Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

macinic

Biban

  • Autorul acestui subiect este »macinic«

Răspunsuri: 148

Membru din: 4. februarie 2013

Locație: Bucuresti

Profesia: Inginer

  • Scrie un mesaj privat

1

duminică, 6. martie 2016, 07:43

Lansete WFT Nevercrack Senso Pilk 2.10m

Salut....foloseste cineva lansete WFT Nevercrack Senso Pilk 2.10 m pentru barca??
Din ce am vazut se fac cu puteri : 20-120g si 50-160 g.
Mie imi par....super , mai putin ca nu le gasesc decat in Germania.

Bran

Șalău

Răspunsuri: 193

Membru din: 25. iulie 2013

Locație: Sebeș/Alba

  • Scrie un mesaj privat

2

duminică, 6. martie 2016, 21:40

Salut,are un prieten 2 bucati.Sunt foarte ok,raport calitate-pret este super!O sa trimit prin PM link-ul... :ciao:

diccosmin

Șalău

Răspunsuri: 211

Membru din: 6. decembrie 2012

Locație: Sibiu

Profesia: Inginer

  • Scrie un mesaj privat

3

luni, 7. martie 2016, 16:36

Salut,

Dar pentru pescuitul de pe mal, merge WFT Pilkrute Never Crack Senso Pilk 2,40m 20-120g ? Eventual cu ce mulineta? (Penn Slammer 360?)
Parca mi-as face un cadou, desi nu stiu l ce as putea prinde pe Olt cu un asemenea sistem,
Incepator in pescuitul somnului

macinic

Biban

  • Autorul acestui subiect este »macinic«

Răspunsuri: 148

Membru din: 4. februarie 2013

Locație: Bucuresti

Profesia: Inginer

  • Scrie un mesaj privat

4

luni, 7. martie 2016, 20:53

salut...multumesc de raspunsuri, dar ....varianta de 2.10 m nu se gasesc la magazinul marelui pescar.

Ma intereseaza aceste modele, pentru pescuit la crap; Nu-mi dau seama daca semnalizeaza suficient de bine.
Probabil ma voi indrepta catre modelul de 2.40 si testam niste pilk-uri.

Aby129

Șalău

Răspunsuri: 187

Membru din: 17. decembrie 2014

Locație: Dublin, Irlanda

  • Scrie un mesaj privat

5

marți, 8. martie 2016, 11:49

Salut! Ai pm, poate te ajuta.
Pescuiesc doar din... si pentru placere! :pescuit:

macinic

Biban

  • Autorul acestui subiect este »macinic«

Răspunsuri: 148

Membru din: 4. februarie 2013

Locație: Bucuresti

Profesia: Inginer

  • Scrie un mesaj privat

6

marți, 8. martie 2016, 19:51

Asa cum am mai scris : magazinul marelui pescar...il cunosc de mult. Cunosc si magazine internationale, ebay, etc. Sa va spun de ce. Am vrut sa-mi iau un antifurt din inox pentru motorul de barca, tip motorlock. Nu am gasit....la noi; Am vrut sa-mi cumpar lumina de navigatie 360 grade...idem, nu am gasit cu sistemul de prindere si tipul care imi trebuia mie. Am vrut sa-mi iau o piesa de etansare la apa a cablului de alimentare cu benzina.....in afara de niste cauciucuri cam naspa , nu am gasit .

Ca sa revin la magazinul marelui pescar: betele WFT se gasesc intr-o gama destul de completa ,la noi numai acolo cred si bineinteles pe afara.
Precum si faina de malai.....tot numai acolo. :) Eu am luat vre-o 20 kg...cred, sincer; :)

Revenim la pilk-uri. Gama interesanta de pe piata este cam asta :
a) pilk-uri cu putere 30-150 g din 2 bucati;
b) pilk-uri cu putere 20-120 g din 2 bucati;
c) pilk-uri cu putere de 30-150 din doua bucati cu doua varfuri; ( cred ca se mai poate confectiona si al treilea varf intermediar, pentru pescarii dibaci) :pauza:
Cum pescuitul de finete...are intotdeauna de castigat, sper sa ma indrept care un set bun de pilk-uri.
Inca o data multumesc frumos de comentarii si mesaje si orice sugestie este foarte bine venita.

Răspunsuri: 5

Membru din: 7. ianuarie 2016

Locație: Dr.Tr.Severin

  • Scrie un mesaj privat

7

marți, 15. martie 2016, 07:53

as avea o intrebare ... lansetele WFT Nevercrack banuiesc ca sunt din fibra de sticla. intrebarea este : sunt pline sau goale pe interior ?

multumesc .

Răspunsuri: 151

Membru din: 8. martie 2016

Locație: Tulcea

  • Scrie un mesaj privat

8

marți, 15. martie 2016, 09:56

Faina de malai gasiti si la Claumar pe bd. Ghencea

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

9

marți, 15. martie 2016, 12:49

as avea o intrebare ... lansetele WFT Nevercrack banuiesc ca sunt din fibra de sticla. intrebarea este : sunt pline sau goale pe interior ?

multumesc .


Goale.
Doar varful e din fibra plina. :noroc:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

boby sj

Oblete

Răspunsuri: 50

Membru din: 8. iulie 2014

Locație: zalau jud.salaj.romania

  • Scrie un mesaj privat

10

marți, 15. martie 2016, 19:24

Am eu una de vanzare.

tritoiu dragos

Sunt nou și mă prezint!

Răspunsuri: 4

Membru din: 21. noiembrie 2016

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

11

marți, 22. noiembrie 2016, 14:55

Faina de malai sau malai foarte fin se gaseste la sarbi in kladovo ..vizavi de Drobeta Turnu Severin pentru cine e de pe acolo sau are drum. Si alcool ieftin cam 5 lei litru.
Alte informatii despre lanseta wft pilk 2.40 20-120, 50-160 mai are cineva? As vrea sa iau si eu dar nu ma gasit decat la sip carp online si nu am unde sa le vad. Asa in comparatie cu o germina cam pe unde se situeaza la finete?Daca stie cineva vreun magazin prin Bucuresti unde pot sa o vad spuneti mi si mie.?

Subiecte asemănătoare

Tag-uri folosite

crap, somn, WFT