Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

Adrian S

Șalău

Răspunsuri: 220

Membru din: 25. iulie 2012

Locație: SEBES-ALBA

  • Scrie un mesaj privat

121

duminică, 20. iulie 2014, 17:35

Sa o folosesti cu drag, buna alegere te felicit ! :bravo:

dan_bau

Sunt nou și mă prezint!

Răspunsuri: 3

Membru din: 30. iunie 2014

Locație: Timisoara

  • Scrie un mesaj privat

122

duminică, 27. iulie 2014, 20:01

2 ore de spin la Mures... daca nu posteaza Cristi, pun eu pozele lui de facebook si aici.

SUPER CAPTURA !!!!!!
Felicitari pescarului !

Ar fii interesant cateva detalii despre echipamentul folosit la spinning.
Pentru o asemenea captura trebuie si echipament pe masura.

Bran

Șalău

Răspunsuri: 193

Membru din: 25. iulie 2013

Locație: Sebeș/Alba

  • Scrie un mesaj privat

123

miercuri, 6. august 2014, 20:34

Revin cu cateva poze.Am prins 2 somotei la jumate de kg si vreo 15 moronas mai mari cat palma,nu am putut face poze pentru ca s-a terminat bateria la aparat.









Ancore Cormoran...




Dark17

Oblete

Răspunsuri: 39

Membru din: 15. iulie 2014

Locație: Alba Iulia

  • Scrie un mesaj privat

124

luni, 11. august 2014, 20:09

nimeni nu se mai lauda cu nimic prins pe Mures ?

Bran

Șalău

Răspunsuri: 193

Membru din: 25. iulie 2013

Locație: Sebeș/Alba

  • Scrie un mesaj privat

125

luni, 11. august 2014, 20:42

Am mai prins tatal meu 1 somn la vreo 1500 g si 2 mrene la 500 g,toate eliberate.Nu a facut poze pentru ca eu dormeam noaptea.

Răspunsuri: 12

Membru din: 1. august 2014

Locație: Sfantu Gheorghe

Profesia: profesor

  • Scrie un mesaj privat

126

joi, 28. august 2014, 17:00

in 3 nopti in zona Dates doar un somotel de ~ 80 cm la rame de ploaie...poate data viitoare

zamfi

Știucă

Răspunsuri: 1 588

Membru din: 25. februarie 2012

Locație: Pe Mures...

  • Scrie un mesaj privat

127

joi, 28. august 2014, 19:41

nimeni nu se mai lauda cu nimic prins pe Mures ?


Muresul ... a avut o perioada foarte buna.Normal ,eu nu eram in tara :rizi: Insa s-a luat mreana mare (cand zic mare ,inseamna chiar mare!)la voblere,la cicada si la natural. Ceva somni ,frumosi ,mai ales in zona Alba :bravo: Si pe la noi s-a mai luat ,dar nu mari . De vreo o ora buna m-am distrat cu unul de vreo 4-5 kg la vobler.

Ps: am inteles ca in amonte ,pe la Tg.Mures , apa este puscata bine! Stie cineva daca se tulbura Muresul in amonte? Merci. :noroc:

128

joi, 28. august 2014, 21:07

...

Pot sa confirm ca in amonte si in orasul Tg Mures apa raului este destul de tulbure, insa dat fiind faptul ca ieri a plouat toata ziua fara oprire nici nu este de mirare.

zamfi

Știucă

Răspunsuri: 1 588

Membru din: 25. februarie 2012

Locație: Pe Mures...

  • Scrie un mesaj privat

129

vineri, 29. august 2014, 08:02

Merci Zoli! Asa stiam si eu si astept sa ajunga si la Aiud...La noi este mic Muresul si perfect limpede! Acvariu!!! Oare cat timp face pana aici unda de tulbureala ? Ca o sa si creasca... :prieteni:

130

vineri, 29. august 2014, 10:53

Merci Zoli! Asa stiam si eu si astept sa ajunga si la Aiud...La noi este mic Muresul si perfect limpede! Acvariu!!! Oare cat timp face pana aici unda de tulbureala ? Ca o sa si creasca... :prieteni:


Pana ajunge acolo se limpezeste :) Azi apa este deja in scadere dar tot cafenie. Am si cateva poze, postez mai tarziu ...

zamfi

Știucă

Răspunsuri: 1 588

Membru din: 25. februarie 2012

Locație: Pe Mures...

  • Scrie un mesaj privat

131

vineri, 29. august 2014, 14:12

Nu se limpezeste!Informatie strict secreta :rizi: la noi apa creste usor si se plezneste :bucuros2: Se anunta o noapte lunga... :bravo:

Dark17

Oblete

Răspunsuri: 39

Membru din: 15. iulie 2014

Locație: Alba Iulia

  • Scrie un mesaj privat

132

sâmbătă, 6. septembrie 2014, 16:12

stiu am prins si eu in 2 ore 13 avati si mici si mari ... dupa mreana nu am dat dar sa prins la cicada dar rar de gura in rest din alte parti aripi , cap etc .. vad ca astia sunt ingenisosi si au creat si ceva de braconat si la spinning :))


la radesti merge bine a prins un prieten stiuci faine si una de vreo 3,5 kg .. :)

zamfi

Știucă

Răspunsuri: 1 588

Membru din: 25. februarie 2012

Locație: Pe Mures...

  • Scrie un mesaj privat

133

sâmbătă, 6. septembrie 2014, 17:51

La noi ieri Muresul era din nou limpede si scazut .Aia cu mrenele ...cred ca s-o gatat felia ,cel putin pe unde mai umblu eu .E drept ca am prins si eu saptamana asta una frumoasa ,dar de gura la vobler. Cicadele ...in fine. Oricum ,cat a fost nebunia cu mreana si somoteii am inteles ca a fost intr-o zi un baiat (posibil din Teius,nu stiu) care dupa ce a prins cca 70 kg (!!!),la spinning, a eliberat TOT! Daca este asa am tot respectul pentru el! :apl:

Radesti ... am prins si eu ieri ceva stiuci .Am dat cam 2 ore. Insa apa este in continuare tulburica de la crap , pescari la feeder si pluta ,etc. Se pare ca urmeaza o populare masiva cu caras ,asa ca ...va fi greu cu stiuca! :doarecapu: Tocmai de aceea am si renuntat la a mai organiza cupa Radesti la rapitor in acest an...Am si anuntat ieri si pe rapitori. Riscul de gherla va creste exponential dupa popularea cu 2 t de caras si nu vreau sa pun oamenii pe drumuri degeaba .Poate la anul.

Dark17

Oblete

Răspunsuri: 39

Membru din: 15. iulie 2014

Locație: Alba Iulia

  • Scrie un mesaj privat

134

luni, 22. septembrie 2014, 15:59

A mai fost cineva pe Mures , eu tot am fost dar nici o miscare inafara de o stiuca care mi-a taiat firu nici obletii nu mananca pe mures ce o fii cu el ? e mort

zamfi

Știucă

Răspunsuri: 1 588

Membru din: 25. februarie 2012

Locație: Pe Mures...

  • Scrie un mesaj privat

135

luni, 22. septembrie 2014, 20:00

Pe la noi mai merge.Cu munca multa...Stiuca , salau...La Alba se prinde cica somn....

Dark17

Oblete

Răspunsuri: 39

Membru din: 15. iulie 2014

Locație: Alba Iulia

  • Scrie un mesaj privat

136

marți, 23. septembrie 2014, 17:04

la ce se prinde somn zamfi ? la stationar sau la spinning ?

Răspunsuri: 39

Membru din: 12. ianuarie 2013

Locație: Alba Iulia

  • Scrie un mesaj privat

137

marți, 23. septembrie 2014, 17:58

De 2 saptamani n-am iesit dar din ce am auzit se prinde si la spin si la stationar. Nu mari, dar se prind, asta din gura lumii vorbind.

Dark17

Oblete

Răspunsuri: 39

Membru din: 15. iulie 2014

Locație: Alba Iulia

  • Scrie un mesaj privat

138

marți, 23. septembrie 2014, 19:25

nu stiu ce sa zic eu am tot fost si nici macar o moaca de 200 - 300 de greame , adica ce mai nici trasatura zici ca da in fantana :doarecapu:

Răspunsuri: 76

Membru din: 3. septembrie 2013

Locație: deva

  • Scrie un mesaj privat

139

marți, 23. septembrie 2014, 22:59

Nimic

Am fost pe Mures in seara asta si am ramas mirat cat este de limpede dupa atata ploaie dar nu a atacat nimic ,de doua saptamani parca au migrat rapitori in alte ape caci nu se mai prea prinde mai nimic :nunteleg: ,astept sa se raceasca apa, poate-s dau drumul :gandesc: .

zamfi

Știucă

Răspunsuri: 1 588

Membru din: 25. februarie 2012

Locație: Pe Mures...

  • Scrie un mesaj privat

140

marți, 23. septembrie 2014, 23:26

la ce se prinde somn zamfi ? la stationar sau la spinning ?

Eu stiu de spinning.Sigur se prinde si la stationar ,insa acolo nu am informatii :rizi:

In seara asta a batut un vant rece ,care a coborat obletele din pelicula. Am prins un singur peste :un scobar de vreo 800 g :soc: :rizi: