Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit
  • Autorul acestui subiect este »semlecangheorghe«

Răspunsuri: 1 467

Membru din: 14. iulie 2012

Locație: Arad

  • Scrie un mesaj privat

1

luni, 13. iunie 2016, 05:39

Gume fara vibratie..



Deschid acest topic cu gandul ca poate ma ajuta cineva sa identific naluca din imagine.Desi mi-au zis unii ca producatorul ar fi Savage,Westin sau Wizard , eu nu am reusit sa o gasesc..

Am ajuns intimplator in posesia acestei gume(am 2 bucati) si din clipa in care am vazut-o ,am stiut ca este o nluca deosebita.Si asta pt. ca in anii trecuti am avut rezultate bune la acest tip de naluci la salau, stiuca , avat si chiar la somotei..Modelul folosit pina acum a fost cel produs de Bass Assasin lung de 5'' alb perlat cu coada chartreuse..

Guma din imagine impresioneaza prin lungimea cozii.Jucata pe loc da impresia unui peste aflat in agonie pe substrat.Am ajuns sa o folosesc pe Lipova in fata unor stiuci sictirite rau pe gumele cu actiune clasica, a woblerelor,spinerbait-urilor si a altor naluci ,in general..Daca pe aceste naluci atacurile sunt ''maraite'' ,contactul cu naluca fiind foarte slab,in mare viteza,si este perceput ca: ciocaneli scurte,fugare ,soldate destul de rar cu agatarea pestelui, pe gumele astea fara vibratie jucate inr-un anume fel atacurile sunt brutale,decisive,fara prea multe rateuri , semn ca pestele nu are inhibitii cand ii simte prezenta..

Ma gandeam ca poate stie cineva modelul si producatorul nalucii din imagine...eventual si experiente personale cu genul asta de naluci..
'''..as vrea sa practic c@R, dar ..legea nu-mi permite..''' :nunteleg:
'''....oricum nu retin salaii mari, pentru ca au carnea prea tare..'' :doarecapu:
'''''.....sa invatam unii de la altii..'' :drac:
''''...daca as prinde peste la fiecare iesire, si eu as practica c@R...''' :nu:

anem

Super Moderator

Răspunsuri: 3 275

Membru din: 19. februarie 2012

Locație: carpi

  • Scrie un mesaj privat

2

luni, 13. iunie 2016, 07:52

e sigur un Savage Gear ... deseara iti pot spune si modelul exact. In urma cu cativa ani mi-am luat de prin Decathlon un plic cu gandul de a le folosi la stiuca si bass.
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

  • Autorul acestui subiect este »semlecangheorghe«

Răspunsuri: 1 467

Membru din: 14. iulie 2012

Locație: Arad

  • Scrie un mesaj privat

3

luni, 13. iunie 2016, 08:52

:noroc: dau bere..ceva rezultate cu ele??
'''..as vrea sa practic c@R, dar ..legea nu-mi permite..''' :nunteleg:
'''....oricum nu retin salaii mari, pentru ca au carnea prea tare..'' :doarecapu:
'''''.....sa invatam unii de la altii..'' :drac:
''''...daca as prinde peste la fiecare iesire, si eu as practica c@R...''' :nu:

anem

Super Moderator

Răspunsuri: 3 275

Membru din: 19. februarie 2012

Locație: carpi

  • Scrie un mesaj privat

4

luni, 13. iunie 2016, 21:06

dupa cum spuneam, sunt produse de Savage Gear si modelul se numeste Savage LB Jerk Minnow si asa arata pachetul:





ca si rezultate, sincer nu am prins nimic cu ele dar le-am si pescuit putin. adica la bass ajung de 3 ori pe an si stiuca pe aici o stiu doar din poze in rest prinzand accidental.

vezi ca niste chestii asemanatoare fac si aia de la Sebile, nu tin minte modelul dar stiu ca am vazut prin magazine :noroc:
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

  • Autorul acestui subiect este »semlecangheorghe«

Răspunsuri: 1 467

Membru din: 14. iulie 2012

Locație: Arad

  • Scrie un mesaj privat

5

marți, 14. iunie 2016, 11:59

Multumesc Emil..Savage face gume exceptionale.. :bravo:
'''..as vrea sa practic c@R, dar ..legea nu-mi permite..''' :nunteleg:
'''....oricum nu retin salaii mari, pentru ca au carnea prea tare..'' :doarecapu:
'''''.....sa invatam unii de la altii..'' :drac:
''''...daca as prinde peste la fiecare iesire, si eu as practica c@R...''' :nu:

Subiecte asemănătoare