Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

  • Autorul acestui subiect este »DanielPetrea«

Răspunsuri: 12

Membru din: 28. martie 2016

Locație: italia

  • Scrie un mesaj privat

1

luni, 6. iunie 2016, 22:13

Pescuit pe Fiume Po zona Rovigo

Salutare ,
Am o intrebare pentru pescarii care pescuiesc pe Po zona Rovigo.Eu locuiesc la Trento si vreau sa incerc sa pescuiesc pe Fiume Po , azi am mers pana la Rovigo , Polasella si am cautat locuri de pescuit aproape jumatate de zii , resultatul:nimic , pe dig ii interzis transitul sambata si duminica, locuri de pescuit si pescari nu am vazut .
Cineva care merge la pescuit in zona asta , sau in apropiere daca mi-ar zice niste locuri de pescuit (posibil cu loc de parcare pentru masina ) i-as fii recunascator.
Va multumesc,

mane81

Știucă

Răspunsuri: 1 433

Membru din: 15. aprilie 2012

Locație: Romania Rm Valcea-Italia Modena

  • Scrie un mesaj privat

2

luni, 6. iunie 2016, 23:23

Salutare ,
Am o intrebare pentru pescarii care pescuiesc pe Po zona Rovigo.Eu locuiesc la Trento si vreau sa incerc sa pescuiesc pe Fiume Po , azi am mers pana la Rovigo , Polasella si am cautat locuri de pescuit aproape jumatate de zii , resultatul:nimic , pe dig ii interzis transitul sambata si duminica, locuri de pescuit si pescari nu am vazut .
Cineva care merge la pescuit in zona asta , sau in apropiere daca mi-ar zice niste locuri de pescuit (posibil cu loc de parcare pentru masina ) i-as fii recunascator.
Va multumesc,


Salut.Banuiesc ca vrei sa incerci la stationar sau?? Nu cunosc Po-ul in zona Rovigo insa iti pot spune ca situatia e destul de "grea" peste tot pe Po.Exista destule locuri pe Po unde poti ajunge cu masina si pescui linistit numai ca NU E VOIE cu masina pe maluri si amenzile sunt destul de urate.Asta e una din cauzele ce m-au facut sa "renunt" la pescuitul stationar pe Po in ultimii ani, la stationar prefer Canal Bianco, macar acolo am masina langa mine.Am postat aici pe forum un video din vara lui 2013 cand mi-au spart masina pe Po, mare grija pentru ca daca o lasi prin te miri ce loc si tu pescuiesti la distanta risti sa o gasesti sparta :gandesc: A mea mi-au spart-o din rautate pt ca aveam numere romanesti insa am vorbit cu multi pescari in ultimii ani si masini nesupravegheate se spart destul de des pe malurile Po-ului :gandesc:
Pe Po daca vrei la somn trebuie NEAPARAT barca sau mers doar la spinning cu rucsacul in spate...dar la spin sunt sanse mai putine decat la alte stiluri :rizi:
Imi pare rau ca nu pot sa te ajut cu un sfat, eventual poate vrei sa incerci pe Canal Bianco dar acolo somnii peste 2m sunt destul de rari :noroc:

  • Autorul acestui subiect este »DanielPetrea«

Răspunsuri: 12

Membru din: 28. martie 2016

Locație: italia

  • Scrie un mesaj privat

3

luni, 6. iunie 2016, 23:33

Multumesc

Multumesc pentru raspuns , eu pescuiesc mai mult la stationar , la crap ,(cate o data mai incerc si la somn),eu de obicei pescuiesc pe canale Brian , dar as vrea sa mai incerc si alte locuri . Am permisul de pescuit tipo B si fipsas . Daca ai putea sa imi dai si alte locuri prin zona Padova-Venezia ar fii perfect , peste 1luna cred ca o sa mai merg la o sessiune de pescuit si vreau sa incerc un nou loc . Multumesc

4

luni, 6. iunie 2016, 23:34

Am postat aici pe forum un video din vara lui 2013 cand mi-au spart masina pe Po, mare grija pentru ca daca o lasi prin te miri ce loc si tu pescuiesti la distanta risti sa o gasesti sparta A mea mi-au spart-o din rautate pt ca aveam numere romanesti insa am vorbit cu multi pescari in ultimii ani si masini nesupravegheate se spart destul de des pe malurile Po-ului
Off topic.
Mane, sa inteleg ca se sparg in sensul de vandalizare/distrugere masini cu numere romanesti sau pt a se fura din interiorul lor obiecte? Era o curiozitate...
Merci :noroc:

mane81

Știucă

Răspunsuri: 1 433

Membru din: 15. aprilie 2012

Locație: Romania Rm Valcea-Italia Modena

  • Scrie un mesaj privat

5

luni, 6. iunie 2016, 23:54

Am postat aici pe forum un video din vara lui 2013 cand mi-au spart masina pe Po, mare grija pentru ca daca o lasi prin te miri ce loc si tu pescuiesti la distanta risti sa o gasesti sparta A mea mi-au spart-o din rautate pt ca aveam numere romanesti insa am vorbit cu multi pescari in ultimii ani si masini nesupravegheate se spart destul de des pe malurile Po-ului
Off topic.
Mane, sa inteleg ca se sparg in sensul de vandalizare/distrugere masini cu numere romanesti sau pt a se fura din interiorul lor obiecte? Era o curiozitate...
Merci :noroc:


Se sparg masini cu scopul de a fura din ele lucruri de valoare....
Mie mi-au spart-o in scop de vandalizare( SUNT CONVINS DE LUCRUL ASTA) pt ca mia-au spart geamul si doua cauciucuri.Au intrat in masina, mi-au ravasit peste tot si nu mi-au furat nimic...aveam gps-ul "ascuns" in torpedou, l-au scos si l-au lasat pe scaunul din dreapta, aveam si alte lucruri de valoare...am avut si cateva lozuri in plic nerazuite mi le-au lasat si pe alea :rizi: ....practic mi-au aratat ca nu furtul era scopul lor.Sunt destul de multi imbecili si pe aici, extrema de dreapta etc :nervos:

Multumesc pentru raspuns , eu pescuiesc mai mult la stationar , la crap ,(cate o data mai incerc si la somn),eu de obicei pescuiesc pe canale Brian , dar as vrea sa mai incerc si alte locuri . Am permisul de pescuit tipo B si fipsas . Daca ai putea sa imi dai si alte locuri prin zona Padova-Venezia ar fii perfect , peste 1luna cred ca o sa mai merg la o sessiune de pescuit si vreau sa incerc un nou loc . Multumesc


Nu cunosc locuri prin zona Padova su Venezia.. :doarecapu: iti scriu un mesaj privat :ochi:

6

marți, 7. iunie 2016, 00:01

Mie mi-au spart-o in scop de vandalizare( SUNT CONVINS DE LUCRUL ASTA) pt ca mia-au spart geamul si doua cauciucuri.Au intrat in masina, mi-au ravasit peste tot si nu mi-au furat nimic...aveam gps-ul "ascuns" in torpedou, l-au scos si l-au lasat pe scaunul din dreapta, aveam si alte lucruri de valoare...am avut si cateva lozuri in plic nerazuite mi le-au lasat si pe alea ....practic mi-au aratat ca nu furtul era scopul lor
Nasoala treaba. :nervos: Asta cu vandalizarea .... si frustranta....Nu vad cum ne-am putea apara in asemenea situatie.
Oricum, bine ca ai trecut de momentul X :noroc:

anem

Super Moderator

Răspunsuri: 3 275

Membru din: 19. februarie 2012

Locație: carpi

  • Scrie un mesaj privat

7

marți, 7. iunie 2016, 20:52

Daniel, cu locurile chiar nu pot spune nimic pentru ca nu cobor atat de la vale pe Po (mai ales ca zona aia e raiul braconierilor) si de regula locurile care le caut eu sunt oarecum opusul celor cautate de tine, dar ti-as recomanda sa incerci sa nu iti lasi chestii prin masina, mai ales la vedere atata timp cat nu esti suficient de aproape de masina sa auzi eventuale zgomote. eu momentan am avut noroc si masina a ramas intreaga dar Mane s-a ars plus ca nu doar am citit o gramada de minuni dar am si cunoscut oameni carora li s-au spart masinile (unuia chiar cand eram la pescuit alaturi de persoana respectiva).
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

  • Autorul acestui subiect este »DanielPetrea«

Răspunsuri: 12

Membru din: 28. martie 2016

Locație: italia

  • Scrie un mesaj privat

8

marți, 7. iunie 2016, 21:50

In primul rand iti multumesc pentru raspuns ,
orice sfat este bine venit dar din cate am vazut si pe google maps , pe PO locuri unde sa ai masina langa tine nu prea sunt, si
sa o las pe DIG pescuind la 200 de metri nu as vrea ,nu poti pescuii in pace gandindu-te la masina. :doarecapu:
Cred ca o sa incerc alte locuri , daca sti niste lacuri/canale ecc. aproape de Trento(100-150km) bune pentru pescuit la somn/crap ti-as fi recunoscator...

:pauza:

9

miercuri, 8. iunie 2016, 05:11

:salut: Aici ai fost LAGO DI S.GIUSTINA eu nu am pescuit dar am niste prieteni care au prins crap mare si care au zis ca ar fi si somn pe linga alte citeva specii pe care nu le cunosc :ciao:

  • Autorul acestui subiect este »DanielPetrea«

Răspunsuri: 12

Membru din: 28. martie 2016

Locație: italia

  • Scrie un mesaj privat

10

miercuri, 8. iunie 2016, 08:48

Inca nu am mers pe lacul acesta , multumesc pentru sfat :zambet:

Subiecte asemănătoare