Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

  • Autorul acestui subiect este »Alexander«

Răspunsuri: 12

Membru din: 31. octombrie 2015

Locație: Medias

  • Scrie un mesaj privat

1

sâmbătă, 31. octombrie 2015, 16:43

Ajutor alegere clonc

Salut

O rugaminte as avea pt pescarii cu experienta:vreau sa achizitionez un clonc dar nu stiu de care si de unde.Am inteles ca sunt de mai multe feluri,convex concav drept.precizez ca pecuiesc atat pe ape curgatoare cu adancime de aprox 4 m cat si pe baraje cu o adancime mai mare.ar fi ceva eficient pt ambele?
Sunt incepator asa ca orice sfat ar fii util.
Va multumesc

Răspunsuri: 48

Membru din: 27. octombrie 2014

Locație: Corabia

  • Scrie un mesaj privat

2

sâmbătă, 31. octombrie 2015, 18:13

Ebro 2, ia legatura cu Zoran :prieteni:

danmiclau56

Știucă

Răspunsuri: 1 579

Membru din: 2. mai 2013

Locație: TM

  • Scrie un mesaj privat

3

sâmbătă, 31. octombrie 2015, 18:18

.precizez ca pecuiesc atat pe ape curgatoare cu adancime de aprox 4 m cat si pe baraje cu o adancime mai mare.ar fi ceva eficient pt ambele?
Sunt incepator asa ca orice sfat ar fii util.
Va multumesc

.............https://youtu.be/eHYJkk9EySo........... :ciao:
lumea vorbeste,si vorbeste,si vorbeste,iar cind nu mai stie ce sa spuna, INVENTEAZA

Răspunsuri: 1 467

Membru din: 14. iulie 2012

Locație: Arad

  • Scrie un mesaj privat

4

duminică, 1. noiembrie 2015, 06:34

Cloncurile lui Tilo scot sunetul foarte usor.Este foarte usor pentru un incepator sa invete sa bata cu ele..Ebro 2 sau poate este si mai mic,1, cred ca sunt suficiente pentru o apa putin adinca.
'''..as vrea sa practic c@R, dar ..legea nu-mi permite..''' :nunteleg:
'''....oricum nu retin salaii mari, pentru ca au carnea prea tare..'' :doarecapu:
'''''.....sa invatam unii de la altii..'' :drac:
''''...daca as prinde peste la fiecare iesire, si eu as practica c@R...''' :nu:

  • Autorul acestui subiect este »Alexander«

Răspunsuri: 12

Membru din: 31. octombrie 2015

Locație: Medias

  • Scrie un mesaj privat

5

luni, 2. noiembrie 2015, 16:57

mutumesc pt informatii
ati fost de mare ajutor