Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

anem

Super Moderator

Răspunsuri: 3 275

Membru din: 19. februarie 2012

Locație: carpi

  • Scrie un mesaj privat

41

miercuri, 20. iunie 2012, 17:55

Salut Zoran auzi as putea pe mures sa momesc cu sange cum ar trebui sa procedez !!?? :pescuit:


:rizi: … lumea iti spune sa incerci sa pescuiesti cu momelile conventionale pana vei incepe sa prinzi si dupa aia ai timp de experimente si alte chestii genul asta dar vad ca tu in schimb tot insisti cu chestii cat se poate de :vomit: … adica ba matze, ba sange :rizi: … esti criminal :rizi:
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

42

miercuri, 20. iunie 2012, 18:38

Mures

Ba am 2,5l de sange de porc si vreau sa-l folosesc intelegi??

anem

Super Moderator

Răspunsuri: 3 275

Membru din: 19. februarie 2012

Locație: carpi

  • Scrie un mesaj privat

43

miercuri, 20. iunie 2012, 18:45

Ba am 2,5l de sange de porc si vreau sa-l folosesc intelegi??


am inteles BA ... si BA, sa bagi pe aici o poza cum "momesti" tu locul cu sangele ala ... ok BA?
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

44

miercuri, 20. iunie 2012, 19:15

Mures

pai aiai ca habarnam cum as putea momi cu sange!!

45

miercuri, 20. iunie 2012, 19:45

Ba am 2,5l de sange de porc si vreau sa-l folosesc intelegi??


Sangele pe timp de vara mai ales pe caldura acesta nu este recomandat, cel putin nu am vazut si auzit pe nimeni prin zona acesta...eventual mai spre toamna cand se raceste vremea si implicit apa...
Pe caldura acesta se strica repede si cred ca mai mult "strica" adica sperie pestele, decat sa ademeneasca... Sunt mai multe metode de momit cu sange si un timp am folosit cu succes la clean si la morunas dar numai toamna tarziu, iarna si primavara devreme...
Atentie la folosirea lui "pescuitul cu resturi animalice" est interzis in apele publice cel putin era ... acum nu sunt la curent cu noutatiile, fiindca la pescuit prefer mai degraba tablele sau voblerele ba chiar si jeliboanele, decat ficatul sau sange ...

46

miercuri, 20. iunie 2012, 20:53

Habarnam daca e voie eu am sa folosesc ficat mate sa vad daca merge!!!!

  • Autorul acestui subiect este »catfish_master«

Răspunsuri: 210

Membru din: 17. aprilie 2012

Locație: caprino veronese Italia

Profesia: constructii

  • Scrie un mesaj privat

47

joi, 21. iunie 2012, 05:52

cu sangele poti momi, daca e inchegat, dar ma gandesc ca e, ca doar nu il ai intr-o perfuzie. Daca e inchegat, il bagi intr-un ciorap de femei( licra) si il ancorezi la fund cu un bolovan, gasesti tu ceva, dar il bagi mai sus cde unde pescuiesti tu, eu bagam asa in apa, cand pescuiam la scobari, noaptea prindeam somn pe vadul respectiv, dar sunt c onvins ca nu din cauza sangelui, dar asta se intampla demult, cand credeam ca somnul e cu totul altceva, fata de ce e cu adevarat. Incearca, dar te complici aiurea, si in schimb nu inteleg de unde vocabularul asta impertinent, cu un moderator.
Get Rich or Die Tryin'

anem

Super Moderator

Răspunsuri: 3 275

Membru din: 19. februarie 2012

Locație: carpi

  • Scrie un mesaj privat

48

joi, 21. iunie 2012, 09:19

[.....] in schimb nu inteleg de unde vocabularul asta impertinent, cu un moderator.


catfish_master ... nu e vorba de limbaj cu vreun moderator sau alte chestii de genul asta, din punctul meu de vedere eu sunt un user aici la fel ca si tine sau altii de altfel ... am avut suficiente polemici pe forumuri de-a lungul timpului si incerc sa le evit pe cat de mult pot, mai ales ca daca e sa fim seriosi chiar nu am ce polemica sa duc cu dole_junior :doaaamne:

ideea e ca asta e noua generatie, generatia guta, ionita si vijelie, generatia indobitocita de tot ce se vede la TV si nu poti emite nici o pretentie de la ei ... doar gandul ca astia vor creste ma face sa ... :doarecapu:

hai salutari si numai bine ... si spor cu gasirea unui nou loc de munca :ochi:
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

Eugen

Știucă

Răspunsuri: 970

Membru din: 4. martie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

49

joi, 21. iunie 2012, 10:10

Ba am 2,5l de sange de porc si vreau sa-l folosesc intelegi??


am inteles BA ... si BA, sa bagi pe aici o poza cum "momesti" tu locul cu sangele ala ... ok BA?
Nu vreau sa-i iau apararea flacaului dar poate a scris BA si nu BĂ. Acum drept este ca daca a folosit BA, in acel context nu-si prea are rostul deoarece nimeni nu l-a contrazis ca ar avea acel sange de porc. Din aceste considerente cred ca reactia mederatorului a fost una normala si, poate,... prea blanda. Faptul ca un user este tanar nu inseamna ca trebuie sau poate fi needucat. Respectul nu tine cont de varsta. :furtuna:

50

joi, 21. iunie 2012, 14:03

Auzi asta numesti tu limbaj urat??da cum vrei sa te ia-u cu dumneavoastra?cum ai vrea scuzama daca te-ai simtit jignit fara intent!!!asa vb eu si nu cred ca i un cuvant urat ""BA''!!!

informer

Administrator

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

51

joi, 21. iunie 2012, 14:23

Auzi asta numesti tu limbaj urat??da cum vrei sa te ia-u cu dumneavoastra?cum ai vrea scuzama daca te-ai simtit jignit fara intent!!!asa vb eu si nu cred ca i un cuvant urat ""BA''!!!
Bine ma ba dole_junior da` la pescuit, la pescuit ai fost? Cu sange, cu mate, cu dopuri de vin, cu plute din pesti cu... ce vrei tu da` ai fost? :)
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

tudor

Super Moderator

Răspunsuri: 1 247

Membru din: 27. februarie 2012

Locație: Saint Cloud, France

Profesia: Catfish angler

  • Scrie un mesaj privat

52

joi, 21. iunie 2012, 14:26

Auzi BA ? Ai dreptate, anem nu stie sa recunoasca un limbaj civilizat si respectuos. :rizi:
Revin la utilizarea sangelui de porc. Eu tai porcu direct in rau. Asa e si locul nadit, porcul curat, somnul e ca si prins. :relax:

anem

Super Moderator

Răspunsuri: 3 275

Membru din: 19. februarie 2012

Locație: carpi

  • Scrie un mesaj privat

53

joi, 21. iunie 2012, 14:34

dole_junior … pe orice forum normal se evita limbaje de genul “dumneavostra”, cordialitati sau adresari la persoana a doua plural. sunt cativa utilizatori pe aici la adresa carora m-as adresa fara nici o jena cu dumneavoastra sau alte apelative de genul asta dar unii dintre ei chiar mi-au zis sa nu folosesc astfel de limbaj atunci cand am mai schimbat niste pareri pe alte forumuri.

deci nu, nu as dori sub nici o forma o adresare cu dumneavoastra sau alte bazaconii de genul asta mai ales ca nici macar nu am varsta necesara :rizi: dar pastrarea unui oarecare bun-simt in limbaj ar face bine atat forumului cat si a “relatiilor” dintre utilizatori.

faptul ca vorbesti cu BA atunci cand esti cu prietenii tai asta nu inseamna ca este o adresare normala si sub nici o forma nu denota nici macar un minim de respect fata de interlocutor ...

in fine ... pe mine chiar ma doare capul de toate povestile astea si daca nu intervenea catfish_master pe viitor ti-as fi raspuns cu aceeasi moneda, poate putin peste :ochi: ...

ps : maine poimaine poate ne adresam pe forum cu "BA P..." :zid: ... ca doar asa auzi lumea vorbind pe strada ...

_____________________________________________

doar acum am vazut asta :

[.....] Eu tai porcu direct in rau. Asa e si locul nadit, porcul curat, somnul e ca si prins. :relax:


si nu ma pot abtine sa nu :rizi: :rizi: :rizi: :rizi: :rizi: ... pana dau pe spate ...
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

Eugen

Știucă

Răspunsuri: 970

Membru din: 4. martie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

54

joi, 21. iunie 2012, 19:00

Dupa ce ca esti un agramat mai esti si imbecil. Oamenii astia ti-au raspuns la toate intrebarile, ignorand faptul ca 99% dintre ele erau cretine. Totusi ti-au raspuns. Tu, in schimb, ii tratezi ca pe derbedeii tai din coltul strazii.
Zoran, cred ca stii ce ai de facut in continuare cu acest user.

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

55

joi, 21. iunie 2012, 19:08

S-a rezolvat: banat si dezactivat!!

Imi cer eu scuze si in numele lui dole_junior tuturor utilizatorilor ce au primit si citit mesajul lui, in special lui Tur: Tudor, mii de scuze pt jignire si injurii. Precis are o scuza ca ... consum in exces de alcool sau droguri, dar nu este si o scuza pt a-l bana si dezactiva pe termen nelimitat.

Tudor si celorlati, va rog mult sa incercati sa uitati toate cele scrise de dole_junior (care are lipsa totala de respect si nici un fel de simt al umoruluisau al coliegialitatii) si sa ne continuam normal activitatile pt care suntem aici: pescuit la somn!
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

andrei

Biban

Răspunsuri: 133

Membru din: 29. martie 2012

Locație: BELGIA

  • Scrie un mesaj privat

56

joi, 21. iunie 2012, 19:23

zoran e ok nu ai de ce sa te scuzi mai ales pentru asemenea personaje

anem

Super Moderator

Răspunsuri: 3 275

Membru din: 19. februarie 2012

Locație: carpi

  • Scrie un mesaj privat

57

joi, 21. iunie 2012, 19:59

era de asteptat si nu ma mira atitudinea lui catusi de putin ...

Zoran, decizia a fost cat se poate de intemeiata si nu ai nici un motiv sa iti ceri scuze ... :ochi:
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

tudor

Super Moderator

Răspunsuri: 1 247

Membru din: 27. februarie 2012

Locație: Saint Cloud, France

Profesia: Catfish angler

  • Scrie un mesaj privat

58

joi, 21. iunie 2012, 20:24

Pe mine nu m-a injurat, sau a sters cineva mesajele ? :gandesc:
Pacat ca astfel de inculti ies din ce in ce mai multi din scoli. Peste tot nu numai in RO. Aici e la fel, au un vocabular de 100 de cuvinte dintre care 90% injuraturi. Ei considera asta normal. Nici nu li se mai cere sa citeasca ceva. Doar sa se uite la televizor. Au numai doua carti in biblioteca dintre care au ajuns sa o coloreze numai pe prima. :rizi:

tudor

Super Moderator

Răspunsuri: 1 247

Membru din: 27. februarie 2012

Locație: Saint Cloud, France

Profesia: Catfish angler

  • Scrie un mesaj privat

59

joi, 21. iunie 2012, 20:26

Am gasit acuma mesajul ascuns. :bucuros2: Nimic original.

Eugen

Știucă

Răspunsuri: 970

Membru din: 4. martie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

60

joi, 21. iunie 2012, 20:30

Zoran, blocheaza-i si IP-ul. Fac alergie numai cand il vad logat. Are bifa pentru logare automata si nu iese nici de-al draq. Daca-i blochezi IP-ul nu mai are acces nici macar sa citeasca forumul.

P.S. Poate era bine sa lasi postul lui ala cu injuraturile sa vada si baietii ce lichea de om este.