Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

anem

Super Moderator

  • Autorul acestui subiect este »anem«

Răspunsuri: 3 275

Membru din: 19. februarie 2012

Locație: carpi

  • Scrie un mesaj privat

1

duminică, 19. iunie 2016, 23:27

Euro 2016 ... si Romania :)

dupa nu stiu cati ani, azi am decis sa vad si eu un meci al nationalei ... si am vazut ceva chestie careia i se poate spune in multe feluri dar nu meci.

nu stiu daca o rusine mai mare de atat ar putea trai un jucator de fotbal, mie unul dupa o faza de genul asta mi-ar fi rusine sa ma mai intorc in Romania.

tot ce a tinut de echipa Romaniei in seara asta intr-un mod diplomat s-ar putea spune intr-un singur cuvant: JENANT!!! ... doua ore de dezgust total ... sa le fie rusine.
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

2

luni, 20. iunie 2016, 00:12

Nu e mai bine cum am procedat eu? Am cam renuntat la fotbal, nu m-am uita deloc... :ochi: :zambet: ...masochismul nu trebuie confundat cu patriotismul... :ochi:
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

Tyrael

Știucă

Răspunsuri: 601

Membru din: 10. decembrie 2012

Locație: Rm Valcea

  • Scrie un mesaj privat

3

luni, 20. iunie 2016, 00:26

Emile nu le e rusine niciunuia de la jucatori la antrenori si staff. Ei se intorc linistiti acasa la vilele lor, bolizii lor, femei fotomodel, cluburi... cam la asta se rezuma. Cainii latra ursul trece... De ieri am zis ca o sa luam bataie si asa a fost. Eu nu consider ca fiind echipa Romaniei, nu ma reprezinta asa cum mi se urca parul in cap cand aud replici de genul "Simona Halep joaca pentru Romania" . Prieteni!! Treziti-va, nu joaca nimeni pentru voi sau pentru Romania, fiecare joaca pentru el si pentru contul lui din banca. Pace!

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

4

luni, 20. iunie 2016, 06:58

Emile nu le e rusine niciunuia de la jucatori la antrenori si staff. Ei se intorc linistiti acasa la vilele lor, bolizii lor, femei fotomodel, cluburi... cam la asta se rezuma. Cainii latra ursul trece... De ieri am zis ca o sa luam bataie si asa a fost. Eu nu consider ca fiind echipa Romaniei, nu ma reprezinta asa cum mi se urca parul in cap cand aud replici de genul "Simona Halep joaca pentru Romania" . Prieteni!! Treziti-va, nu joaca nimeni pentru voi sau pentru Romania, fiecare joaca pentru el si pentru contul lui din banca. Pace!


Poate ai dreptate in mare parte, dar nu cred ca chiar toti sunt asa... crezi ca in celelte echipe jucatorii sunt altfel? Nu au de toate? Bani, femei si tot ce le trebuie? Probabil ca acolo unde antrenorii diferentiaza putin si caracterul jucatorilor, echipa devine mai buna, mai unita.

Este exact ca in viata de zi cu zi, nu ai nevoie de bolizi si femei fotomodel sa te rezumi la "doar ptr mine". Asta se obsearva oriunde in lume, chiar si aici pe forum, unde 95% sunt doar ptr ei, doar sa invete si sa bage la ghiozdan, dar sa dea un info sau un feedback, zero!

Si mai sunt si ceilalti, care ofera cu placere comunitatii informatii utile, fara prea mult tam-tam :noroc:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

  • »voilovicimarian« a fost blocat

Răspunsuri: 251

Membru din: 14. martie 2014

Locație: moldova noua

Profesia: profesor

  • Scrie un mesaj privat

5

luni, 20. iunie 2016, 08:00

Din pacate s-a vazut aseara care este valoarea reala a echipei nationale. Nu stiu la ce trebuia sa ne asteptam daca avem penultimul lot ca si valoare la aceste campionat? :nunteleg: Eu macar am castigat aseara doua lazi de bere punand pariu cu prietenii cu care joc fotbal ca Albania scoate macar un punct din meciul cu Romania. Noi vrem sa ne batem cu zmeul mare si rau dar mai conteaza si marimea palosului, ca poate moare zmeul de ras cand vede ce palos mic avem. Ce ma sperie mai mult este faptul ca nici din urma nu prea vine nimic care sa ma faca sa mai sper in vreo schimbare in bine.
Franța, de 14 ori cât echipa României. Pe ce loc suntem la valoarea lotului și care e cel mai scump ”tricolor”
ASTA-I ARMATA, CU ASTA DEFILAM. :nervos: :zid:

zamfi

Știucă

Răspunsuri: 1 588

Membru din: 25. februarie 2012

Locație: Pe Mures...

  • Scrie un mesaj privat

6

luni, 20. iunie 2016, 09:45

Din pacate evolutia nationalei reflecta mersul societatii romanesti ...Politicul,interese, bani ...Sigur ca asa este peste tot ,dar la noi se vede mai tare ! Pe bune acum, la ce jucatori avem ,la ce campionat avem ...zic ca e bine ca am ajuns acolo.E trist ca ne-am facut de ras si mai trist este ca oamenii simplii au sperat! Au sperat ca odata si odata o sa ridicam si noi capul...Inca nu putem! Anem, vrei sa spui ca un Ronaldo ,ca om, este peste vreun jucator al nationalei ? Personal nu cred! Are talent in fotbal ,o fi .Dar omul din el ...
In fine , o sa trecem si peste asta! Sigur ca la Mondialele din Rusia NU ne vom califica , asa ca peste 4 ani o sa mai vedem.

Tyrael

Știucă

Răspunsuri: 601

Membru din: 10. decembrie 2012

Locație: Rm Valcea

  • Scrie un mesaj privat

macinic

Biban

Răspunsuri: 148

Membru din: 4. februarie 2013

Locație: Bucuresti

Profesia: Inginer

  • Scrie un mesaj privat

8

luni, 20. iunie 2016, 12:02

Concluziile mele dupa vizionarea chinului echipei nationale au cam fost astea:
1. In primul rand eu nu am observat ca echipa natioanala sa joace ca o echipa , bine pragatita si cu ceva meciuri in picioare. Adica mi s-a parut ca nu s-au facut eforturi si nici stagii de pregatire si nici strategii de atac, de aparare, de faze fixe, etc. La cati bani s-au platit pe zi antrenori, staff-uri, etc. mi s-a parut ca doar se scurg o gramada de bani fara a avea un interes in a pregatii o echipa.
2. o alta concluzie a mea a fost asta: pe la noi, patronii de cluburi de fotbal au ceva ani de detentie , jucatorii stau prin cluburi si ...gagici, si nu sunt pregatiti fizic suficient, cluburile sunt prin insolventa sau prin faliment, iar oamenii nu prea au mentalitate pentru o pregatire de elita, pentru care trebuie sa muncesti mai mult ca altii de zece ori. Vezi alte echipe mici , cu antrenori straini, care au construit efectiv o echipa, poate nu ultra valoroasa , dar care vor sa invinga. Nu poti trece de grupe , fara a bate si fara a marca goluri. Nu am vazut sa atacam si cu fundasii si cu mijlocasii, deci este clar ca este vina stategia pe care o impune antrenorul de obicei si a FRF-ului, pentru ca sigur stiau exact ce sa intampla si ce ce vor face in fiecare meci.
Nu m-ar mira , la ce fel de oameni sunt...sa vanda si meciul Albaniei...

Aby129

Șalău

Răspunsuri: 187

Membru din: 17. decembrie 2014

Locație: Dublin, Irlanda

  • Scrie un mesaj privat

9

luni, 20. iunie 2016, 13:17

Aceeași echipa de căcat de ani de zile, cu aceeași jucători de căcat, aduși la națională prin pile și intervenții. E păcat, avem tineret bun în fotbalul romanesc, dar mulți sunt ignorați deocamdată. Dacă era vorba de vreo petrecere aseară, sa vezi ce tare era naționala !!! Echipa mai prost motivata ca a noastră n-am vazut, excepție făcând meciului cu Franța. Pe cuvânt ca mi-au plăcut albanezii aseară, au pus suflet. Și părerea mea e ca nea Puiu ar trebui sa se apuce de ... pescuit și sa lase pe altul.
Pescuiesc doar din... si pentru placere! :pescuit:

Răspunsuri: 195

Membru din: 7. august 2014

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

10

luni, 20. iunie 2016, 13:31

Nu pot sa cred ca pana si aici se dezbate problema nationalei...
Sportul e un subiect sensibil pentru mine, dar fotabalul e cu totul alt ceva. Daca s-ar da cel putin pe sfert aceeasi importanta si altor sporturi Romania ar avea o imagine sportiva mult mai buna...

Aby129

Șalău

Răspunsuri: 187

Membru din: 17. decembrie 2014

Locație: Dublin, Irlanda

  • Scrie un mesaj privat

11

luni, 20. iunie 2016, 13:55

Corect! Se baga o gramada de bani în fotbalul romanesc degeaba. Avem sportivi foarte buni la alte discipline care nu primesc salariile și nici sprijinul material pe care îl au "fotbaliștii" noștri. Au avut șansa să aducă bucurie în inimile a peste 20 milioane, ca și așa nu prea avem multe în ziua de azi ( mă refer la sport). Am ajuns la sfârșitul meciului sa-i aplaud pe albanezi. Măcar bine ca suporterii au fost civilizați, bravo noua!!!
Pescuiesc doar din... si pentru placere! :pescuit:

Răspunsuri: 195

Membru din: 7. august 2014

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

Răspunsuri: 195

Membru din: 7. august 2014

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

13

luni, 20. iunie 2016, 15:47

Iar pentru cei interesati sa vada si altceva decat fotbal va anunt ca weekendul ce urmeaza la Pitesti se va desfasura Campionatul Balcanic de Atletism pe stadionul Nicolae Dobrin.
Cei interesati sa mearga gasiti programul concursului pe site-ul Federatiei Romane de Atletism. S-ar putea sa fie mult mai interesant decat un meci de fotbal...

danmiclau56

Știucă

Răspunsuri: 1 579

Membru din: 2. mai 2013

Locație: TM

  • Scrie un mesaj privat

14

luni, 20. iunie 2016, 15:47

lumea vorbeste,si vorbeste,si vorbeste,iar cind nu mai stie ce sa spuna, INVENTEAZA

Răspunsuri: 195

Membru din: 7. august 2014

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

15

luni, 20. iunie 2016, 16:01

Mai mult decat atat presedintele federatiei, pentru a promova acest sport, din banii proprii ofera posibilitatea pentru tineri si insotitori sa primeasca o excursie la un astfel de concurs. Trebuie doar ca niste adulti sa isi asume responsabilitatea pentru ei si li se deconteaza transportul, li se ofera cazare gratuita, mese pe perioada de sedere la Pitesiti si evident acces gratuit pe stadion. Pe site scrie ca Federatia ofera asta, dar pentru ca stiu personal situatia, acest lucru se ofera printr-o sponsorizare a firmelor detinute de presedintele federatiei catre federatie... adica pe banii lui...
Face asta pentru ca stadionul va fi cel mai probabil pe jumatate gol chiar si in astfel de conditii. Nici macar de gratuitati nu stim sa profitam ca sa ne ducem copii la un eveniment care eu zic ca poate fi educativ pentru copiii nostri...

Am fost la concursuri in alte tari, concursuri de un nivel mic, la care intrarea pe stadion costa de la 20 euro in sus si erau stadioanele pline si am fost la concursuri in Romania la care intrarea a fost gratuita si pe stadion erau doar antrenori, colegi atleti, parinti, poate 2-3 prieteni si cam atat...adica in proportie de 80% stadionul era gol... Daca ar trebui sa ne fie rusine de ceva cred ca asta ar fi si nu rezultatul echipei de fotbal de aseara.

momaul

Șalău

Răspunsuri: 332

Membru din: 29. decembrie 2013

Locație: buzau

Profesia: elecronist

  • Scrie un mesaj privat

16

luni, 20. iunie 2016, 16:03

Salut.Din pacate daca doar situatia fotbalului ar fi asa ar fi bine .Firma la care lucrez incearca de juma de an sa angajeze un electrician tanar absolvent.Au venit foarte multi inarmati cu diplome pana in dinti dar cunostinte o,o,o.Nu pot sa pricep cum poti sa iei o diploma de electriciansi sa nu sti nici macar legea lui ohm.Pana la urma firma s-a hotarat sa angajrze unul chiar daca nu stie nimic,poate invata la locul de munca.Santem la a doua tentativa,poate asta invata ceva.

macinic

Biban

Răspunsuri: 148

Membru din: 4. februarie 2013

Locație: Bucuresti

Profesia: Inginer

  • Scrie un mesaj privat

17

luni, 20. iunie 2016, 16:09

Vad ca subiectul a inceput sa fie un pic modificat.....daca tot suntem la sport am si eu urmatoarele intrebari, poate cunoaste cineva raspunsul si il posteaza :
- stie cineva de vre-un campionat european de pescuit la somn
- exista vre-un clasament pe natiuni
- ce echipa a fost campioana europeana in anul 2015?

Sport....sport....dar nu orice sport, totusi. :)

Aby129

Șalău

Răspunsuri: 187

Membru din: 17. decembrie 2014

Locație: Dublin, Irlanda

  • Scrie un mesaj privat

18

luni, 20. iunie 2016, 16:17

Daca ar trebui sa ne fie rusine de ceva cred ca asta ar fi si nu rezultatul echipei de fotbal de aseara.

Glumești? Chiar suntem mândri de rezultatul de aseara! Asta-i prea de tot!
Pescuiesc doar din... si pentru placere! :pescuit:

macinic

Biban

Răspunsuri: 148

Membru din: 4. februarie 2013

Locație: Bucuresti

Profesia: Inginer

  • Scrie un mesaj privat

19

luni, 20. iunie 2016, 17:00

ALERTA TEROSISTA PE OTOPENI. SE INTORC PETARDELE !!!


( sursa: Alertă teroristă pe Otopeni. Se întorc petardele! | Revista Kamikaze)

anem

Super Moderator

  • Autorul acestui subiect este »anem«

Răspunsuri: 3 275

Membru din: 19. februarie 2012

Locație: carpi

  • Scrie un mesaj privat

20

luni, 20. iunie 2016, 20:50

nu mai comentez ca mi-au trecut nervii ... acum pot spune doar "atata putem" ... dar:

[.....]Anem, vrei sa spui ca un Ronaldo ,ca om, este peste vreun jucator al nationalei ? Personal nu cred! Are talent in fotbal ,o fi .Dar omul din el ...
[.....]


chestia de mai jos m-a facut sa intervin. Zamfi, ai ales cel mai nasol exemplu ... pur si simplu nu pot sa il suport pe papuselul ala de Ronaldo, numai palme dupa ceafa i-as da :rizi: ... nu vorbesc nimic de talentul individului, dar ca om ... mi se pare o scama.
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

Subiecte asemănătoare