Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

Răspunsuri: 1 467

Membru din: 14. iulie 2012

Locație: Arad

  • Scrie un mesaj privat

41

luni, 8. august 2016, 07:44

Ieri,in timp ce Deyu batea din clonc priveam apa linga bordul barcii noastre.La suprafata era o pelicula de substante petroliere(ulei,motorina,benzina, nu stiu exact)care se spargea la fiecare bataie a cloncului facand cerculete care se inchideau inapoi ..partea buna ,mi-am zis in gand, e ca nu se strica asa de repede cloncul :clonk stiut fiind ca producele astea petroliere mai protejeaza lemnul de apa..dar restul??Chimismul apei?? :nunteleg:
'''..as vrea sa practic c@R, dar ..legea nu-mi permite..''' :nunteleg:
'''....oricum nu retin salaii mari, pentru ca au carnea prea tare..'' :doarecapu:
'''''.....sa invatam unii de la altii..'' :drac:
''''...daca as prinde peste la fiecare iesire, si eu as practica c@R...''' :nu:

teo pes

Șalău

Răspunsuri: 304

Membru din: 11. februarie 2015

Locație: buzau

Profesia: pescar normal

  • Scrie un mesaj privat

42

luni, 8. august 2016, 12:38

De proiectilele alea cu uraniu folosite in bombardarea Sarbilor nu are nimeni curaj sa pomeneasca ?? :rizi: sunt in fundul denarii de cand au traznit trenul cu civili ....ati uitat? :gandesc: :pauza: :necajit:
VIATA-I GREA DAR TRECE !!!! :bucuros2:

Aby129

Șalău

Răspunsuri: 187

Membru din: 17. decembrie 2014

Locație: Dublin, Irlanda

  • Scrie un mesaj privat

43

marți, 9. august 2016, 11:27

Si cu pestele oceanic e cam la ghici, ma gandesc numai cate teste nucleare se fac in larg si n-are habar nici naiba. Apoi celelalte dezastre nucleare (submarine, centrale)... Dar pestii se adapteaza (cat de cat) , ca n-au alte optiuni. La Cernobal e puzderie de salau si somn. Cat de afectati sunt pestii, nu stiu, insa numarul lor acolo e destul de ridicat. Deci, clar, se adapteaza!
Pescuiesc doar din... si pentru placere! :pescuit:

Răspunsuri: 1 467

Membru din: 14. iulie 2012

Locație: Arad

  • Scrie un mesaj privat

44

vineri, 7. iulie 2017, 10:30

'''..as vrea sa practic c@R, dar ..legea nu-mi permite..''' :nunteleg:
'''....oricum nu retin salaii mari, pentru ca au carnea prea tare..'' :doarecapu:
'''''.....sa invatam unii de la altii..'' :drac:
''''...daca as prinde peste la fiecare iesire, si eu as practica c@R...''' :nu:

Zoran

ADMINISTRATOR

  • Autorul acestui subiect este »Zoran«

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

45

vineri, 7. iulie 2017, 12:14



Ai da capu' meu! Sa vezi acuma salai cit somnii si somnii cit elefantii or sa se faca... :rizi:

Dar exceptand acest caz exceptional unde au fost prinsi de niste hotzomani cum ca au depozitat substante "cernobilesti" fara autorizatie, voi cam ce parere aveti, cite firme in RO fac asa ceva? :gandesc:
Cite firme isi asuma inconstient depozitarea unor astfel de materiale in curtea din spate, sau in gradina? Si cite dintre acestea se debaraseaza de ele, aruncindu-le noaptea, cind nu ii vede nimeni, prin raurile din imprejurimi? :doarecapu:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

Răspunsuri: 1 467

Membru din: 14. iulie 2012

Locație: Arad

  • Scrie un mesaj privat

46

vineri, 7. iulie 2017, 23:01

cica uraniul saracit n-are nush ce impact..doar risti sa iti mai creasca un deget sau doamne fereste , un koi in talpa :rizi: :rizi:
'''..as vrea sa practic c@R, dar ..legea nu-mi permite..''' :nunteleg:
'''....oricum nu retin salaii mari, pentru ca au carnea prea tare..'' :doarecapu:
'''''.....sa invatam unii de la altii..'' :drac:
''''...daca as prinde peste la fiecare iesire, si eu as practica c@R...''' :nu:

47

duminică, 9. iulie 2017, 06:25

Valabil doar ptr cei pana in 40 de ani ( generatia noua ) , ptr restul nu mai conteaza :zambet: :zambet: :prieteni: :bucuros2: :clonk