Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

1

joi, 23. februarie 2012, 15:32

Felicitari.

Salut.Felicitari pentru ideea acestui forum si sper sa invat(am) multe lucruri interesante despre pescuitul somnului.Nu de alta dar mie prea-mi sperie uneori avatii:))
Fire intinse si C&R :salut:

anem

Super Moderator

Răspunsuri: 3 275

Membru din: 19. februarie 2012

Locație: carpi

  • Scrie un mesaj privat

2

joi, 23. februarie 2012, 15:44

salutari SVF ... :)
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

3

joi, 23. februarie 2012, 15:53

:welcome: ,
merci mult, ma bucur ca-ți place forumul, sper sa și rămână asa...
Am înțeles eu bine, ești un pescar de spining? (ai adus vorba de avați)
Unde pescuiești, pe ce apa?

Prindeam inainte avați cu sutele pe sezon (octombrie - noiembrie), imi facea o plăcere fantastica.
Dar de când l-am cunoscut pe mister Silurus mai bine, nu-mi mai trebuie pescuit la avat, decât dacă mai folosesc cite unul ca momeala!
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

4

joi, 23. februarie 2012, 16:17

Felicitari pentru acest "proiect" sper sa fie unul foarte interesant si cu "moderatori- severi " .
:salut:

5

joi, 23. februarie 2012, 18:46

Merci de primire Zoran.Da,imi place spinning-ul,mai ales la avat,un peste atat de imprevizibil.De vreo doi ani incoace insa, a inceput sa-si faca simtita prezenta somnul.Uneori,din fericire si pe aparatul meu foto.La inceput,pana sa prind primul somn,nu stiam si nu-mi explicam unde au disparut in mare parte, atacurile avatilor de altadata.Se pare insa,ca de acum, altcineva era stapan pe acele zone.
Pescuiesc pe Olt,zona salbatica,atat cat mai este ea intre Sibiu si Arpas dar si pe asa numitele baraje din zona.Marele pacat al zilelor noastre ca pescari este braconajul.Fericiti voi cei care puteti pescui pe ape unde se respecta legea si pestele la randul lui este de asemenea respectat.

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

6

joi, 23. februarie 2012, 19:07

Stați liniștiți, ca nici noua nu ne merge strălucit!
Voi aveți de-a face în România doar cu ...români, va puteți descurca mai ușor.
Aici în Germania, asa cum și în Italia și Spania, avem de luptat și cu rusii, și cu sârbii, și cu bosniacii, și chiar și cu nemții. Greble, plase și lansete cu sutele sunt si aici...

:prieteni:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

7

joi, 23. februarie 2012, 21:35

zoran,
naspa ce spui, aveam impresia ca acolo era mai bine, priveam locatiile de acolo ca pe ceva idilic din punct de vedere al populatiei de peste.

salutari SVF :salut:

Răspunsuri: 48

Membru din: 20. februarie 2012

Locație: deta timis romania

Profesia: particular constructi

  • Scrie un mesaj privat

8

duminică, 26. februarie 2012, 10:35

salutare !! :salut: ne poti spune ce semnificatie are initialele //SVF//MERSI!

9

duminică, 26. februarie 2012, 10:42

Suzuki SVF 650 Gladius :ochi:

Răspunsuri: 48

Membru din: 20. februarie 2012

Locație: deta timis romania

Profesia: particular constructi

  • Scrie un mesaj privat

10

duminică, 26. februarie 2012, 11:00

mersi

attila

Șalău

Răspunsuri: 282

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Nördlingen/Resita

  • Scrie un mesaj privat

11

duminică, 26. februarie 2012, 15:24

Suzuki SFV 650 Gladius :) asta a fost buna...
SVF...Sa Va Fuck :))
Voi ma urati ca sunt altfel, eu va compatimesc ca sunteti toti la fel.