Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

informer

Administrator

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

21

luni, 30. mai 2016, 21:10

Ca si in "cuplu", in 2 ajungi mai repede la "placere".In 4 e mai greu cu "placerea", te mai inhibi, suna bine, arata bine, dar asta nu pot sa stiu daca se merita...

:rizi: :rizi: :rizi:
Acu` am inteles... :rizi: .
:noroc:
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

22

marți, 31. mai 2016, 05:24

Sa
Observ ca si Cata si Marius fac referire la "cuplu".
Mai baieti, ce anume intelegeti de fapt prin "cuplu"?
Ca si in "cuplu", in 2 ajungi mai repede la "placere".In 4 e mai greu cu "placerea", te mai inhibi, suna bine, arata bine, dar asta nu pot sa stiu daca se merita... :rizi:
:noroc:
Sau taman pe dos Cata !!! :bucuros2: :zambet: :prieteni:

sosoktm

Oblete

Răspunsuri: 19

Membru din: 18. iulie 2014

Locație: bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

23

joi, 16. iunie 2016, 14:39

la putere maxima nominala egala, pe plaja de turatie inferioara si medie, 2t va oferi mai multa putere. e exemplu, la 300 ture cu un 5 cai ai 2,5 cai, la 4000 ture ai 3,5 cai , la 5000 ture ai 4,7 cai iar la 5500 ai 5 cai.
Un 4t va fi mai jos ca putere livrata la turatiile respective, de acolo si senzatia de nerv de la 2t.
Eu raman adeptul 2t pentru regim de folosire hobby, pe barci mici, usoare (<250 kile)

Subiecte asemănătoare