Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit
  • Autorul acestui subiect este »dulceanu ionel«

Răspunsuri: 45

Membru din: 8. decembrie 2014

Locație: galati

Profesia: particular

  • Scrie un mesaj privat

1

sâmbătă, 9. ianuarie 2016, 13:57

Google maps pe sonare lowrance.

Actualele harti folosite de lowrance pentru navigatie mi se par foarte slabute la detalii in sensul ca pe dunare si prin delta nu sunt foarte precise.Daca are cineva hartile de la google maps (kml)convertite pentru lowrence(at5) ca sa nu imi mai bat capul i-as fi foarte recunoscator. :prieteni: Totodata poate ne spun alti utilizatori ce harti folosesc ei pentru sonarele lowrence inafara de navionics.Sunt tutoriale pe youtube care arata cum se face conversia din kml to at5 dar trebuiesc cumparate niste programe.
Pentru cei mai priceputi in munca it vizionati aici.
[code][http://boating.forumsee.com/a/m/s/p12-56…rance.html/code]
Orice zi ar trebui traita ca si cum ar fi ultima.

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

2

sâmbătă, 9. ianuarie 2016, 14:14

Ti-am trimis prin fastupload pachetul de harti convertit de pe o harta "goagel". Cit este de ok, de exacta sau precisa asta nu pot spune. :noroc:

Hartile Navionics care costa cca 200 euro, sunt harti ptr navigare, nu ptr pescuit. Canale, canalute si lacuri sunt neinteresante ptr navigatie, asa ca hartile respective au mai multe detalii ptr canalele mari ale Deltei Dunarii, bratele principale ptr navigare comerciala.
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

3

sâmbătă, 9. ianuarie 2016, 14:24

Sunt destul de bune, Zoran.
Ioane , tu cred ca nu gasesti insula de la Scurta.... E acolo ...am vazut-o eu ... :prieteni:

  • Autorul acestui subiect este »dulceanu ionel«

Răspunsuri: 45

Membru din: 8. decembrie 2014

Locație: galati

Profesia: particular

  • Scrie un mesaj privat

4

sâmbătă, 9. ianuarie 2016, 14:51

Sunt destul de bune, Zoran. Ioane , tu cred ca nu gasesti insula de la Scurta.... E acolo ...am vazut-o eu ... :prieteni:
Stiu ca ai vazut-o dar din barca si nu pe gps. :rizi: Am harti foarte detaliate pe telefon dar daca tot am sonar cu gps este pacat sa nu folosesc niste harti mai bune mai ales prin delta unde trebuie sa scurtezi traseele folosind canalute.
Trebuie sa detina cineva niste harti convertite pe aici.
Orice zi ar trebui traita ca si cum ar fi ultima.

5

sâmbătă, 9. ianuarie 2016, 14:53

Si alea prin Delta sunt cu dus si intors.....se acopera intrarile in canale si ...ce te faci ?

  • Autorul acestui subiect este »dulceanu ionel«

Răspunsuri: 45

Membru din: 8. decembrie 2014

Locație: galati

Profesia: particular

  • Scrie un mesaj privat

6

sâmbătă, 9. ianuarie 2016, 15:01

Si alea prin Delta sunt cu dus si intors.....se acopera intrarile in canale si ...ce te faci ?
Ai 3 variante si vorbesc din experienta nu din bancuri :bucuros2:
1-daca ai barca mica si daca ai cu cine muti barca dincolo de plaur
2-impingi plaurul pana iti faci loc de trecere
3-folosesti rute alternative asta daca ai harti bune(exact despre ceea ce incerc eu sa gasesc acuma)
Orice zi ar trebui traita ca si cum ar fi ultima.

pava

Oblete

Răspunsuri: 25

Membru din: 3. martie 2015

Locație: Galati

Profesia: inginer

  • Scrie un mesaj privat

7

vineri, 4. martie 2016, 18:43

noutati ceva in legatura cu hartile ?

  • Autorul acestui subiect este »dulceanu ionel«

Răspunsuri: 45

Membru din: 8. decembrie 2014

Locație: galati

Profesia: particular

  • Scrie un mesaj privat

8

sâmbătă, 5. martie 2016, 09:38

Am renuntat la idee dupa ce am studiat problema.Conversia hartilor se poate face dar trebuiesc cumparate niste programe care costa destul.Daca se gasesc mai multi doritori am putea cumpara programul de convertire.Consider ca pentru navigare este mai facil telefonul mobil pentru ca are touch si poti sa te joci cu cautarile si cu zoomul si ai hartile fara bataie de cap.
Orice zi ar trebui traita ca si cum ar fi ultima.

Subiecte asemănătoare