Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

Răspunsuri: 1 467

Membru din: 14. iulie 2012

Locație: Arad

  • Scrie un mesaj privat

21

marți, 21. iunie 2016, 11:56


Sport....sport....dar nu orice sport, totusi. :)
Eu nu pierd timpul cu fotbalul..mai bine imi dedic timpul liber pescuitului.Nu ma afecteaza ca pierd ori castiga romanii, pentru nu-s curios de fotbal ..cat despre meciul cu Albania..eram foarte obosit de la pescuit, asa de bine am dormit..am doua zi am vazut scorul la stiri..m-am felicitat ca n-am pierdut timpul aiurea...
'''..as vrea sa practic c@R, dar ..legea nu-mi permite..''' :nunteleg:
'''....oricum nu retin salaii mari, pentru ca au carnea prea tare..'' :doarecapu:
'''''.....sa invatam unii de la altii..'' :drac:
''''...daca as prinde peste la fiecare iesire, si eu as practica c@R...''' :nu:

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

22

marți, 21. iunie 2016, 18:03

Mai mult decat atat presedintele federatiei, pentru a promova acest sport, din banii proprii ofera posibilitatea pentru tineri si insotitori sa primeasca o excursie la un astfel de concurs. Trebuie doar ca niste adulti sa isi asume responsabilitatea pentru ei si li se deconteaza transportul, li se ofera cazare gratuita, mese pe perioada de sedere la Pitesiti si evident acces gratuit pe stadion. Pe site scrie ca Federatia ofera asta, dar pentru ca stiu personal situatia, acest lucru se ofera printr-o sponsorizare a firmelor detinute de presedintele federatiei catre federatie... adica pe banii lui...
Face asta pentru ca stadionul va fi cel mai probabil pe jumatate gol chiar si in astfel de conditii. Nici macar de gratuitati nu stim sa profitam ca sa ne ducem copii la un eveniment care eu zic ca poate fi educativ pentru copiii nostri...

Am fost la concursuri in alte tari, concursuri de un nivel mic, la care intrarea pe stadion costa de la 20 euro in sus si erau stadioanele pline si am fost la concursuri in Romania la care intrarea a fost gratuita si pe stadion erau doar antrenori, colegi atleti, parinti, poate 2-3 prieteni si cam atat...adica in proportie de 80% stadionul era gol... Daca ar trebui sa ne fie rusine de ceva cred ca asta ar fi si nu rezultatul echipei de fotbal de aseara.

Ai dreptate, dar, nu pentru fotbal, pentru toate celelalte sporturi care produc campioni, in cele mai multe situatii, din banii personali...repet, masochismul nu e acelasi lucru cu patriotismul...mai era o vorba, fotbalul este un sport pentru lorzi, jucat de golani, rugby-ul este un sport pentru golani, jucat de lorzi...in loc de rugby, putem scrie si alte sporturi...
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

macinic

Biban

Răspunsuri: 148

Membru din: 4. februarie 2013

Locație: Bucuresti

Profesia: Inginer

  • Scrie un mesaj privat

23

marți, 21. iunie 2016, 18:08

NEWS ALERT: Sit-ul FRF spart de hackeri!! Sigur ma apuc sa fac mai mult sport, sa merg mai des la pescui,sa insist mai mult,poate am si ceva mai multa performanta..si mai multe goluri(pesti) marcate.

Subiecte asemănătoare