Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit
  • Autorul acestui subiect este »Raul Pustai«

Răspunsuri: 63

Membru din: 1. martie 2014

Locație: Brasov

Profesia: Farmacist

  • Scrie un mesaj privat

1

duminică, 28. februarie 2016, 15:24

Balta Lazar ( langa Alexandria, jud. Teleorman)

Prima partida pe 2016. Sambata 27 feb-luni 29 feb. Pescuiesc la stationar cu caras viu. Am reusit sa prindem un somn de cca 17-18 kg. Prins pe la ora 11 dimineata. E cel mai timpuriu somn pe care l-am prins in viata mea. Anul trecut am prins prima data pe 28 martie. Sincer nu speram sa prind! Probabil e primul somn prins la stationar din Romania anul asta.

mane81

Știucă

Răspunsuri: 1 433

Membru din: 15. aprilie 2012

Locație: Romania Rm Valcea-Italia Modena

  • Scrie un mesaj privat

2

duminică, 28. februarie 2016, 15:30

Unde l-ati prins? pe fund, intre ape, la suprafata, la iesirea din gropan? :noroc:

  • Autorul acestui subiect este »Raul Pustai«

Răspunsuri: 63

Membru din: 1. martie 2014

Locație: Brasov

Profesia: Farmacist

  • Scrie un mesaj privat

3

duminică, 28. februarie 2016, 17:09

Pe malul opus e stuf si nu ai acces de pe mal. Pescuim la 2 m de malul opus. Apa are 2,7-2,8m. Pescuim cu montura la 0,5 m deasupra fundului apei.

zamfi

Știucă

Răspunsuri: 1 588

Membru din: 25. februarie 2012

Locație: Pe Mures...

  • Scrie un mesaj privat

4

duminică, 28. februarie 2016, 20:37

Felicitari! Primul nu e ...Pe Mures s-a prins la rama de cca 10 zile .Nu asa mare e adevarat. :bravo:

sorinhc

Oblete

Răspunsuri: 22

Membru din: 5. decembrie 2014

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

5

miercuri, 7. martie 2018, 13:52

Interesant. Stiu ca sa prins ceva exemplare in sezonul 2017 dar si ca sunt cu retinere pt ca vor sa scape de el. Acum pt 2018 mai avem ceva sanse ? Mai sunt somni in lac ?

Subiecte asemănătoare