Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

Zoran

ADMINISTRATOR

  • Autorul acestui subiect este »Zoran«

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

41

marți, 19. iulie 2016, 17:18

( de saptamana trecuta cabana are si aer conditionat)


:apl: :bravo: :noroc:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

Răspunsuri: 119

Membru din: 30. noiembrie 2015

Locație: Cluj-Napoca

  • Scrie un mesaj privat

42

miercuri, 20. iulie 2016, 13:05

In perioada 5-7 august cabana este disponibila.
Am rezervat un dormitor -voi fi cu soția, din 04-08 august ( de joi până luni, inclusiv).

Mai rămâne o cameră disponibilă. Dacă mai sunt doritori ( și sper să fie !), rog să mă sunați ( 0722 342 090) sau PM.

Merci !

Răspunsuri: 9

Membru din: 12. februarie 2016

Locație: ionut dragasani

  • Scrie un mesaj privat

43

miercuri, 20. iulie 2016, 13:30

as dori sa vin si eu cu inca o persoana. la cine tre sa trimit banii in cont? stima

bbl81

Biban

Răspunsuri: 134

Membru din: 2. iunie 2014

Locație: Timisoara

Profesia: hobby-ist

  • Scrie un mesaj privat

44

miercuri, 20. iulie 2016, 13:44

as dori sa vin si eu cu inca o persoana. la cine tre sa trimit banii in cont? stima
lui informer. (userul 'Informer" ) :prieteni:

informer

Administrator

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

45

miercuri, 20. iulie 2016, 17:55

as dori sa vin si eu cu inca o persoana. la cine tre sa trimit banii in cont? stima
lui informer. (userul 'Informer" ) :prieteni:

Am trimis datele.
Insa retine ca nimeni nu-i obligat sa trimita nici un ban ca sa participe!
Contributia este benevola iar banii stransi ii vom folosi pe toti pt. organizare (inchiriere WC-uri ecologice, curatenie etc.).
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

Zoran

ADMINISTRATOR

  • Autorul acestui subiect este »Zoran«

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

46

duminică, 24. iulie 2016, 07:48

Locatia intalnirii s-a modificat

Locatia intalnirii s-a modificat

In urma cu 2 saptamani am primit info de la colegii pescari ca platoul ar fi ocupat complet pina in octombrie de un grup de pescari, care s-au intins cu tupeu tot malul platoului, ocupandu-l cu zeci de lansetele.
Ieri am primit din nou info precum ca, la weekend, a avut loc un scandal in toata regula, cu amenintari de bataie cu paru' , intre "ocupantii" platoului si alti pescari ce doreau sa stea cu cortul pe platou. Noii veniti au fost in cele din urma izgoniti...

Nedorind sa avem nici un fel de conflicte cu nimeni, nici cu alti pescari si nici cu proprietarii terenului, am actionat rapid si am schimbat locatia intalnirii.

Aceasta va avea loc la pensiunea Colt de Rai, precis ca multi dintre voi o cunoasteti.
Este situata in Sat-Vacanta Divici, peste drum de pensiunea Flyingfish, si astfel si in apropierea casutei de vacanta al lui Marian.

Pensiunea este rezervata si va fi achitata din banii stransi de contribuabili. Multumim...
================================================================
Pensiunea nu are personal, o folosim in regie proprie, dar dispune de urmatoarele facilitati:
- 7 camere (va rog sa va aduceti lenjerii de pat, ca si cand ati dormi in cort, macar un cearsaf)
- spatiu suficient ptr corturi
- wc-uri
- frigider si congelator
- ponton
- gratar si ceaun
- si cel mai important, are poarta si este ingradita, nu pot intra straini ca si pe platoul de la Ribis, si astfel excludem eventualele neplaceri cu "ocupatorii" platoului

Ptr cei ce vin cu barcile pe peridoc, in apropiere, la nici 150 m, exista o rampa unde contra unui cost de 30 Ron se poate elegant lasa barca la apa. :noroc:

Pe langa faptul ca toti participantii vor avea spatiu de dormit, camere sau cort, mai trebuie sa clarificam un aspect, care este foarte important!

Avand in vedere ca ne strangem 15 - 20 sau chiar 30 de persoane, pregatirea micului dejun sau a cinei va fi un adevarat efort! :doarecapu: Aici mai avem putin de organizat...

Abia astept data de 05.08. :bucuros2:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

Răspunsuri: 119

Membru din: 30. noiembrie 2015

Locație: Cluj-Napoca

  • Scrie un mesaj privat

47

duminică, 24. iulie 2016, 10:51

Locatia intalnirii s-a modificat
Poate e mai bine așa !

Noi rămânem cazați la Marian ( Dormitorul liber a rămas tot așa. Deocamdată.)

Zoran

ADMINISTRATOR

  • Autorul acestui subiect este »Zoran«

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

48

duminică, 24. iulie 2016, 10:53

Locatia intalnirii s-a modificat
Poate e mai bine așa !

Noi rămânem cazați la Marian ( Dormitorul liber a rămas tot așa. Deocamdată.)


Si eu cred ca e mai bine asa! :noroc:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

Răspunsuri: 1 467

Membru din: 14. iulie 2012

Locație: Arad

  • Scrie un mesaj privat

49

duminică, 24. iulie 2016, 12:53

Incredibil ce tupeu au..efectiv s-au desfasurat peste noi..nu o contat ca eram cu 3 corturi acolo si doua barci la apa...au venit ei cu tupeu motivand ca platoul este proprietatea lor..Tupeul a mers pina intr-acolo incat au luat un sezlong de-al nostru si l-au folosit de parca era al lor..Romania .
'''..as vrea sa practic c@R, dar ..legea nu-mi permite..''' :nunteleg:
'''....oricum nu retin salaii mari, pentru ca au carnea prea tare..'' :doarecapu:
'''''.....sa invatam unii de la altii..'' :drac:
''''...daca as prinde peste la fiecare iesire, si eu as practica c@R...''' :nu:

  • »voilovicimarian« a fost blocat

Răspunsuri: 251

Membru din: 14. martie 2014

Locație: moldova noua

Profesia: profesor

  • Scrie un mesaj privat

50

duminică, 24. iulie 2016, 13:43

Incredibil ce tupeu au..efectiv s-au desfasurat peste noi..nu o contat ca eram cu 3 corturi acolo si doua barci la apa...au venit ei cu tupeu motivand ca platoul este proprietatea lor..Tupeul a mers pina intr-acolo incat au luat un sezlong de-al nostru si l-au folosit de parca era al lor..Romania .

Daca te-ai intalnit cu grupul de "buni consumatori" care frecventeaza platoul de cativa ani, nu prea ai la ce sa te astepti de la ei. Atata-i duce capul. Poate daca-i prinzi pe la 6-7 dimineata, inainte sa-si ia paharelul, atunci poate te mai poti intelege cu ei.
Si eu consider ca este o idee buna schimbarea locatiei. S-ar putea sa nu fie suficient loc ptr acostarea barcilor deoarece la pontonul respectiv sunt vreo 2-3 barci. Daca va pot ajuta cu ceva... :salut:

Răspunsuri: 1 467

Membru din: 14. iulie 2012

Locație: Arad

  • Scrie un mesaj privat

51

luni, 25. iulie 2016, 05:47

:rizi: acuma inteleg ..unuia dintre ei i-au luat guma de pe jig fara sa simta nimic.. :rizi: El dadea de pe mal inspre larg sa le arate alora din barca ancorata in fata lui ce ;meserias; este el..Cum avea soarele in ochi si probabil era si baut nu o vazut ca unul dintre aia doi din barca a dat peste el,i-a agatat firul si ia scos jigul din apa.Repede i-a dat jos complet guma de pe carlig si a aruncat jigul gol inapoi..apoi a smucit de fir..Asta de pe mal o intzepat de era sa pice pe spate...cand o adus jigul gol la mal o belit ochii cat cepele..
-..whoaaa..ce atac am avut..mi-a luat guma cu totul.. :rizi: ...Aia doi din barca radeau de se prapadeau..
'''..as vrea sa practic c@R, dar ..legea nu-mi permite..''' :nunteleg:
'''....oricum nu retin salaii mari, pentru ca au carnea prea tare..'' :doarecapu:
'''''.....sa invatam unii de la altii..'' :drac:
''''...daca as prinde peste la fiecare iesire, si eu as practica c@R...''' :nu:

bbl81

Biban

Răspunsuri: 134

Membru din: 2. iunie 2014

Locație: Timisoara

Profesia: hobby-ist

  • Scrie un mesaj privat

52

luni, 25. iulie 2016, 08:14

Locatia intalnirii s-a modificat
Poate e mai bine așa !

Noi rămânem cazați la Marian ( Dormitorul liber a rămas tot așa. Deocamdată.)
daca mai este liber, doresc eu sa il inchiriez. :clonk :noroc:

bbl81

Biban

Răspunsuri: 134

Membru din: 2. iunie 2014

Locație: Timisoara

Profesia: hobby-ist

  • Scrie un mesaj privat

53

luni, 25. iulie 2016, 08:29

PS: abea astept intalnirea, si sa ii cunosc personal pe colegii de pe forum care vor participa.

informer

Administrator

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

54

luni, 25. iulie 2016, 08:39

daca mai este liber, doresc eu sa il inchiriez.

Am vorbit ieri cu Marian in legatura cu acel dormitor liber.
Din pacate nu reusesc sa-l contactez pe colegul Vasile sa picam de acord... am scris un SMS si astept sa ma sune cand are vreme. :nunteleg:
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

bbl81

Biban

Răspunsuri: 134

Membru din: 2. iunie 2014

Locație: Timisoara

Profesia: hobby-ist

  • Scrie un mesaj privat

55

luni, 25. iulie 2016, 08:47

Merci Costi. Daca nu se rezolva, are si cortul farmecul sau. :-)

Răspunsuri: 51

Membru din: 24. august 2014

Locație: Bucuresti

Profesia: facilities manager

  • Scrie un mesaj privat

56

luni, 25. iulie 2016, 11:02

woooaw...xcredeam ca am trecut cumva peste fazele astea cu marlani dar se poare ca nu se va intampla curand.....Intrebarea mea mare acum este: unde lasam barca peste noapte?
Ca aia nu e zona sa lasi barca la un ponton la sute de metri de unde esti cazat.
Eu voi dormi in masina si sunt curios daca pot sta parcat langa ponton ca sa am barca sub ochi si/sau eventual pot pune si un cort langa masina in caz ca mai vine un prieten bun cu mine.
Offf :doarecapu: ce nu imi plac modificarile astea...cauzate de marlani ( nu gasesc emoticonul ala cu mitraliera :zid: :zid: :zid: )

informer

Administrator

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

57

luni, 25. iulie 2016, 11:04

Pontoanele nu sunt la sute de metri... cabana este pe malul Dunarii iar pontonul este in fata cabanei. :)
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

Răspunsuri: 51

Membru din: 24. august 2014

Locație: Bucuresti

Profesia: facilities manager

  • Scrie un mesaj privat

58

luni, 25. iulie 2016, 11:26

:bucuros2:

Scuze dar nu merge sa editez raspunsul dinainte...acum am vazut ca Zoran zice ca are ponton propriu...asa este?adica sta barca aproape si poate fi vazuta?daca da e Ok daca nu...hmmmm
Inca ceva...am tot cautat pe google imagini sau descrieri ale pensiunii dar nu gasesc nimic....ma bate google rau de tot :zid:
@Informer....e ok daca dam banutii la fata locului? Depinde de atat de multe necunoscute venirea noastra incat tare as vrea sa se poata sa platesc partea mea la venire.
Multumesc

informer

Administrator

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

59

luni, 25. iulie 2016, 11:34

Personal n-am stat la acea cabana dar fiind situata intre sosea si Dunare, pontonul ei nu poate fi mai la distanta de cateva zeci de metri maxim.
Poate ne lamureste Marian sau Zoran.
Cat despre contributia aceea nu-i nici o problema, cine vrea sa participe o poate face pe loc, la Dunare.
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

  • »voilovicimarian« a fost blocat

Răspunsuri: 251

Membru din: 14. martie 2014

Locație: moldova noua

Profesia: profesor

  • Scrie un mesaj privat

60

luni, 25. iulie 2016, 13:13

Personal n-am stat la acea cabana dar fiind situata intre sosea si Dunare, pontonul ei nu poate fi mai la distanta de cateva zeci de metri maxim.
Poate ne lamureste Marian sau Zoran.
Cat despre contributia aceea nu-i nici o problema, cine vrea sa participe o poate face pe loc, la Dunare.

Cabana inchiriata de voi este situata intre Dunare si sosea, cu iesire la Dunare direct din curte.Are front stradal de vreo 20 de metri si o curte spatioasa unde pot fi parcate masinile si pot fi puse si corturile.Din locul in care puneti corturile si pana la Dunare, unde vor fi barcile sunt vreo 25-30 metri. Cabana are un ponton lung de vreo 10 metri si lat de vreo 4-5 metri unde puteti acosta barcile. Este o locatie frumoasa, unde sunt convins ca va veti simti bine. Daca nu aveti loc destul ptr barci, acestea pot fi legate pe timp de noapte la pontonul meu, cu conditia sa accepte si cei care vor inchiria cabana mea.Voi incerca sa va ajut cu lansatul barcilor la apa ...poate gasesc ceva in apropiere fara sa platiti.