Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

ovidiu

Știucă

  • Autorul acestui subiect este »ovidiu«

Răspunsuri: 811

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Timişoara/Jud.HD Sîntandrei

  • Scrie un mesaj privat

1

vineri, 15. ianuarie 2016, 11:03

Ce variante de transport barcă Brăila - Timişoara sunt?

Ce variante am pentru transportul unei bărci de la Brăila la Timişoara?
Salut şi bucuraţi-vă de natură.

Răspunsuri: 271

Membru din: 7. ianuarie 2014

Locație: Galati

Profesia: Inginer

  • Scrie un mesaj privat

2

vineri, 15. ianuarie 2016, 15:46

ce barca ai? l x L x h si greutate

Solutii:portbagajul masinii personale, peridoc, camion agabaritic sau nu, transport pe Dunare pana in zona ta si incarcare de acolo, CFR, elicopter, etc

Intrebarea ta este putin indolenta!

Incearca sa fii un pic mai concret!
:prieteni:

Răspunsuri: 95

Membru din: 15. iulie 2015

Locație: piatra neamt

Profesia: inginer

  • Scrie un mesaj privat

3

vineri, 15. ianuarie 2016, 18:06

Cristi , ce rau esti ! :ochi:
Ovidiu , mai bine intrebi cine te poate ajuta cu un peridoc din zona Braila sau Galati sa-ti duca o barca pana in Timisoara contracost , cat costa si dimensiunile barcii .
Daca era sa-ti raspund din prima , raspunsul meu ar fi fost : " varianta cea mai buna ar fi sa versi 1500 euro in contul meu si ai barca acolo in 2 zile ! "
Glumeam , dar tonul face muzica.
Cristi , vin la tine in " parohie "pe 28 ian. Crezi ca pot sa te sun si sa ne vedem ?

4

vineri, 15. ianuarie 2016, 18:12

E dadaca in perioada asta :zambet: ...si din februarie intra in fibrilatie ca se apropie 1 martie.... :limba: si trebuie sa imparta pescuitul cu martisorul....

Răspunsuri: 95

Membru din: 15. iulie 2015

Locație: piatra neamt

Profesia: inginer

  • Scrie un mesaj privat

5

vineri, 15. ianuarie 2016, 18:24

Tu esti si mai rau , Gufi !!!! :doarecapu:

6

vineri, 15. ianuarie 2016, 18:52

Trebuie sa vii la vale sa te faci si tu "rau".

Răspunsuri: 95

Membru din: 15. iulie 2015

Locație: piatra neamt

Profesia: inginer

  • Scrie un mesaj privat

7

vineri, 15. ianuarie 2016, 19:11

Nu vei fi bucuros daca vin la vale si-mi place zona . Nu mai scapati de mine.
Darrrrrrr , nu vin niciodata cu mana goala !!!!!! :prieteni:

ovidiu

Știucă

  • Autorul acestui subiect este »ovidiu«

Răspunsuri: 811

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Timişoara/Jud.HD Sîntandrei

  • Scrie un mesaj privat

8

vineri, 15. ianuarie 2016, 20:17

  1. Am omis dimensiunile barcii si da, nu am scris la modul direct, barca are 3 m/1,2/0,5/60kg, cine ma poate ajuta? Face cineva curse Braila -Timisoara si are posibilitate sa culeaga si barca? Daca merge Timisoara - Braila si retur as prefera sa merg si eu.
Salut şi bucuraţi-vă de natură.

Răspunsuri: 95

Membru din: 15. iulie 2015

Locație: piatra neamt

Profesia: inginer

  • Scrie un mesaj privat

9

vineri, 15. ianuarie 2016, 21:09

Ovidiu , la dimensiunile barcii fa rost de un logan mcv sau un break cu portbagaj deasupra , ai 1400 km dus-intors , la 7% consum pui 100l motorina de 430 lei , te duci si aduci barca.
Treaba rezolvata.
Vezi ca se anunta vreme naspa saptamana viitoare daca vrei sa pleci la drum.

Eugen

Știucă

Răspunsuri: 970

Membru din: 4. martie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

10

sâmbătă, 16. ianuarie 2016, 06:03

Poate fi expediata barca din Braila cu Atlassib. Costa in jur de 100 lei. Cand ajunge in Timisoara va trebui sa te duci la sediul lor de acolo si sa ti-o iei (nu vor putea sa faca livrare la domiciliu si nici ridicare de la domiciliul expeditorului). Eu mi-am adus motorul de barca 100Kg + suport 30Kg + rezervor si alte minuni din Arad prin ei, iar pretul a fost de vreo... 100 lei fara ramburs :ochi:

ovidiu

Știucă

  • Autorul acestui subiect este »ovidiu«

Răspunsuri: 811

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Timişoara/Jud.HD Sîntandrei

  • Scrie un mesaj privat

11

sâmbătă, 16. ianuarie 2016, 18:24

Multumesc Eugen, ar fii cea mai buna varianta. Multumesc si celorlalti colegi care au dat atentie solicitarii mele.
Salut şi bucuraţi-vă de natură.

Răspunsuri: 271

Membru din: 7. ianuarie 2014

Locație: Galati

Profesia: Inginer

  • Scrie un mesaj privat

12

sâmbătă, 16. ianuarie 2016, 20:14

Cristi , ce rau esti ! :ochi:
Ovidiu , mai bine intrebi cine te poate ajuta cu un peridoc din zona Braila sau Galati sa-ti duca o barca pana in Timisoara contracost , cat costa si dimensiunile barcii .
Daca era sa-ti raspund din prima , raspunsul meu ar fi fost : " varianta cea mai buna ar fi sa versi 1500 euro in contul meu si ai barca acolo in 2 zile ! "
Glumeam , dar tonul face muzica.
Cristi , vin la tine in " parohie "pe 28 ian. Crezi ca pot sa te sun si sa ne vedem ?


te astept cu placere!
:prieteni:

informer

Administrator

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

13

sâmbătă, 16. ianuarie 2016, 20:21

Atlassib are masini speciale pt. transport marfa de dimensiuni mari?
Au cumva specificate pe undeva niste dimensiuni limita?
Intreb asta pt. ca o barca de fibra "cat de cat" ar incapea cam greu in cala autocarelor sau in remorcile Atlassib pe care le-am vazut pe drumurile de la noi. :nunteleg:
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

Eugen

Știucă

Răspunsuri: 970

Membru din: 4. martie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

14

duminică, 17. ianuarie 2016, 05:07

Atlassib are si camioane in dotare. Chiar ieri am vorbit cu un flacau de acolo pentru speta Braila - Timisoara. Mi-a spus: "in mod normal dureaza maxim 48 ore insa fiind vorba de ceva mai "agabaritic" s-ar putea sa dureze putin mai mult si sa fie nevoie sa se astepte masina care face Tulcea - Bucuresti". Deci discutia asta am purtat-o pentru o barca din fibra lunga de 3m si care cantareste (i-am spus eu) 60-70Kg.
Motorul nostru de barca de 25cp in 4 timpi + suport pentru el tip liza facut grosier (cantareste vreo 25-30Kg) + rezervor de barca, toate astea fiind destul de voluminoase (in Peugeot Partner cu bancheta culcata nu a incaput) si avand vreo 120Kg mi le-a adus de la Arad in 24h iar costurile au fost modice (foarte putin peste 100 lei). De peste 1 an am cumparat si vandut lansete, curieratul fiind efectuat numai cu Atlassib si niciodata nu am avut nici cea mai mica problema. Am primit zilele trecute 2 lansete in husa lor fara tub protectie sau alte chestii si au ajuns intregi. Drept este ca aia de la agentia de expeditie au pus un "scoci" pe care scria FRAGIL.
Daca-mi aduc bine aminte tarifele lor sunt ceva de genul 15 lei (taxa colet) + 1 leu pentru fiecare Kg, TVA inclus. Daca nu se poate cantari, atunci se face o estimare de comun acord (expeditor respectiv agentie).

P.S. Uite cum am ajuns eu sa le fac promo alora de la Atlassib pe mocangeala... :rizi:

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

15

duminică, 17. ianuarie 2016, 06:37

P.S. Uite cum am ajuns eu sa le fac promo alora de la Atlassib pe mocangeala...


Eugen, dar nici de pierdut nu ai nimica din asta... nu gasesc deloc rau, de ce trebuie tot timpul sa ne gandim la un castig? atata timp cit nu dauneaza clientilor, adica, colegilor de forum si prietenilor nostri (tzepe si alte din acestea...), gasesc varianta Atlassib si chiar reclama moca foarte ok. :noroc:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

Eugen

Știucă

Răspunsuri: 970

Membru din: 4. martie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

16

duminică, 17. ianuarie 2016, 16:08

:rizi: Zoran, m-am referit la faptul ca nu m-a rugat Atlassib-ul sa-i fac promo. Pur si simplu eu sunt multumit de serviciile lor, motiv pentru care le recomand si altora sa-l incerce. :noroc:

Subiecte asemănătoare