tot, cuprinzand multe stiluri de pescuit,la care numai pentru unul, necesita multa pregatire.

Aby129

Șalău

Răspunsuri: 187

Membru din: 17. decembrie 2014

Locație: Dublin, Irlanda

  • Scrie un mesaj privat

8

sâmbătă, 2. iulie 2016, 00:32

Eu m-as fi gandit la alpinism si inot pe primele 2 locuri.
Golful si crichetul pe ultimele. :zambet:
Pescuiesc doar din... si pentru placere! :pescuit:

Zoran

ADMINISTRATOR

  • Autorul acestui subiect este »Zoran«

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

9

sâmbătă, 2. iulie 2016, 14:23

Ptr un clasament cit mai clar, au fost luate in calcul urmatoarele: rezistenta, forta, puterea, viteza, agilitatea, mobilitatea, rezistenta nervoasa, coordonarea si concentrarea maini-ochi, si aptitudinea analitica...

Si a reiesit ca ... Lista sporturilor...pescuitul, ca sport, se situeaza pe ultimul loc :rizi: Probabil spinningul la bassul lor (echivalent cu spinnul la salau???), nu pescuitul la somn, la marlin, sau la morun... :noroc:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

zamfi

Știucă

Răspunsuri: 1 588

Membru din: 25. februarie 2012

Locație: Pe Mures...

  • Scrie un mesaj privat

10

sâmbătă, 2. iulie 2016, 18:49

Parca am mai spus...pescuitul NU e sport! Gresesc ?

anem

Super Moderator

Răspunsuri: 3 275

Membru din: 19. februarie 2012

Locație: carpi

  • Scrie un mesaj privat

11

sâmbătă, 2. iulie 2016, 19:35

Parca am mai spus...pescuitul NU e sport! Gresesc ?


cam asta ar fi raspunsul corect :ochi:

dar, daca ar fi sa ii spunem doar "activitate" si s-ar face un oarecare top as avea mici ezitari in a-l pune in spatele biliardului :gandesc: ... sau poate se face referire la pescuitul cu pluta doar in ideea de agrement.
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

macinic

Biban

Răspunsuri: 148

Membru din: 4. februarie 2013

Locație: Bucuresti

Profesia: Inginer

  • Scrie un mesaj privat

12

sâmbătă, 2. iulie 2016, 22:35

@Zoran. Reviw la tabel : nu vad in lista aceasta : sah-ul care este considerat sport olimpic,dar poate nu vad eu bine....Nu vad cine a facut acest sondaj( nume,prenume,firma, etc.).... Nu vad cati sportivi au fost intrebati, ce fel de sportivi, etc... Nu imi pare a fi facut acest tabel profesionist.Culturismul este pe lista asta? Scuze...sunt pe mobil si nu prea vad bine.

Acest răspuns a fost de 1 ori editat, ultima oară de »macinic« (2. iulie 2016, 22:47)


macinic

Biban

Răspunsuri: 148

Membru din: 4. februarie 2013

Locație: Bucuresti

Profesia: Inginer

  • Scrie un mesaj privat

13

duminică, 3. iulie 2016, 06:35

Alt clasament.....total diferit de cel de sus. ???? Cam ciudata treaba asta.Idem comentarii ca cele de sus: sursa,ce persoane au fost chestionate,etc
Top 10 Most Difficult Sports in the World - Page 8 of 8 Sporteology. (top 10) .
sau
http://www.totalsportek.com/list/most-di…-the-world/(top 20)

Acest răspuns a fost de 1 ori editat, ultima oară de »macinic« (3. iulie 2016, 06:54)


Aby129

Șalău

Răspunsuri: 187

Membru din: 17. decembrie 2014

Locație: Dublin, Irlanda

  • Scrie un mesaj privat

14

duminică, 3. iulie 2016, 09:23

Raman la parerea ca alpinismul e printre cele mai grele!
Pescuiesc doar din... si pentru placere! :pescuit:

Răspunsuri: 59

Membru din: 5. august 2013

Locație: pe apa

  • Scrie un mesaj privat

15

luni, 4. iulie 2016, 09:57

Dupa mine ,cel mai greu sport este ala pe care il practici...cu cat evoluezi mai mult cu atat este mai greu :gandesc:

Aby129

Șalău

Răspunsuri: 187

Membru din: 17. decembrie 2014

Locație: Dublin, Irlanda

  • Scrie un mesaj privat

16

luni, 4. iulie 2016, 17:00

Nu-i chiar asa, una e sa joci golf (indiferent la ce nivel) si alta e sa faci MMA.
Pescuiesc doar din... si pentru placere! :pescuit:

Zoran

ADMINISTRATOR

  • Autorul acestui subiect este »Zoran«

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

17

marți, 5. iulie 2016, 06:45

@Zoran. Reviw la tabel : nu vad in lista aceasta : sah-ul care este considerat sport olimpic,dar poate nu vad eu bine....Nu vad cine a facut acest sondaj( nume,prenume,firma, etc.).... Nu vad cati sportivi au fost intrebati, ce fel de sportivi, etc... Nu imi pare a fi facut acest tabel profesionist.Culturismul este pe lista asta? Scuze...sunt pe mobil si nu prea vad bine.


Dragi prieten,
era o emisiune la TV si clasamentul era facut de o orga sportiva, ceva de genu' Universitate Sportiva din USA, care a "scos" zeci de sportivi de top in decursul ultimelor 2 decenii si antreneaza citeva mii de sportivi.

Dar ptr mine nu asta era important, cine a facut, cum exact si ce... pe mine m-a amuzat enorm ca noi, pescarii sportivi, am iesit pe ultimul loc :rizi: :rizi: :rizi:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

Subiecte asemănătoare