Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Zoran

ADMINISTRATOR

  • Autorul acestui subiect este »Zoran«

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

21

miercuri, 9. decembrie 2015, 08:46

Ok,mersi...astept raspunsul final :noroc:


Salut Florin, am cantarit si are 38 grame. Fara agrafa de prindere la pom si vreo 5 m de fir, sigur raman 37 grame :zambet:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

22

miercuri, 9. decembrie 2015, 13:05

Mersi Zoran!....ptr. pescuitul la geamandura cred ca e cam greu pe distante mai mari de 50m !

Răspunsuri: 121

Membru din: 5. februarie 2015

Locație: Saarbrücken-DE

Profesia: intreprinzator

  • Scrie un mesaj privat

23

vineri, 18. decembrie 2015, 01:51

Zeck Jörg Spinning

Pentru Spinning "la greu" e super Jörg Spinning! Virful e suficient de sensibil si pentru jig-uri, vorbesc de alea grele. Daca nu deranjeaza culoarea cam ciudata a minerului, lanseta e cam tot ce-ti potzi dori la spinning la somn. Oricum si grifful asta ciudat are avantajul ca dupa sute si mii de lansari nu se beleste cum se belesc alea de pluta.
Despre Zeck Fishing numa'de bine! :zambet:

Luca

Biban

Răspunsuri: 79

Membru din: 7. septembrie 2014

Locație: Arad

  • Scrie un mesaj privat

24

miercuri, 23. decembrie 2015, 12:41

De azi sunt fericitul posesor al unei lansete Blinker Joerg 2.70 Spin! :cadou: Multumesc, Zoran, si pe aceasta cale atat pt lanseta cat si pt mulineta, ambele fiind bestiale, abia astept sa le incerc in cat mai multe ape din tara sau din afara tarii.
Ca si o completare personala si pur subiectiva a topicului, la prima vedere lanseta imi place tare tare mult. Inca nu am scos-o la apa nici macar in teste, insa din ceea ce vad e foarte OK! :bravo:Imi place ca, desi extrem de puternica, are niste detalii finute, de bun gust, adica nu pare ca tii un par in brate. Imi place cum se indoaie blankul, raportul rigiditate/flexibilitate, este o lanseta relativ usoara, inelele sunt serioase, design-ul acela care imita camuflajul somnului, husa, Intr-un cuvant: calitate germana! :pauza:Sper sa vina vremea cand va voi putea arata si ceva somni prinsi cu ea. :ciao: