Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

1

joi, 5. noiembrie 2015, 22:54

New World Record

Franta detine de putine zile recordul mondial la somn!!
1,73m, greutate 130 kg.
Va urma!

3

joi, 5. noiembrie 2015, 23:46

Ce mi-a placut, a fost faptul, ca a stiut ce ar face daca se intampla sa??
Apoi,Omu' a platit (banuiesc) sa vina cineva din Ministerul de Justitie si sa-i acrediteze NWR.
Bravo lui. :apl:
PS.Se stie ca in Franta, somnul a fost introdus pe undeva in anii 70-73.
PS1.Dunarea tzine piese peste ce exista in toata EU.Numai ca trebuie prinse.
:saluti:

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

4

vineri, 6. noiembrie 2015, 07:51

Stie cineva...a fost eliberat!? Ar fi pacat de un exemplar atat de frumos...
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

tudor

Super Moderator

Răspunsuri: 1 247

Membru din: 27. februarie 2012

Locație: Saint Cloud, France

Profesia: Catfish angler

  • Scrie un mesaj privat

5

vineri, 6. noiembrie 2015, 07:56

Sigur ca a fost eliberat. Scrie pe declaratia tipei care a venit sa-l masoare.

mhoria

Biban

Răspunsuri: 101

Membru din: 9. iunie 2015

Locație:

  • Scrie un mesaj privat

6

vineri, 6. noiembrie 2015, 10:03

De pe un blog din Germania al unui rus. In Kazakhstan in 2007 un neamt ar fi prins un exemplar de 274 cm, probabil neomologat!

Самые крупные сомы
:noroc:

mane81

Știucă

Răspunsuri: 1 433

Membru din: 15. aprilie 2012

Locație: Romania Rm Valcea-Italia Modena

  • Scrie un mesaj privat

9

sâmbătă, 9. ianuarie 2016, 17:15

2,72m :buaaaah: Tot repestul pentru pescar :apl:
Asteptam urmatorul record.... :noroc:

10

sâmbătă, 9. ianuarie 2016, 17:24

Cred ca in 2-3 ani vom vedea si de 3m la fel de frecvent ca 2,60-2,70m :buaaaah:

mane81

Știucă

Răspunsuri: 1 433

Membru din: 15. aprilie 2012

Locație: Romania Rm Valcea-Italia Modena

  • Scrie un mesaj privat

11

sâmbătă, 9. ianuarie 2016, 17:37

Cred ca in 2-3 ani vom vedea si de 3m la fel de frecvent ca 2,60-2,70m :buaaaah:


E greu Florine de 3m, insa nu imposibil.Somnii de pe Po suporta o presiune de pescuit foarte mare, de braconat nici nu mai vorbesc....sper sa supravietuiasca cat mai multi si sa creasca cat mai mari :buaaaah:

mane81

Știucă

Răspunsuri: 1 433

Membru din: 15. aprilie 2012

Locație: Romania Rm Valcea-Italia Modena

  • Scrie un mesaj privat

12

sâmbătă, 9. ianuarie 2016, 17:51

S-ar putea ca asta sa nu fie un 2,72m....Tocmai ce am citit pe fb ca a fost masurat cu prelata de la Black Cat si aia arata 10, 15 cm mai mult.O am si eu si arata cativa cm in plus :rizi:
Oricum asta nu a fost un record oficial, acum astept sa vad ce zice pescarul la criticile aduse..........oricum un peste imens!

13

sâmbătă, 9. ianuarie 2016, 18:24

E greu Florine de 3m, insa nu imposibil

Ma gandeam eu asa ,ca,acum 2-3 ani nu vedeam capturi mai mari de 2,3-2,4m rar 2,5m ,de anu trecut si pana azi au aparat mai des capturi de 2,6-2,7,m si poate peste 2-3 ani vom vedea de 3m!
Somnii de pe Po suporta o presiune de pescuit foarte mare, de braconat nici nu mai vorbesc....sper sa supravietuiasca cat mai multi si sa creasca cat mai mari

Din ce mai vad si eu pe facebook sau citesc pe site-uri intradevar sunt foarte pescuiti,tot mai multe camp-uri,tot mai multi ghizi de pescuit,braconaj din greu ...dar totusi cred ca sunt portiuni din rau unde sunt protejati de catre pescari!
Speram sa creasca de 3m! :noroc:
Apropo,ca tot suntem la topicul de recorduri,stie cineva,ceva, despre vreo captura de peste 3m ?Poze,video?(pe privat daca sunt "deochiate" si nu respecta regulamentul forumului) :gandesc:

14

sâmbătă, 9. ianuarie 2016, 19:36

Am vazut ceva neoficial pe site rusesc, cauta cu scris ruseste si poate dai de ele. Ceva la +200 kg si +3 m.