Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

diccosmin

Șalău

Răspunsuri: 211

Membru din: 6. decembrie 2012

Locație: Sibiu

Profesia: Inginer

  • Scrie un mesaj privat

21

joi, 9. mai 2013, 19:47

multumesc ! :inchinare:
Incepator in pescuitul somnului

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

22

duminică, 28. iulie 2019, 15:11

Diametrul cotorului: 32mm.
Lungimea cotorului: 620mm (pana la mijlocul "gatuirii" dinspre blank.

Nu mai rețin, ce diametru are și cotorul de la WFT Never Crack 2,70 m, 250-1000 g? Sunt plecat, și nu pot verifica, să măsor lansetele mele, dar, mă roade, că nu îmi amintesc...cam avea, cu tot, cu dopul din spumă, din capăt, peste 50 mm...
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

informer

Administrator

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

23

duminică, 28. iulie 2019, 16:55

Nu mai rețin, ce diametru are și cotorul de la WFT Never Crack 2,70 m, 250-1000 g? Sunt plecat, și nu pot verifica, să măsor lansetele mele, dar, mă roade, că nu îmi amintesc...cam avea, cu tot, cu dopul din spumă, din capăt, peste 50 mm...

WFT Never Crack Big Fish 3.0m / 150g - 700g - diametrul cotor 32mm cu "bila" din capat cu diametrul maxim de 43mm.
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

24

duminică, 28. iulie 2019, 20:18

Mulțumesc! Părea mai mare, și nu am măsurat-o, până acum. Deci, țeava de 1 1/2(48,3 mm) este suficientă.
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

25

sâmbătă, 3. august 2019, 19:39

Nu este compatibilă WFT Never Crack, la fel, ca, și alte lansete, probabil, cu unele suporturi, din comerț. Deci, pentru cei care vor să cumpere din magazine, verificați, înainte, compatibilitatea diametrelor.
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!