Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

macinic

Biban

  • Autorul acestui subiect este »macinic«

Răspunsuri: 148

Membru din: 4. februarie 2013

Locație: Bucuresti

Profesia: Inginer

  • Scrie un mesaj privat

1

duminică, 6. martie 2016, 07:43

Lansete WFT Nevercrack Senso Pilk 2.10m

Salut....foloseste cineva lansete WFT Nevercrack Senso Pilk 2.10 m pentru barca??
Din ce am vazut se fac cu puteri : 20-120g si 50-160 g.
Mie imi par....super , mai putin ca nu le gasesc decat in Germania.

Bran

Șalău

Răspunsuri: 193

Membru din: 25. iulie 2013

Locație: Sebeș/Alba

  • Scrie un mesaj privat

2

duminică, 6. martie 2016, 21:40

Salut,are un prieten 2 bucati.Sunt foarte ok,raport calitate-pret este super!O sa trimit prin PM link-ul... :ciao:

diccosmin

Șalău

Răspunsuri: 211

Membru din: 6. decembrie 2012

Locație: Sibiu

Profesia: Inginer

  • Scrie un mesaj privat

3

luni, 7. martie 2016, 16:36

Salut,

Dar pentru pescuitul de pe mal, merge WFT Pilkrute Never Crack Senso Pilk 2,40m 20-120g ? Eventual cu ce mulineta? (Penn Slammer 360?)
Parca mi-as face un cadou, desi nu stiu l ce as putea prinde pe Olt cu un asemenea sistem,
Incepator in pescuitul somnului

macinic

Biban

  • Autorul acestui subiect este »macinic«

Răspunsuri: 148

Membru din: 4. februarie 2013

Locație: Bucuresti

Profesia: Inginer

  • Scrie un mesaj privat

4

luni, 7. martie 2016, 20:53

salut...multumesc de raspunsuri, dar ....varianta de 2.10 m nu se gasesc la magazinul marelui pescar.

Ma intereseaza aceste modele, pentru pescuit la crap; Nu-mi dau seama daca semnalizeaza suficient de bine.
Probabil ma voi indrepta catre modelul de 2.40 si testam niste pilk-uri.

Aby129

Șalău

Răspunsuri: 187

Membru din: 17. decembrie 2014

Locație: Dublin, Irlanda

  • Scrie un mesaj privat

5

marți, 8. martie 2016, 11:49

Salut! Ai pm, poate te ajuta.
Pescuiesc doar din... si pentru placere! :pescuit:

macinic

Biban

  • Autorul acestui subiect este »macinic«

Răspunsuri: 148

Membru din: 4. februarie 2013

Locație: Bucuresti

Profesia: Inginer

  • Scrie un mesaj privat

6

marți, 8. martie 2016, 19:51

Asa cum am mai scris : magazinul marelui pescar...il cunosc de mult. Cunosc si magazine internationale, ebay, etc. Sa va spun de ce. Am vrut sa-mi iau un antifurt din inox pentru motorul de barca, tip motorlock. Nu am gasit....la noi; Am vrut sa-mi cumpar lumina de navigatie 360 grade...idem, nu am gasit cu sistemul de prindere si tipul care imi trebuia mie. Am vrut sa-mi iau o piesa de etansare la apa a cablului de alimentare cu benzina.....in afara de niste cauciucuri cam naspa , nu am gasit .

Ca sa revin la magazinul marelui pescar: betele WFT se gasesc intr-o gama destul de completa ,la noi numai acolo cred si bineinteles pe afara.
Precum si faina de malai.....tot numai acolo. :) Eu am luat vre-o 20 kg...cred, sincer; :)

Revenim la pilk-uri. Gama interesanta de pe piata este cam asta :
a) pilk-uri cu putere 30-150 g din 2 bucati;
b) pilk-uri cu putere 20-120 g din 2 bucati;
c) pilk-uri cu putere de 30-150 din doua bucati cu doua varfuri; ( cred ca se mai poate confectiona si al treilea varf intermediar, pentru pescarii dibaci) :pauza:
Cum pescuitul de finete...are intotdeauna de castigat, sper sa ma indrept care un set bun de pilk-uri.
Inca o data multumesc frumos de comentarii si mesaje si orice sugestie este foarte bine venita.

Răspunsuri: 5

Membru din: 7. ianuarie 2016

Locație: Dr.Tr.Severin

  • Scrie un mesaj privat

7

marți, 15. martie 2016, 07:53

as avea o intrebare ... lansetele WFT Nevercrack banuiesc ca sunt din fibra de sticla. intrebarea este : sunt pline sau goale pe interior ?

multumesc .

Răspunsuri: 151

Membru din: 8. martie 2016

Locație: Tulcea

  • Scrie un mesaj privat

8

marți, 15. martie 2016, 09:56

Faina de malai gasiti si la Claumar pe bd. Ghencea

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

9

marți, 15. martie 2016, 12:49

as avea o intrebare ... lansetele WFT Nevercrack banuiesc ca sunt din fibra de sticla. intrebarea este : sunt pline sau goale pe interior ?

multumesc .


Goale.
Doar varful e din fibra plina. :noroc:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

boby sj

Oblete

Răspunsuri: 50

Membru din: 8. iulie 2014

Locație: zalau jud.salaj.romania

  • Scrie un mesaj privat

10

marți, 15. martie 2016, 19:24

Am eu una de vanzare.

tritoiu dragos

Sunt nou și mă prezint!

Răspunsuri: 4

Membru din: 21. noiembrie 2016

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

11

marți, 22. noiembrie 2016, 14:55

Faina de malai sau malai foarte fin se gaseste la sarbi in kladovo ..vizavi de Drobeta Turnu Severin pentru cine e de pe acolo sau are drum. Si alcool ieftin cam 5 lei litru.
Alte informatii despre lanseta wft pilk 2.40 20-120, 50-160 mai are cineva? As vrea sa iau si eu dar nu ma gasit decat la sip carp online si nu am unde sa le vad. Asa in comparatie cu o germina cam pe unde se situeaza la finete?Daca stie cineva vreun magazin prin Bucuresti unde pot sa o vad spuneti mi si mie.?

Subiecte asemănătoare

Tag-uri folosite

crap, somn, WFT