Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

Zoran

ADMINISTRATOR

  • Autorul acestui subiect este »Zoran«

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

61

luni, 25. iulie 2016, 13:50

2 paturi de dormit ptr pesc la crap, cu corturi atasate de pat, pun eu la dispozitie ptr a fi puse si folosite pe ponton!
Astfel exista posibilitatea ca cei ce dorm pe ponton sa si contreze primii eventualii somni ce vor musca la stationar :ochi: , si, binenteles, sunt astfel si direct langa barci!

Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

Răspunsuri: 51

Membru din: 24. august 2014

Locație: Bucuresti

Profesia: facilities manager

  • Scrie un mesaj privat

62

marți, 26. iulie 2016, 10:00

Intrebare: cum procedam ca sa fim siguri ca prindem una din camera. Care e regula de repartizare( primul venit primul servit sau alta)?Intreb pentru ca voi veni cu sotia care desi era convinsa sa doarma in masina cand a auzit ca exista varianta cu camera a zis :gandesc:
Intrebarea 2 : este OK daca imi aduc cu mine si catelusa( un staffy de 2 ani) care are cusca ei si la nevoie sta in cusca ca sa nu deranjeze?
E extreme de blanda dar e foarte iubareata si asta poate enerva pe unii. :doaaamne:

Zoran

ADMINISTRATOR

  • Autorul acestui subiect este »Zoran«

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

63

marți, 26. iulie 2016, 10:10

:rizi:
Nu ne deranjeaza nici catelusii, nici sotiile... ladys first!
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

bbl81

Biban

Răspunsuri: 134

Membru din: 2. iunie 2014

Locație: Timisoara

Profesia: hobby-ist

  • Scrie un mesaj privat

64

marți, 26. iulie 2016, 10:13

Buna intrebare. Cred ca cei care au platit deja pentru organizare ar trebuii sa aiba intaietate. Mai mult de atat, la mica intelegere intre noi, cred ca putem gasi o varianta pt ca doamnele sa nu doarma in cort. (este doar parerea mea, nu dati cu pietre). Daca eu reusesc sa fac rost de camera in pensiunea lui Marian(inca astept confirmare), si primesc si camera in colt de rai, iti cedez tie camera de la colt de rai.

Numai bine,
Mircea!

informer

Administrator

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

65

marți, 26. iulie 2016, 10:32

Parerea mea este ca cele 7 camere de la pensiune sunt suficiente pentru cei care s-au anuntat ca vor sa vina.
Si sa-mi fie cu iertare, daca cineva nici macar n-a catadicsit sa scrie aici ca vine, nu poate avea pretentia sa aiba camera rezervata... sper ca sunteti de acord cu mine. :)
Vreo 4-5 persoane dorm oricum in cabana la Zoran asa ca nu se numara... :).
Cat priveste plata acelei contributii, si eu am platit cu toate ca nu stau in cabana aia ci mi-am inchiriat in alta parte... :rizi: .
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

bbl81

Biban

Răspunsuri: 134

Membru din: 2. iunie 2014

Locație: Timisoara

Profesia: hobby-ist

  • Scrie un mesaj privat

66

marți, 26. iulie 2016, 10:39

Parerea mea este ca cele 7 camere de la pensiune sunt suficiente pentru cei care s-au anuntat ca vor sa vina.
Si sa-mi fie cu iertare, daca cineva nici macar n-a catadicsit sa scrie aici ca vine, nu poate avea pretentia sa aiba camera rezervata... sper ca sunteti de acord cu mine. :)
Vreo 4-5 persoane dorm oricum in cabana la Zoran asa ca nu se numara... :).
Cat priveste plata acelei contributii, si eu am platit cu toate ca nu stau in cabana aia ci mi-am inchiriat in alta parte... :rizi: .
Total deacord. si eu aveam acelasi plan legat de plata si inchiriat in alta parte.
Voi veni singur deci daca nu sunt destule camere, pe mine puteti sa ma excludeti. Voi sta in cort. Daca cineva din TM are nevoie de ajutor cu transport personal sau bagaj (gratis) ..in limita posibilitati, sa ma apeleze.

  • »voilovicimarian« a fost blocat

Răspunsuri: 251

Membru din: 14. martie 2014

Locație: moldova noua

Profesia: profesor

  • Scrie un mesaj privat

67

marți, 26. iulie 2016, 10:41

Buna intrebare. Cred ca cei care au platit deja pentru organizare ar trebuii sa aiba intaietate. Mai mult de atat, la mica intelegere intre noi, cred ca putem gasi o varianta pt ca doamnele sa nu doarma in cort. (este doar parerea mea, nu dati cu pietre). Daca eu reusesc sa fac rost de camera in pensiunea lui Marian(inca astept confirmare), si primesc si camera in colt de rai, iti cedez tie camera de la colt de rai.

Numai bine,
Mircea!

Salut Mircea, dormitorul liber a fost luat de Costi. El m-a sunat inaintea ta. Din pacate, la cabana mea, nu mai sunt locuri de cazare. :prieteni: :clonk

Zoran

ADMINISTRATOR

  • Autorul acestui subiect este »Zoran«

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

68

marți, 26. iulie 2016, 10:46

Salut Mircea, sunt 3 camere in parzea de jos, la apa, si cred ca 4 camere la cabana de sus, peste drum. Sunt convins ca e destul loc ptr toti, asa ca te poti impaca de pe acuma deja cu gandul ca vei avea camera ta la Pensiunea Colt de Rai. :noroc:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

bbl81

Biban

Răspunsuri: 134

Membru din: 2. iunie 2014

Locație: Timisoara

Profesia: hobby-ist

  • Scrie un mesaj privat

69

marți, 26. iulie 2016, 10:57

Buna intrebare. Cred ca cei care au platit deja pentru organizare ar trebuii sa aiba intaietate. Mai mult de atat, la mica intelegere intre noi, cred ca putem gasi o varianta pt ca doamnele sa nu doarma in cort. (este doar parerea mea, nu dati cu pietre). Daca eu reusesc sa fac rost de camera in pensiunea lui Marian(inca astept confirmare), si primesc si camera in colt de rai, iti cedez tie camera de la colt de rai.

Numai bine,
Mircea!

Salut Mircea, dormitorul liber a fost luat de Costi. El m-a sunat inaintea ta. Din pacate, la cabana mea, nu mai sunt locuri de cazare. :prieteni: :clonk
Multumesc Marian. Nu este nici o problema, cortul suna tot mai bine pentru mine. Cred ca imi aduc si eu catelusul sa ma ajute pe balta :-)

bbl81

Biban

Răspunsuri: 134

Membru din: 2. iunie 2014

Locație: Timisoara

Profesia: hobby-ist

  • Scrie un mesaj privat

70

marți, 26. iulie 2016, 11:00

Salut Mircea, sunt 3 camere in parzea de jos, la apa, si cred ca 4 camere la cabana de sus, peste drum. Sunt convins ca e destul loc ptr toti, asa ca te poti impaca de pe acuma deja cu gandul ca vei avea camera ta la Pensiunea Colt de Rai. :noroc:
Merci Zoran,
vedem cum este situatia pe ultima suta de metri, eu voi avea cortul cu mine in orice varianta. Daca Dunarea nu se muta din loc pana atunci, eu sunt multumit in orice varianta.

:relax:

Răspunsuri: 51

Membru din: 24. august 2014

Locație: Bucuresti

Profesia: facilities manager

  • Scrie un mesaj privat

71

marți, 26. iulie 2016, 11:23

Super..multumesc tuturor celor care au raspuns.
A zis cineva ceva de tabara lui Zoran?Ce inseamna asta? E in alta parte?
Daca as putea gasi o camera in partea de langa apa ar fi superb ( am o obsesie cu barca cat mai aproape...cred ca ma inrtelegeti de ce) daca nu sper sa pot parca cat mai aproape de apa ca sa stau in masina si cu ochii pe barcuta :clonk
De abia astept sa va cunosc face2face! :prieteni: :prieteni: :prieteni: :pescuit: :pescuit: :pescuit: :noroc: :noroc: :noroc:

informer

Administrator

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

72

marți, 26. iulie 2016, 14:24

Am virat suma de 1200 RON pt. inchirierea Pensiunii Colt de Rai in perioada 5 - 7 August.
N-am avut stransi decat 1100 RON (din care probabil 200 trebuie returnati pt. ca o persoana nu mai participa la intalnire) dar sa speram ca se completeaza de la cei ce au sa vina.
Ordinul de plata o sa-l am la mine pt. oricine doreste sa-l vada.
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

Zoran

ADMINISTRATOR

  • Autorul acestui subiect este »Zoran«

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

73

marți, 26. iulie 2016, 14:31

Multumim Costi, esti un domn! :noroc:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

Frodo

Biban

Răspunsuri: 70

Membru din: 24. septembrie 2015

Locație: Resita

  • Scrie un mesaj privat

74

marți, 26. iulie 2016, 14:57

Salutare dragi tovarasi.... posibil sa ajung si eu la întâlnire, ma incurca putin deoarece din 7 trebuie sa plec in co la mare si se cam intercaleaza, dar imi doresc si una si alta asa ca impăcăm si varza si capra.... Pentru utilitati prefer sa platesc la fata locului. Cazare prefer la cort si voi fi însoțit de soție si 2 copii. Partener de clonc fiu-miu ca suntem invatacei... mai mult vom trage cu ochiul...
Să ne vedem cu bine.... :bucuros2:
:salut: :prieteni: :pescuit: :pescuit: :pescuit:

Răspunsuri: 195

Membru din: 7. august 2014

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

75

marți, 26. iulie 2016, 19:09

Cu parere de rau, daca nu se schimba ceva pe ultima 100 de metri, cred ca nici eu nu voi mai ajunge anul asta... :zid:

Răspunsuri: 9

Membru din: 12. februarie 2016

Locație: ionut dragasani

  • Scrie un mesaj privat

76

miercuri, 27. iulie 2016, 22:28

eu nu pot sa mai vin....

Răspunsuri: 496

Membru din: 27. noiembrie 2013

Locație: Timisoara

Profesia: administrator

  • Scrie un mesaj privat

77

miercuri, 27. iulie 2016, 22:59

:bucuros2: ce imi place :rizi: :rizi: la clatite inainte,la razboi inapoi :rizi: :rizi: :clonk :clonk
"Prostul întâi o croieşte, apoi o gândeşte."

Răspunsuri: 51

Membru din: 24. august 2014

Locație: Bucuresti

Profesia: facilities manager

  • Scrie un mesaj privat

78

joi, 28. iulie 2016, 13:40

Salutare,

Astazi am fost contactat de un coleg de forum si am hotarat sa ne grupam si sa venim impreuna.
Intrebarea este ( avand in vedere ca noi vom veni insotiti de sotiile din dotare): avem cum sa rezervam cumva doua camere la colt de rai ca sa fim sigur ca doamnele nostre sunt la adapost cat timp haladuim noi?
E in gluma spus.....de fapt e greu de explicat consoartelor ca nu stim sigur daca avem sau nu unde sta mai ales ca nu gasesc pe nicaieri nici macar o poza a pensiunii ca sa avem ceva la mana sa le linistim... :doaaamne: :doaaamne: :doaaamne:
Pentru cine traieste in cuplu e usor de inteles intrebarea mea :doarecapu: :doarecapu: :doarecapu:

Zoran

ADMINISTRATOR

  • Autorul acestui subiect este »Zoran«

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

79

joi, 28. iulie 2016, 15:09

Totul e ca rezolvat! :noroc:
E un colt de rai!
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

bbl81

Biban

Răspunsuri: 134

Membru din: 2. iunie 2014

Locație: Timisoara

Profesia: hobby-ist

  • Scrie un mesaj privat

80

joi, 28. iulie 2016, 15:20

:)

la cata lume s-a anuntat ca absenteaza, cred ca o sa fim putini. sub 10 persoane.