Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

andrei

Biban

Răspunsuri: 133

Membru din: 29. martie 2012

Locație: BELGIA

  • Scrie un mesaj privat

21

marți, 15. mai 2012, 08:17

:nervos:(postarea 18) si din cate stiam eu in regiunea Catalunia era interzis pescuitul cu ancoritele eu am pescuit doar la un un singur ac simplu, de fiecare data al doilea ac sau ancora nu aduce decat un plus agataturilor de crengi, copaci din apa si chiar infingerea acestora in corpul pestelui sau al pescarului(accidente).Am observat ca rar se prinde (agata)pestele in gura in al doilea ac majoritatea in primul ac! (postarea20)tres belle exemplare avec une jolie robe!CHAPEAU!pour le pecheur!(foarte frumos exemplar cu un frumos colorit,respect pentru pescar!)

anem

Super Moderator

Răspunsuri: 3 275

Membru din: 19. februarie 2012

Locație: carpi

  • Scrie un mesaj privat

22

marți, 15. mai 2012, 11:42



Si o adevarata balena. Tot Spania. :ochi:


:soc: :soc: :soc: ... oau cat e animalul ala, nu stiu daca e de vina perspectiva pozei sau pur si simplu somnul ala e imens ... mi-ar fi si frica sa il scot pe ala din apa :rizi:

superb exemplar ...
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm